Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy megint 2óránként...

Normális hogy megint 2óránként eszik?

Figyelt kérdés
4hetes babám eddig 2-3óránként evett,de volt hogy aludt 5-6órákat is,meg éjjel inkább 3-4óránként kel szopizni csak.Most viszont pár napja nappal 2óránként eszik,de azt is alig bírja ki hogy leteljen...(nem igény szerint szoptatok)Miért van ez hogy eddig tovább bírta,most hogy egyre nagyobb meg hamarabb kel?Jól van ez így?
2010. aug. 23. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kéne próbálnod az igény szerinti szoptatást.Többet eszik a baba amikor éhes mint amikor muszály ennie.
2010. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is szoptass igény szerint, főleg melegben.

Amúgy meg egy ilyen pici babának a gyomra is kicsi, nem biztos, hogy kibír 3 órát vagy többet.

Tavaly nyáron az akkor 5 hóős lányom a nagy melegben simán ciczett 2 óránként.

2010. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem szeretnék igény szerint szoptatni,mert már így szokta/szoktuk meg,nem szeretném felborítani.Örülök hogy magától 2-3-4óránként eszik,csak az elmult 1-2napban vettem észre hogy nappal már nincs meg a 3-4óra,hanem 2 inkább.Nem éheztetem nyilván,azt arra írtam hogy alig bírja ki a 2órát,hogy kb 5-10perccel hamarabb kér enni,de nyilván akkor adok neki,nem percre pontosan 2óra mulva adok cicit neki.Közte pedig vizet kap néha,de csak pár kortyot iszik.
2010. aug. 23. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen normális, mert még igen picike.

De azt írod hogy nem tartod be az időt pontosan, akkor még is csak igény szerint szoptatsz.

Te is mindig azonos időben éhezel meg??

Szoptasd amikor kér, lehet a meleg miatt van, de lehet csak fejlődési ugrása van.

2010. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
5-10perccel van mikor hamarabb éhes,nem félóra-óra.Úgyhogy annyival hamarabb adok neki ha kéri(5-10perc),de ritkán van ilyen szerencsére,mondom inkább az a jellemző hogy 3-4órákat kibír.
2010. aug. 23. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:
4hetes babát 3-4óránként etetni?! Szerintem akkor etesd amikor kér. Ennek így még az is lehet a vége, hogy hamarosan elapad a tejed. Mégpedig azért, mert nem fogja tudni állítani magának a mennyiséget. Járj utána, nem vicc.
2010. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ha 3-4óránként kér enni,akkor miért adjak neki hamarabb?Mostanában van hogy 2óránként kér,akkor adok neki.Tejem van szerencsére,hízni is eddig 800g-ot hízott.
2010. aug. 23. 20:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont, ha akarod, ha nem , te igény szerint szoptatsz:-)))))
2010. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát ha ez igény szerinti,akkor jó:)Úgytudtam az az igény szerinti,ha pl fél óránként kér,akkor akkor adok neki,ha rá 20perc mulva,akkor megint...stb.de a 2órát én mindig megvárom azért,+-10perc,hogy ne fájjon a pocija,mert ígyis fáj neki.
2010. aug. 24. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!