Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős korban tudnak...

Milyen idős korban tudnak általában a gyerekek egyedül enni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy elé teszed tányérban a kaját, pl almát vagy körtét kis darabkákra vágva, és azt ő belepakolja a kis kezével a szájába, és megeszi. A lányom 9,5 hónapos, és inkább csak szétmoncsolja a kaját, nem teszi be a szájába magától akkor, amikor enni kell. Anyukám mindig azt mondja, hogy én anno már 8 hónaposan magamtól ettem. Tényleg le van ebben maradva a lányom? Vagy anyukám kicsit túloz, és ilyen korban még más baba sem eszik magától szépen, úgy ahogy kell? Köszi a válaszokat.
2010. aug. 24. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Anyukád erősen túloz. Az én lányom lassan 21 hónapos lesz, de még mindig "őrzöm" kaja közben. Különben felhúzza az ujjára a banánt, szétnyomkodja a husit, és még sorolhatnám... Tud kanállal és villával enni egyedül, nem arról van szó, de azért figyelni kell rá.
2010. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lányom 17,5 hónapos, kb 2 hónapja eszik egyedül, vagy kanállal, vagy ha olyan a kaja pl tészta, azt kézzel. Villát még nem adtam neki. Nem is engedi, hogy valaki etesse.


Nem hiszem, hogy van olyan baba, aki 8 hónaposan magától eszik.

2010. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem 1 évesen már eszik,de pl. az unokaöcsém most 2,5 éves,de így is simán összekeni magát(még én is le szoktam enni magam :-)

25/l

2010. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a válaszokat. Anyukám olyan sokszor mondta már nekem is meg a férjemnek is, hogy én 8 hósan magamtól ettem, hogy már kezdtem elhinni. De akkor megnyugodtam, és nem is aggódok azon, hogy a lányom szétpaszírozza a kaját, ahelyett, hogy megenné.
2010. aug. 24. 12:05
 5/12 anonim ***** válasza:
1.vagyok, lehet azért ettél már viszonylag szépen 8 hósan, mert anyukád korán kezdte a hozzátáplálást, régen már volt aki 1-2 hónaposan elkezdte. Az én lányom 8 hósan szinte még csak szopizott. Talán te már kanalaztál pár hósan, és már a kezedbe is nyomták a kaját, hogy egyél lányom.
2010. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

második

Lehet az 8 hónapos kor, 18 hónapos volt, csak az idő mindent megszépít anyukádnál:-))))

2010. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, anyáinkban megszépülnek az emlékek :-)

Nekem ikreim vannak, az első fél évben elég sokat sírtak. Anyám az őrületbe kergetett, állandóan azt hajtogatta, hogy én szinte sosem sírtam, nincs-e valami bajuk ezeknek a gyerekeknek. Már-már én is elhittem, de aztán szerencsére kitágult a kis világuk és értelmül és ezzel egyidőben a sírások száma és ideje is egyre csökkent.

Kérdésedre válaszolva, jelenleg egy évesek, ha darabosat teszek eléjük (kenyér, kalács, sajt), próbálják a szájukba tenni, de nagy része mellette landol, én ezeket az evéseket nem is tekintem teljes értékűnek. A kanalas dolgokat én adom nekik, úgy hogy közben nekik is van kanál a kezükben. Szerintem, még néhány hónap bőven belefér.

2010. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
jajj, ez így van! A nagymamáknak annyi minden megszépíti már az emlékeit...Anyósomat nem lehet leállítani, a "bezzeg nálam" monológgal. Néha már meg se hallom. Az enyém 15 és fél hónapos és ismerkedik a kanállal meg pár falatot próbál egyedül a szájához emelni. Legtöbbször nagy mennyiséget, ami az előkéjén landol :-) 2 éves kor körül kezdenek szerintem nagyobb biztonsággal enni.
2010. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14 hónapos kisfiam a babapiskótán kívül más ételt nem hajlandó egyelőre kézzel megérinteni. Ráér még, egyelőre szívesen pakolom a szájába. :-)
2010. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem viszont 10 hónapos kora óta csak azt hajlandó megenni,amit ő vesz fel és tesz a szájába.Így viszont kiesik egy csomó féle kaja,pl főzelék.Mert kanalazni még nem tud (segítséggel már elég ügyes)Most 1 éves.
2010. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!