Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert mondja ezt sok anyuka?

Miert mondja ezt sok anyuka?

Figyelt kérdés

Kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond.


1 ev alatti gyermekem van, alvas idejeben sokat netezek. Rengeteg helyen irjak friss/elso gyerekes anyukaknak hogy egyre rosszabb meg nehezebb lesz. Miert jo ez nekik? En is kaptam mar meg hogy jol alszik? Na majd meglatom fu meg ha... meg ha igy is lesz, mi a jo banatert esik neki jol hogy ijesztget elore?! En soha nem fogom ezt mondani senkinek akkor se ha igy lesz.


Az elso mondat sokszor elhangzott mar, es rendkivul gonosz dolognak tartom valakinek azt vetiteni elore hogy egyre csak rosszabb lesz. Ti mit gondoltok errol?


2021. máj. 17. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Az ijesztgetés csak azért jó, mert dögöljön már meg a szomszéd tehenek is, de leginkább a szomszéd. Parázz, rettegj, érezd rosszul magad. Reménykednek benne hogy a másiké sem alszik, annak a gyereke is a földhöz csapja magát a bolt közepén vagy éppen szülői értekezleten a másiknak is lesül a bőr a pofájáról. Más indok nincs rá.


Viszont a mondás szerintem tényleg igaz, de nem pejoratív értelemben, hanem valóban ahogy nő a gyerek, egyre komplexebb az ellátása és menedzselése. Legalábbis én így látom.

2021. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan. Csak felkészítik az embert, hogy lesz rosszabb. Minden korszaknak megvan a maga nehézsége. Én amúgy is az a típus vagyok aki felkészül mindenre. Sose ringattam magam abba hogy a gyereknevelés rózsaszín csillámos póni puki. Ellenben más ismerősöm igencsak pofára esett mert azt hitte.
2021. máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem ijesztgetés. Ez a kamaszkor ismerete.
2021. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Nekem van egy 9 éves (fiú) és egy 8 hónapos (lány) gyerekem. A nagy kicsinek is nyugis, jól alvó baba volt, most is áldott jó gyerek, persze a korának megfelelő viselkedéssel (néha szemtelen, sokszor kell szólni pár dologért stb.), de semmi egetverő gond nincs vele. A kicsi is jó alvó, de ő azért sokkal akaratosabb, több energia szorult belé, de vele sincsen semmi gondom.

Egyikre sem mondom, hogy rossz vagy nehéz lenne vele.

Nyilván vannak kezelhetetlenebb gyerekek, de a fenti mondást nem kell olyan komolyan venni, egyáltalán nem igaz minden gyerekre.

2021. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

# vagyok, magyarázat: most azon aggódsz, hogy nem eszik elég répát, meg elindult-e időben, és tud-e 20 szót, vagy csak 18-at.

Aztán majd mikor bukásra áll matekból, meg üvöltözik veled, hogy vérciki vagy, meg esetleg teherbe esik 15 évesen, akkor majd belátod, hogy miért volt kiskorában kicsi az a gond. :) És mielőtt megkapnám, hogy szarul nevelem a gyerekem, ahogy már megtörtént egy hasonló válaszom miatt: oké, akkor gimnáziumi felvételi miatt aggódás, szerelmi bánatok, kimarad az egyetemről stb. stb.

2021. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
#5 csak kimaradt, #3 voltam :D
2021. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Mert így van:)

Bár ha én ezt hallom, akkor arra gondolok, hogy mondjuk egy 3 évessel könnyebb, mint egy kamasszal. Persze ez is gyerekfüggő. Nekem 13 eves a legnagyobb lanyom és most kezd kamaszodni, neha fel tudnek robbani tole. A ket húga meg 10 és 4 éves. Velük jelenleg semmi problema nincsen, angyalok. Most a naggyal vitazunk csomót. De egyebkent ez idoszakos dolog, lesz rosszabb is, de lesz jobb is:)

Szerintem ne foglalkozz ezzel, elvezd az idot a babaddal!

2021. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Hogy nehogy jól érezd magad:)

Jellemző ez mindig minden esetben. Amikor esküvőt szervezel majd tonkremégy idegileg, a terhesség hú de rossz, a cukorterhelés hányinger, a kisbaba ha nem alszik majd meglátod, majd ha fáj a hasa, majd ha megindul, ha 2 lesz, és ez örökké így megy, hogy legyen neked is szar mint azoknak a megkeseredetteknek, akiknek ez a legfőbb szórakozásuk.

Ezt el kell engedni a füled mellett

2021. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is csak azért, hogy neked is rossz legyen.


Én is rendszeresen megkapom ezt "jópofáskodó" hülye rokonoktól, hogy haha, milyen jó lesz, mert majd ti is szívhattok, és milyen jó lesz, ha majd ti is szenvedtek, nem alszotok, stb. Sógornőm sokkal normálisabb, ő mondta, hogy ennyire ne izguljunk, mert a nehézségeket meg lehet oldani, de ha a gyerek jó természetű, akkor meg is úszhatjuk a nehéz részeket. Ezen kívül is adott egy csomó tanácsot, amivel majd könnyebbé tehetjük a kezdeti időszakot.


Tehát szerintem sokan aranyosak és normálisan is állnak hozzá, a többiek meg csak kárörvendeni akarnak, és ha véletlenül jól mered érezni magad a babával, akkor ez az utolsó eszköze, amivel még igyekszik beléd rúgni, hogyha most épp nem is szenvedsz, ne aggódj, mert majd fogsz.

2021. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom. Én még csak a terhességénél tartok, hamarosan itt a vége, de engem is ijesztgettnek mindenféle rémtörténetekkel, hogy szét fog szakadni a hasizmom, vizes-dagadt lesz a lábam, nem tudom majd felvenni a zoknimat, fájni fog a hátam, és még sorolhatnám mennyi féle testi nyavaját jósoltak be nekem, hát ehhez képest semmi bajom nincs, kiválóan érzem magam, a nagy hasamat és a nagyobb melleket leszámítva semmit nem változott a testem, ugyanúgy mozgok, mint eddig. Én már nem hiszek az ilyen rémtörténeteknek. Persze nyilván előfordulhat bármi baj, de olyan ember szerintem nincs, akinek a létező összes terhességi/gyereknevelési probléma egyszerre összejön. Hálistennek az anyukám és a nővérem inkább az a normális tanácsadó típus, mint a rémtörténetes, szóval én már szinte csak velük kommunikálok a gyerekkel kapcsolatban. Az ilyen rémjóslatokat meg elengedem a fülem mellett. Úgyis kiderül majd milyen lesz a baba, de én eldöntöttem, hogy senkinek nem fogom ilyen negatív dolgokkal tömni a fejét.
2021. máj. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!