Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mely polgárpukkasztó dolgokat...

Mely polgárpukkasztó dolgokat követed el a gyereknevelés kapcsán, pl. cumilenyalás, boltban etetés?

Figyelt kérdés

A gyereknevelés kapcsán ugyebár sok dolog van, amit a többség undorító, primitív vagy proli szokásnak könyvel el, mégis számos anyuka gyereknevelésének része. A teljesség igénye nélkül pl. ezek, amiken szerintem sokan "kiakadnak"


- odaadod a gyereknek a kaját a boltban fizetés előtt

- szájon puszilod a gyereket

- megeszed a gyerek összerágott, otthagyott ételmaradékát

- nyilvánosan szoptatsz, nem törődve azzal, látszik-e a melled ( a diszkrét szoptatás nem tartozik ide)

- lenyalod a gyerek cumiját, mielőtt a szájába adod

- szerelmemnek nevezed a gyerekét

- napi szinten nasiztatod, akár több alkalommal is

- heti több alkalommal posztolsz róla a közösségi médiában, akár pucér képeket is


Most hirtelen ezek jutottak az eszembe. Ti hányat követtek el a fentiek közülük és milyen okból? Mások előtt bevallanátok?



2021. máj. 12. 19:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%
Nasi, szájon puszilás (ritkán), káromkodás
2021. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
Én ezek közül csak a szerelmemezést szoktam, egyszerűen imádom a kislányomat és néha kicsúszik, de csakis itthon. Illetve a nasizást de azért ennyire nem, hogy naponta többször, viszont gyakrabban kap nasit mint azt előre elterveztem / szeretném. :((
2021. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Mikor én kicsi voltam, a helyi kisboltban anya simán megengedte, hogy egy fagyit, csokit stb. már vásárlás közben megegyünk. Neki is egyszerűbb volt, mint egy ordító gyerekkel állni a sorban, gondolom a boltos is egyetértett, sosem tett panaszt. Természetesen ki lett fizetve, a csomagolásról ugyanúgy le lehetett olvasni a vonalkódot. Igazából az én emlékeim szerint (a kisebb testvéreimnél már vannak ilyenek) ez eléggé elfogadott volt akkoriban minden boltban, nem csak ott, ahol már ismertek. Csak kisgyerek esetén persze.
2021. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%
Ezek közül egyiket sem csinàltam, viszont velem aludt, sokat puszilgatom, ölelgetem, dicsérem, máskor meg kiabálok rendesen.. ja és engedem gyorskaját enni(vékony, energikus).
2021. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

Egyiket sem csinálom, de kiegészíteném a felsorolásodat azzal, hogy van, aki megrágja a gyereknek az ételt!!!

Ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem. Apuka és anyuka kint ült a meki előtt ikerbabáikkal, és apuka a husit megrágta, majd a baba szájába adta... Soha nem tennék ilyet a gyerekemmel!

2021. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%
#5: régen, mielőtt a tápszerek megjelentek, ez tényleg szokás volt, még ha ma gusztustalannak találjuk is. Persze ma már erre nincs indok, és sok hátránya van. Beteg valószínűleg nem lesz tőle egy baba, de a szülők fogszuvasodást okozó baktériumjait jól át lehet adni így a gyereknek.
2021. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%

Hm, a gyerek maradékának evése megvan. Konkrétan az elején sutyiban megettem az üveges babakaját. Durván addiktív. Most már egy ideje inkább főzök, és már eleve úgy tervezem, hogy amit meghagy a gyerek az az enyém. Ezt speciel vállalom is, úgyis diétázom és a gyerek sokkal jobban eszik darabos, felnőtt kaját.


A nasizás is megvan sajnos. Főleg a krémtúró megy, fogzás idején csak ezen él... A házi nem jó, próbáltam. Annyi szerencsém van, hogy a fogak kibújása között mindenevő és nem hiányzik neki.


Ami nálunk még van, az a tv és kütyük. A gyerek önmaga nem tévézik, de én háttérzajnak órákat búgatom. A kütyüt meg sokat nyomkodom, a kicsit emiatt rettentően izgatja, mi az... Ezt csak annak vallom be, aki maga is bevallja.


Itthon foltos ruhákban csúszik a földön.


Kb ezek jutnak eszembe.

2021. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
Pisiltettem a lányomat az árokparton.
2021. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
#7, nekem öcsém van nagy korkülönbséggel (10+ év), akkor kóstoltam meg a bébiételt - bizony néha veszek magamnak egy üveggel :-) "Sajnos" a tesóm jó étkű volt, ritkán hagyott belőle :-(
2021. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%

7: 2 vagyok, akkor töredelmesen bevallom, hogy az én gyerekem is kütyüzik, 3 éves és profin nyomja az ipaden a játékokat és a mesét, nyilván ezt sem így terveztem de így alakult, limitálni viszont igyekszem azért.

Itthon az én gyerekemen is előfordul foltos, szakadt, esetleg minimálisan kinőtt ruha. Kiabálni is szoktam néha, de utána bocsánatot kérek tőle mindig.

Illtve (szerintem) durván el is kényeztetem, mindent IS azonnal megkap amit kiejt a száján és 0 azaz nulla szinten vagyok következetes, ezen dolgoznom kell mert megnézhetem majd magam egy pár év múlva.

2021. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!