Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mely polgárpukkasztó dolgokat...

Mely polgárpukkasztó dolgokat követed el a gyereknevelés kapcsán, pl. cumilenyalás, boltban etetés?

Figyelt kérdés

A gyereknevelés kapcsán ugyebár sok dolog van, amit a többség undorító, primitív vagy proli szokásnak könyvel el, mégis számos anyuka gyereknevelésének része. A teljesség igénye nélkül pl. ezek, amiken szerintem sokan "kiakadnak"


- odaadod a gyereknek a kaját a boltban fizetés előtt

- szájon puszilod a gyereket

- megeszed a gyerek összerágott, otthagyott ételmaradékát

- nyilvánosan szoptatsz, nem törődve azzal, látszik-e a melled ( a diszkrét szoptatás nem tartozik ide)

- lenyalod a gyerek cumiját, mielőtt a szájába adod

- szerelmemnek nevezed a gyerekét

- napi szinten nasiztatod, akár több alkalommal is

- heti több alkalommal posztolsz róla a közösségi médiában, akár pucér képeket is


Most hirtelen ezek jutottak az eszembe. Ti hányat követtek el a fentiek közülük és milyen okból? Mások előtt bevallanátok?



2021. máj. 12. 19:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
67%
Kah megrágottatvsem eszem meg,, de otthagyottat eddig igen.. már tudatosan nem ( láthatatlan kalóriák)
2021. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
43%
Nyílvánosan sosem szoptattam, csakis diszkréten. Képet havi 1x posztolok róluk, és soha nem pucisat. Kajáját megeszem ha meghagyja, de amit már a szájából szed ki azt nem. Minden más egyéb természetesen nem állandó jelleggel, de előfordult.
2021. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
47%
A szüleimnek kisboltja van. Szóval a gyerekem ha beszabadul sorba jöhet minden. Nem tudnak nemet mondani én meg belefáradtam a könyörgésbe/vitába. Szóval igen.Baromi sok nasi van a gyerekemnél.Ha besokalok akkor nem megyünk.
2021. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
51%

Szájra puszi régebben volt, most 4 évesen már jó ideje nincs.

Az ételmaradékot megeszem, bár attól függ mennyire összerágott. Ha tocsog a nyálban akkor inkább nem.

2021. máj. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%

Soha nem puszilnám szájon a gyerekem.De szerelmemnek simán hívom,az sem érdekel ha más hallja.Kisfiam van,rajongásig szeretem,már-már valahol tényleg szerelem lehet. :D


Nem teszek ki róla képeket sehová.Facebookom van egyedül azon is csak a családom van felvéve,mégsem teszek ki semmit (na jó,ő a profilképem de semmi olyan személyes nincs rajta mint pl ami egy pucér képen lehet..).Insta,Tiktok meg ilyesmi nem az én világom,de ha lenne bármi ilyenem sem tenném őt ki.Én se akarnék az interneten most gyerekkori képeimre bukkanni anyám régi cuccai közt.


Az egyetlen innen amit még nem csináltam az a nyílvánosan szoptatás.Mindig vittem fejt tejet,mert amúgy is szégyenlős vagyok.


És bónuszként még kütyüzik is a baba.Modern világban élünk,had használja és ismerkedjen vele.Az a max fél óra amit elvan vele kétlem hogy árt.

Káromkodom is,arról nem tudok leszokni,de igyekszem mérsékelni.

És kutyánk is van ami eleve kiakaszt nagyon sok anyukát,sőt gazdik is nagyon rossz szemmel nézik a kisbabás anyukákat.Mert akkor biztos alul marad valaki..pedig ez nem igaz,napi 3 sétát is lenyomok a kutyával ugyan úgy mint eddig.Csak most van baba is velünk.Parkba is bemegyünk,kutya futtatóba ritkábban de oda is,szóval..nem is értem.:D

2021. máj. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
36%
Nem szoptatoo és a férjem fontosabb mint a gyerekem.. :D
2021. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
80%

Én a káromkodásról tudok nehez leszokni. Amikor a gyerek ott van próbálom disztingválni magam, de néha kicsúszik ez-az.

A cumi nyalogatás, maradék evés, nyilvános szoptatás ...stb nálam kimaradt.


Sógornőm viszont borzasztó. Lenyalja a gyerek cumiját még akkor is, ha 5 lépésre van a fürdő. Folyton beleiszik, eszik a baba kajájába. Még amikor csecsemő volt a cumisüvegbe is beleivott, hogy ellenőrizze a hőfokot. Már pár hónapos korától kezdve ültetik. Aztán csodálkozott, hogy ha leülteti a gyereket a játszószőnyegre eldől beveri a fejét akkor sír. Járatták is sokszor, mikor még felállni sem tudott. Majdnem 9 hónapos, de darabosat még nem kaphat, mert anyuka fél. Apuka küldött múltkor szájrapuszis képet szóval ez is pipa. 0-25-ben őrzi a gyereket. Ha alszik akkor is ott fekszik vagy ül mellette és őrzi őt aztán panaszkodik, hogy semmit nem tud csinálni a gyerek mellett és a nagyszülőket ugráltatja.

Tudom, hogy a saját dolgaimról kellett volna írni. Azért írtam a sógornőmről, mert nagyon jó példa volt számomra, hogy hogy nem szabad csinálni és még véletlenül se kövessem el ezeket a hibákat. (Az ő babája csak pár hónappal idősebb)

2021. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Káromkodás, bár próbálom visszafogni

Babahám, mert rájött, hogy milyen jó poén kirántani a kezét az enyémből és elszaladni

2021. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!