Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Itt mindenki tényleg...

Anyukák! Itt mindenki tényleg ilyen szuper anyuka, hogy nem csap rá a gyerekere? Nem azt mondom hogy agyonverje, de a kezére vagy a fenekére nem csap rá ha mar századjára mondja el ugyanazt a gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom, te pontoztál le az előző kérdésnél, mert azt mertem írni, hogy egy 11 hónapos gyereket azért csak ne üssünk már, semmilyen formában sem.

Nekem vannak elveim. Ha egy gyereket ütök, ezt tanulja el. Ő is így fog viselkedni, mert a gyerekek leutánozzák a szülőt.

Én is voltam már olyan ideges a gyerekre, hogy a hajamat is kitéptem volna, de inkább elfordulok, elszámolok 10-ig és veszek egy mély levegőt. A gyereket sosem bántanám,mert nem érek el vele semmit. Engem sem vertek meg a szüleim egyszer sem, még egy pofont sem kaptam mégis rendes ember vagyok és gyerekként is az voltam. Nem csináltam hisztiket a boltban, mert nem kaptam meg egy csokit. (Szüleimtől tudom).

A határozottság kell és türelem. Igen, néha elfogy, de az a különbség a felnőtt és a gyerek között, hogy míg az előbbi képes visszafogni magát, a gyerek nem. Ezért nem verem a gyereket. Főleg nem egy egy éven alulit.

Várom ismét a lepontozást!

2012. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ. Egy csecsemőt felesleges megütni.


Egy 2 éves gyerekre már ha ráversz, megérti, hogy miért kapta.

Itt egyébként valóban mindenki olyan mintaanyának állítja be magát. Azt nem tudom, ha mindenki ilyen szuper anya, akkor miért ilyen deviánsak a tinik? Később elfogy már az a nagy türelem?

2012. máj. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
79%
Nem nem ütöm meg ,de nem azért mert szuper anya lennék de az ordítás és a verés csak agresszió szül....eldurran az agyam ,le kell vezessem de nem a gyereken
2012. máj. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom,ha 200 mondok el valamit és már egyik módszer se jön be akkor rácsapok a kezére.De ez nagyon ritka.Nagyon cserfes,de szófogadó a kislányom.Szóval az ilyen ritka.Van egy szuper hisztikezelő módszerem,mindig beválik.Inkább csak akkor csapok rá a kezére,ha mondjuk boltban elmondom ne fogdosson végig mindent,ne pakoljon el mindent a helyéről,ne fogdosson meg minden zsömlét stb. Na ugye ilyenkor a hisztikezelés nem válik be,inkább határozottan,erélyesen a szemébe mondom,hogy most elég legyen!
2012. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 Kerria ***** válasza:
87%

Nem attól valaki hiper szuper Anyuka mert nem üt rá a gyerekre, csak vannak értelmiségi szintek, nyilván 1-1,5 éves gyerek nem érti még meg ugyanúgy a dolgokat, mint egy 3 éves.


Én csak akkor csapnék a kezére vagy a popsijára, ha valami olyat csinál, amivel veszélyezteti magát. Ha csak "huncutkodik", akkor vagy figyelmet akar felhívni, vagy még csak kíváncsi.


Tehát mi úgy határoztunk Párommal, mikor a kislányunk még csak pocaklakó volt, hogy következetesek leszünk vele 2 éves kora után. Tehát ha olat tesz amit nem szabad akkor jelzem neki, hogy a kezedre fogok csapni, és ha megteszi még egyszer akkor meg is teszem. Nyilván nem agyonverésről van itt szó, csak egy jelzésről.


Kérdésedre a válaszom: Korhatártól függ, hogy megütjük a kezét avagy sem... (valószínű lesz olyan aki lepontoz emiatt, ám legyen, de így gondolom)

2012. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
77%
Lemaradt:Ha nem érti meg,akkor beültetem a kocsiba és a kezére csapok.Na ilyen előfordul.De ritkán.Általában megérti mit szabad mit nem,mert tudja,hogy akkor bünti lesz.De egyébként tényleg szófogadó gyerek.2,5 éves.
2012. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó előtti voltam.
2012. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
85%

Ha arra az előző kérdésre érted,én is válaszoltam.nem ütök a 13 hónapos fiamra,de nem azért,mert hogy jaj a lelke sérül,vagy miket találnak ki,hanem egyszerűen még nagyon kicsi nem is követel semmi olyat amivel úgymond megérdemelné,és mert ilyen kicsiként nem érti meg mi köze van a popsira,kézre legyintésnek ahhoz amit tett.A verés ellen vagyok,nem verném a gyerekem,de a kézre,popsira legyintés 1,5-2-2,5 éves kortól ha nem érti meg 20adjára sem,akkor szerintem ritkán belefér,ha már semmi nem használ.De 1,5-2 év alatt úgy gondolom nincs értelme sem,meg még nagyon kicsi,és csak ismerkedik,felfedez.

Úgy gondolom a neveléshez ezek a legyintések hozzátartoznak ha a gyerek nem egy angyal ami ugye azért ritka,de nem mindegy mikor,1,5 év alatt biztosan nem fogom meglegyinteni sem,nem azért,mert hiper-szuper anyuka lennék,csak értelmetlennek találom.Ha megbeszélem vele még ha hónapokba tart is sokkal hatásosabb,aztán ha később nem elég akkor megpróbálom máshogyan.

2012. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
23%
Most is lepontoztatok. :D Kezdem azt hinni, hogy nektek ez nyújt orgazmikus élvezetet. :) Hajrá!!
2012. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
81%

Egészen pici gyereket nem ütünk, ez evidens. De ha a lassan négy éves gyerekemnek már ötvenedjére mondok valamit és nem csinálja, bizony rácsapok a fenekére. Kövezzenek meg érte, akkor is megteszem, nem gyakran, nem csapom agyon, de kap egyet, ha úgy adódik és muszáj.

Használ amúgy, tehát amit nem értem el nála szóban, azt ezzel elérem. Legközelebb meg hatszor meggondolja, hogy meddig nyújtsa a türelmemet.

2012. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!