Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valaki büszke babájára,...

Ha valaki büszke babájára, akkor sok anyuka miért mondja egyből azt, hogy dicsekszik?

Figyelt kérdés
Lányom 10hónapos és már jár. Nem stabilan, de elég sokat megy. Mindent korábban csinált mint más baba, ezért nem lepődtem meg. Nem szoktam dicsekedni vele, de ha kérdezik vagy látják akkor igenis büszke vagyok arra amit tud :) Ez nem az én érdemem, így dicsekednem sincs jogom. De büszeke lehetek rá, ez miért szálka sok anyuka szemében?
2010. febr. 3. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
legyél is rá büszke. az enyém 10 hónapos, még nem jár, viszont puszit ad az arcomra, és egyben 14 órát alszik gond nélkül. én ezért vagyok büszkre rá. szerintem valamiért mindenki büszke a babájára, nincsen ezzel semmi gond!
2010. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Az irigység csúnya nyavaja és tuod ez úgy van, ha nekem nincs, neked se legyen..ez egy szép magyar szokás :) Én nem irigykedek senkire, mert nagyon jól tudom, hogy minden maga önmaga ütemében fejlődik, már ha a kedves szülei hagyják és elég teret biztosítanak hozzá. Nekem az elő gyerkőcöm is 10 hónaposan indult el egyedül, nem én akartam, nem én hajtottam, maga csinálta. Egyébként itt az oldalon is van 1-2 csípősebb megjegyzés, ha valaki leírja, mit mikor csinált a gyereke...ez van.
2010. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az nem mindegy,hogy ezt mind hogy teszed,mert lehet hogy csak büszkeségnek gondolod,de le ri rólad,hogy dicsekszel,és persze hogy ilyenkor rosszul esik sok anyukának,főleg akinek a babája még nem megy.tehát lehet hogy most mondod hogy nem dicsekszel de a hangsúlyod nem erről árulkodik,sokszor amúgy joggal.és sosem dicsekszem azzal mit csinál a babám,mert van amibe ő ügyes és van amibe más baba.
2010. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem szoktam mondani semmit, de mikor megyünk tanácsadásra akkor elég sok anyukával és babával találkozom. Nem kell mondanom semmit, mert lányom ő maga mutatja be mit tud:) Ilyenkor van aki megdicséri, de sajnos elég sokan csak piszkálódnak. Nem foglalkozom velük, de azért bánt, hogy egy nő akinek gyereke van az hogyan lehet ilyen undok. Én sem erőltettem neki semmit. Egyszerűen csak teret engedtem neki. Tavasszal született így elég korán tehettem akár a szőnyegre. Így azt csinált amit akart és csinál a mai napig. Nincs járókánk mert nem fér el.

Csak azt nem értem, miért irigykednek. Én tudom, hogy minden baba mást tud. Az enyém jár, de más baba puszit ad, tapsol és sokmindent tanítani lehet nekik. Az enyém csak most tanult meg tapsikolni, de nem irigykedtem azokra akiknek csinálja a babája.

2010. febr. 3. 16:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

mert bunkók? tudod mielőtt idejöttem,azthittem mindenki olyan kedves mint azok az emberek akiket én ismerek.A legjobb barátnőm 18 évesen lett anya,én azthittem az anya a megtestesült jóság,de amikor ide jöttem, csak az irigységet, a rossz indulatot láttam és ez nagyon elkesírett.Nem egyszer bántottak már meg,nem egyszer hordtak le, nem egyszer aláztak meg itt terhesen és a szülésem utáni 2. napon is már.Ez nem normális.Undorítóak vagyunk és ez nem is fog megváltozni,mert senki de senki nem akar érte tenni semmit. Bárcsak az a kiskamasz lehetnék aki azthitte a világ még jó,bárcsak megtudnám a kislányomnak tanítani,hogy a világ igenis jó, de nem...az emberek és különösen az anyák, egy olyan faj,mert szebb szó nincs ránk, akik a világ legönzőbb ,legirigyebb legokoskodóbb viselkedés jegyeket tudja felvenni vagy a legédesebb,legkedvesebb leggondoskodóbb anya tud lenni.Ezen az oldalon az előbbiekből van több és majd meg is látod amikor fenékig leszek pontozva .


^^

2010. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én felfele pontoztalak... :0)

Szerintem igazad van.

2010. febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, nézzünk tükörbe, lyenek vagyunk..sajnos. Mindenkiben (tisztelet a kivételnek) ott bújkál a kisördög, hogy a másé miért, az enyém miért nem..pedig csak örülni kellene annak, hogy ő van nekünk és annak amit már tud (nem azon tipródni,mi az amit nem tud még). 1. voltam
2010. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bocs, 2. :s
2010. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is teljesen egyetértek veled. Fiatal anyuka vagyok, még csak 23éves és semmi tapasztalatom,mert nagyszülők sincsenek. De! Arra megtanítottak, hogy ne legyek irígy arra ami másnak van vagy épp tud. Én is azt hittem, hogy az anyaság szent és sérthetetlen, de naív voltam. Sokaknak csak egy "verseny". Elég szomorú.
2010. febr. 3. 16:40
 10/14 anonim ***** válasza:
első vagyok. én épp ezért nem járok se tanácsadásra, se más közösségbe, ahogy a gyerek a téma!
2010. febr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!