Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen maradi?...

Csak én vagyok ilyen maradi? Vagy megint én látom rosszul?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam, csak anyatejes, és szeretném, ha a . hónapig az is maradna. Mindenki maga dönti el, hogy mikor kezdi el hozzátáplálni, és nem is érdekel, mert ez rá tartozik. De azt azért túlzásnak tartom, amikor egy 4.5 hónapos gyereknek kifli van a kezében! Azért 4.5 hónaposan ezt még csak nem kéne, nem?
2011. okt. 11. 20:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
36%

4 hónapos kortól ajánlják a glutén bevezetését azoknál a babáknál is akik 6 hónapos korukig kizárólag anyatejesek, ezzel csökkentve az allergia kockázatát.

valóban mindenki maga döntse el mi a jó a babájának. szerintem nem rossz az a szülő aki az orvosra hallgat és ad a gyereknek glutént, annak idején én is adtam kifli csücsköt 5 hónapos babámnak, képzeld, senki nem szólt meg és írt ki rólam fórumot. muhaha

2011. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
63%

A legújabb ajánlások szerint a glutént 4-6 hónapos kor között kell bevezetni csökkentve ezzel a gluténérzékenység kialakulásának lehetőségét.

Ettől függetlenül mindenkinek szíve joga, hogy mit mikor vezet be, nem is értem, hogy téged miért zavar az, ha egy 4.5 hónapos baba kiflit rág, ugyan olyan joga van kiflit adni az anyukának a 4.5 hónapos gyerekének, mint szoptatni 3-4 éves koráig. Senkinek semmi köze hozzá...és a ahogy fentebb írtam a legújabb kutatások alapján nem is árt vele neki.

2011. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
83%
A mi orvosunk a glutén bevezetését 6-8. hónap között javasolta. 6 hónapig kizárólag anyagtejet javasolt. Én sem adtam neki, csak a 6. hónaptól gabonapépet / babakekszet.
2011. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
Ezért a kijelentésemért egyszer lepontoztak, de én 9 hónapos koromig anyatejen kívül semmit nem voltam hajlandó elfogatni. Se teát, se vizet, gyümölcslevet, gyümölcsöt, zöldséget, kiflivéget semmit. Sosem lett ételallergiám.
2011. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%
nem te vagy a maradi,a szulok tajekozatlanok es azzal buszkelkednek hogy ki kezdi hamarabb a hozzataplalast,nem tudva hogy egy eletre szolo betegseget okzhatnak a babajuknak.en a hozzataplalast a gyumolccsel kb 6 honaposan kezdtem.4 honapos koraban csak pici gyumolcslevet adtam.ha anyatejes vegkepp nem kestel el.az anyatajben minden benne van ,felesleges sitni. szerintem igazad van.
2011. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
bocsi!sietni* elirtam
2011. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
50%

"Mindenki maga dönti el, hogy mikor kezdi el hozzátáplálni, és nem is érdekel, mert ez rá tartozik"


Ezt írod, de mégis ki vagy akadva!Nem értem....miért zavar ez téged?

És tényleg, most már 4 hónapos koról ajánlják a glutén bevezetését.

Nem vagy maradi, de ilyenen ne akadj fent szerintem....

Ja, amúgy én már 3 hónaposan ettem egy csoó mindent, és semmilyen ételallergiam sincsen...

2011. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%
Cseppet korai. Én sem fogom 6 hónapos koránál hamarabb hozzátáplálni. Nem nehezítem meg a dolgunk ha már tud ülni az etetőszékébe jöhetnek az ételek. Én sem szeretnék fekve enni. És ahoz mit szólsz amikor az anya 6 hónapos lányának császár szalonnát ad? Ismerősünk és még dicsekedve mondta. Pedig az ő lánya is anyatejes.
2011. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom az én környezetemben egyáltalán nem téma, hogy ki mikor mit vezet be. Senki nem büszkélkedik se azzal, hogy 4-5 hónapos babája mit eszik sem azzal, hogy 9 hónapos koráig csak szoptatta majd abba sem hagyta a szoptatást 2 éves koráig. Max beszélünk róla vagy tanácsot kérünk...de hát mindenki maga válogatja meg a társaságát :D ;)
2011. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
33%

Gondolj csak bele, miért van ennyi allergiás gyerek mivel annyira kitolják a hozzátáplálást.

Mert az anyatej így meg úgy nincs is ezzel semmi probléma én is szoptattam, de kapták a kifli véget nincs is semmi bajuk.

Kontra a sógornőm 2 évig szoptatott, 6 hónapig nem is kapott mást a gyerek és hát van a gyereknek allergiája.

Mindig azt mondta az ő gyereke nem lesz beteges mert sokáig szoptatott engem pedig úgy szólva lenézett...

2011. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!