Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy élte túl az, akinek...

Hogy élte túl az, akinek nagyon gyors ütemben zajlott a baba fejlődése?

Figyelt kérdés

6 hónapos, 72 cm, 8 kg, forog, kuszik, elkezdett mászni, próbálkozik felállni,amit nem hagyok, de így nehéz, mert már odamászik bármihez és kapaszkodik. 3 foga van kint, mondogat olyan egyszerű szavakat, hogy mama, baba, pápá,bár nem tudja a jelentésüket, de folyamatosan gagyog. Éjjel 100x kelünk arra, hogy mászik, sikít, gagyog.

Amúgy okos kisbaba, de ezt az idegrendszeri érést nem bírja feldolgozni. Se éjjelünk se nappalunk. Tanács?


2020. dec. 22. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Ez azért nem normális
2020. dec. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, társad vagyok. A kislányom 7 hónapos, de már egy hónapja mászik, nem kúszott és négykézláb helyzetből kiül, térdelésbe és állásba felhúzza magát. Válaszolva prüttyög, cuppant és nyújtja a nyelvét (gagyogni és felismerhető szótagokat mondani nem hallottam). Ő is nagyon rossz alvó (bár az nagy segítség, hogy altatni nem kell), éjszaka akár 7-szer is megébred és csak szopizva alszik vissza.

Pont tegnap voltunk gyógytornásznál (mert sokkal gyakrabban ül ki az egyik oldalra) és mondta, hogy az ilyen fejlődési ütem és habitus hátterében állhat a nagyon gyors születés (2 óra és 2 tolófájás volt). Tanácsolta, hogy sokat másszon, csináljunk neki akadálypályát, hagyhatjuk térdelve játszani, de lehetőség szerint ne álljon még fel.

Szerintem nagyjából a túlélés a lehetőségünk 🤷‍♀️

2020. dec. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: max. nem átlagos. De átlagos-e vagy sem, leállítani, leszoktatni nem lehet és nem is szabad azokról a dolgokról, amiket már elsajátított.
2020. dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod és értelme sincs annak, hogy nem hagyod felállni. Megérett rá, hiszen odamászik magától, belekapaszkodik akármibe és feláll. Megakadályozni csak akkor tudod, ha 0-24-ben le se veszed róla a szemed, vagy kirakod egy üres mezőre, ahol semmiben nem tud megkapaszkodni.

Az enyém is gyors volt.

3 hónaposan hasra fordult, 5 hónaposan kúszott, pár nappal az után, hogy 6 hónapos lett, felállt, felült és mászni kezdett (ezeket mind 1 héten belül produkálta).

7 hónaposan lépkedett a bútorok mellett.

11 hónaposan indult el kapaszkodás nélkül, és ennyi idősen mondta ki az első szót, aminek már értelme is volt, és tudta, hogy mit nevez meg vele.

Azóta most 17 hónapos és 2-3 szavas mondatokban beszél. Nem tudok olyat mondani, amit nem tud. Ha valamit elmondok neki, hogy micsoda, akkor tudja és mondja. Egész nap beszél, de tényleg. Minden kommentál, mindent mond, emlékeket felidéz. 2 hete volt nagy élménye, ha rákérdezek, tudja, válaszol, emlékszik. Ha többféleképpen kérdezek rá, több dologra, mindre jól válaszol.


Mondjuk nálunk ebből nem volt nehézség sosem. Annyi, hogy amikor megtanult felállni a bútorokba kapaszkodva, akkor kellett nagyon készenlétben lennem, mert ugye, leülni még nem tudott, és ezerszer kaptam el, hogy ne verje be a fejét esés közben (azért párszor így se voltam elég gyors), de ez is kb 2 hétig tartott, aztán megtanult esni a popsijára ügyesen.


Nálunk az alvásába ezek sose zavartak be, mindig jó alvó volt.

Szóval én nem éltem meg túlélősnek a gyors fejlődést, nálunk semmi gond nem volt belőle.

16 foga is kint van, abból az utóbbi 9 fog 2 hónap alatt jött ki, azt se fájlalta, nem volt emiatt se éjszakázás, de nappal se panaszkodott miatta.

2020. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hű, 3 óra alatt szültem meg, első gyerek. Elvileg minden rendben vele. 4 hónapos korában amúgy még nem is forgott. Mindig élénk baba volt, de most egy duracell nyuszi
2020. dec. 22. 09:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne normális? A fiam ugyanilyen volt, forgott, kúszott, felállt fél évesen. 1-2 hét múlva mászott, mászásból ült. A szája is mindig járt, rengeteget gagyogott, 11 hósan ment stabilan, 1 évesen már volt egy csomó értelmes szava, amit rendszeresen használt. Utána is gyors volt a fejlődése, idejekorán mentek neki a színek, számok, betűk. Most 4,5 éves, és kvázi olvas. Középsős ovis. Semmi baja nincs az égvilágon, soha nem is volt. Anno a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy amit magától csinál, ahhoz már elég fejlett, erős (mint pl a felállás). Ne ijesztgessétek szegény kérdezőt.
2020. dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én elég rendszerező,rendszerető lélek vagyok. Régóta van napirendünk, ciklikusan ismétlődő dolgaink. Altatási rítusok,mondóka,amivel alvásra készülünk, dal elalváshoz mindig ugyanúgy, ugyanabban a szobában. Mégis totál kiszámíthatatlan vele az élet. Hol alszik délelőtt, hol nem, hol sír séta alatt, hol nem. Hol 20x ébred éjjel, hol 1x. Naplót írok, jegyzetelek, figyelek. Sosem volt egyszerű, de amióta mászik-áll-gagyog, megőrülök. Amúgy sosem nyíltam bele a mozgásába, igaz most nem hagytam felállni.
2020. dec. 22. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!