Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye ezek a dolgok nem jelente...

Ugye ezek a dolgok nem jelentenek problémát a fejlődésében?

Figyelt kérdés
Igazából 2 kérdésem volna, de egybe is függ a 2 dolog. Kisfiam 5,5 hós, már most huncutka. Pár hete nagyon beindult a mozgásfejlődése. 3,5 hós korától fordul hátróp hasra, kb 2 hete kezdte a visszaforgást is, most már tudatosan, könnyedén forog minden irányba, nagyon élvezi. 2 napja elkezdett egy kezdetleges, nem szabályos kúszást produkálni, kutyázik, illetve ilyen fura előre hajtó, szinte ugró mozgást végez hason a lábaival tolja magát, szöcskézésnek hívom. Elég korainak gondolom ezeket, de nagyon aktív baba, szerintetek ez oké így? Kell ezekről szólni a dokinak? Másik kérdésem pedig pl a mai nap... 12-től aludt kint a levegőn kocsiban fél 3-ig. Azután evett, játszott egy csomót, akrobatázott s megint le kellett raknom aludni,tehát nem bír néha ébren max 2,5 órát. Ez nem gond? Mentségére szóljon, hogy nagyon sokat mozog és elfáradhat. Az alvás ilyenkor rövid, max 40 perc.
2021. máj. 13. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha álmos aludjon, sokat mozog + most ez az idő szar.

A mozgásával nem tudsz mit csinálni ha gyors hát az le nem kötheted.

2021. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 5 hónaposan kezdett kúszni, minden más időben volt. Nem gond. 3 hónapig kúszott, 3 6 hónapig mászott...
2021. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 6 hónapig mászott (2-es vagyok)
2021. máj. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5 hónaposan mászott a lányom,9 hónaposan már járt. Nincs semmi gond a kisfiaddal, ő gyorsan fejlődik. :)
2021. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom. Csak a kornyezetemben lustibb babak vannak es ijesztgetnek, hogy ez sem jo, meg korai stb. De az en babam nagyon eros fizikumu, total magatol csinal mindent es hat en buszke is vagyok ra nagyon, csak kicsit aggodom is, de akkor elengedem s elvezem a mutatvanyait :)
2021. máj. 13. 18:52
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Akik ezzel ijesztgetnek, csak irigyek szerintem 💁‍♀️
2021. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Korai, de nem extrèm korai a mozgàsfejlődèse. Semmi baja nem lesz tőle. Ügyes babàd van :)
2021. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond vele, gyors a mozgasfejlodese.

4 hónaposan fordult oda vissza, 6 hónaposan mászott és stabilan ült, 7 hónaposan felállt a kislányom. Egyszer sem mondta a védőnő vagy a gyerekorvos hogy baj lenne. Amit magától csinál, azt szabad, csak pl szándékosan ültetni nem.

2021. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi, megnyugodtam :))
2021. máj. 13. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!