Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős korban kezdenek...

Milyen idős korban kezdenek el enni a gyerekek egyedül, hogyan próbálkozzak?

Figyelt kérdés
Kislányom 2éves 1 hónapos. Nem hajlandó egyedül enni, anya adja a levest, a falatkákat mindent. Max. 2-3 kanalazásra hajlandó egyedül. A védőnő csodálkozott hogy még nem eszik egyedül. Tényleg el vagyunk késve?
2011. febr. 5. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia,az enyém is 2 éves és egy honapo,de ő már másfél éves kora ota maga eszik.Én már nem is tudom őt etetni,mert mindig mondja,hogy mada eszik!
2011. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, mi a normális. az enyém 16 hósan kezdett érdeklődni eziránt, most már maga eszik midnent ügysen (dec-ben volt 2 éves), ha valamit csak úgy megeszik, de nem rajong érte, akkor segíteni kell neki, mert nem köti le annyira.

sztem finoman próbáld oda terelni, hogy maga egyen. amúgy egyéb dolgokban mennyire önálló? kifejezi hogy ezt vagy azt ő szeretne csinálni?

2011. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még nincs két éves a kislányom. 21 hónapos egészen pontosan. Kb. Másfél korától maga próbálkozik enni, most már a levest, joghurtot, kefírt is ügyesen kanalazza. Nem engedi, hogy etessem.
2011. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Teljesen önálló például már pelenkánk sincs 22 hónapos kora óta, de az önálló evés nem érdekli. Nem tudom hogyan vegyem rá, mert mindjárt megérkezik a kistesó és félek hogy nem lesz időm mindenre.
2011. febr. 5. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:

hm. akkor lehet hogy e z a kistesónak szól....és lehet hogy majd ha megvan a baba. akkor egyéb dologban is visszafejlődik átmenetileg.

nem tudom, esetleg próbáld meg, hogy elkezded adni nek iaz ételt, és közben felállsz, és mondod, hogy kicsim, egyél tovább, anya elmosogat gyorsan, vagy vmi amit el kell végezned, hátha beválik. esetleg ha van rá idegzeted, akkor mondd el neki, ha megint 3-4 falat után kéri, hogy most anya nem szeretne etetni , már nagy vagy, és meg tudnád etetni magad, gyere megpróbájuk, megmutatom hogy fogd a kanalat. lehet hogy ebből az elején hszti lesz, de megtanulja hamar, hogy nem is olyan rossz egyedül enni. de ez csak egy tipp. (2. vagyok).

2011. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lányom 2 és fél éves és még mindig katasztrófa ahogy eszik. Sosem talál bele a szájába, lefordítja a kanalat aminek a tartalma persze a földön landol, úgyhogy én még kénytelen vagyok etetni. Eléggé kínosan érint a téma mikor más látja, de egyszerűen képtelen rá.

Nem tudom, hogy mi a legjobb, ha inkább kikeni az egész konyhát vagy ha segítek, ha valakinek van ötlete azt én is szívesen venném.

2011. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos a fiam, egyedül eszi a banánt, kenyérhéjat, kekszet. Adok a kezébe mindig kanalat amikor eszünk és próbálgatja az ételbe tenni majd a szájához. Barátnőm másfél éves fia simán egyedül eszi a krémtúrót, stb.-t.
2011. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az az érdekes helyzet állt elő, hogy a 4 éves nagylányomnam néha még mindig kanalazni kell a szájába, nem azért, mert nem tud, hanem mert nem hajlandó enni. Kis szúnyogkisasszony egyébként is, mindig rossz étvágyú volt. Önállóan pár kanálnál többet nem eszik semmiből. Utána én adagolok még be párat, akkor el lehet mondani, hogy valamennyit evett legalább (nem erőszakosan, ha azt mondja, nem kér, nem tömöm meg).


No és az érdekesség, hogy a 15 hónapos kisfiam pedig azt nem viseli el, ha etetem. 12-13 hónapos kora óta egyedül csipegeti a falatkákat a tányérból, és egyedül eszik villával. A kanálról még lecsorog a leves, főzelék, de alig engedi, hogy én kanalazzam neki. Van a kezében kanál, és amikor próbálja bekapni, gyorsan belopok egy kanálnyit az én kanalammal a szájába.


Szóval az a vicces, amikor ülünk az asztalnál, és a 4 évest etetni kell, a 15 hónapos megy egyedül falatozik. :-)

2011. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!