Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétnyelvű gyermekek szülei!...

Kétnyelvű gyermekek szülei! Betartjátok szigorúan azt, hogy csak a saját anyanyelveteken szóltok a kicsikhez?

Figyelt kérdés
A bátyám lehurrogott, hogy ez baromság, s sokkal jobban, könnyebben elsajátitaná mindkét nyelvet, ha ezeket mi is felváltva használnánk.
2010. aug. 24. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2 nyelvut, hogy erted?

Mi minketten magyarok vagyunk, de angliaban elunk.

Soha nem beszelunk hozza angolul....azt tanulja meg az angoloktol :)

Baratnom magyar a ferje irani es angliaban elnek.

baratnom magyarul es angolul beszel hozza, a ferje iraniul es angolul.Otthon csak angolul beszelnek.

2010. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A családban két kétnyelvű gyerek is van. az egyikhez az anyja magyarul beszélt kezdettől fogva, az apja németül. (Az apa nem is nagyon tud magyarul.) Mindkét nyelvet anyanyelvi szinten beszéli.


A másikhoz mindkét szülő - a magyar is - csak németül beszélt, ezért csak ezen a nyelnev ért. Pedig ott a német anyanyelvű szülő is folyékonyan beszél magyarul... :-(


Mindkét gyermek ma már felnőtt, az unokatestvéreim. Egy harm,adik unokatestvéremmel is elkezdték, hogy az apja - aki magya, de foyékonyan beszél németül - csak németül beszél hozzá, míg az anyja csak magyarul. Kb két éves koráig csinálták, akkor a kislány mindkét nyelvet beszélte, és nem keverte. Aztán lustatágból abbahagyták ezt vele. Később iskolában is tanulta, de soha nem sikerült megtanulnia németül.

2010. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. valaszolo vagyok ujra.


Unokatestveremek nemetorszagban eltek.2 gyermekul van.A kicsi meg nem is nagyon beszelt amikor hazakoltoztek, de a nagy folyekonyan beszelt.Most 7 eves es 1 eve elnek otthon.Mar nem beszel olyan jol.

Most kezdi az iskolat es 1 osztalytol fogja tanulni a nemete, hogy ne felejtse el.Eloszor biztos unalmas lesz Neki, mert azert beszl meg, de kesobb biztosan fog uj dolgokat is tanulni.


Masik unokatesom es a ferje amerikaban elnek.Ott szulettek a lanyaik.A nagyobb megeri a magyart, de nem beszeli a kics mar meg sem erti 2 magyar szulovel.....ez szerintem gaz!!!Nem foglalkoznak a gyerekekkel a szulok.Nem jarnak haza latogatoba (11 ev alatt egyszer sem voltak otthon), igy soha nem is fogjak megtanulni.


Azert irtam, hogy a lanyom tanulja az angolt az angoloktol, mert teljesen mas az akcentusunk....masreszt tudnia kell, hogy hol is van az O igazi hazaja.....magyarul olvcasom Neki a meseket, magyarul mondokazok es enekelek Neki....igaz meg kicsi, de nem fogok szegyenkezni miatta, hogy magyar letere nem tud koszonni.


Ti merre eltek?

2010. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi Szlovákiában élünk, tehát én magyarul, a férjem szlovákul beszél a kicsihez. De arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek én is beszéljek hozzá néha szlovákul, a férjem meg magyarul? Vagy igy keverni fogja két nyelvet. Anno pszichológián úgy tanultuk, hogy a gyerek emberekhez köti a nyelveket, tehát igy tudja megkülönböztetni, illetve elválasztani egymástól a két nyelvet. Nem szeretnénk, ha keverné!
2010. aug. 24. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányaim alapján(magyar szakos bölcsész) azt mondom, hogy a férjed csak szlovákul te pedig csak magyarul beszélj hozzá. nem fogja keverni a kettőt, max: később indul meg a beszédfejlődése de aztán....:)))))így lesz csak kétnyelvű, máshogyan nem.
2010. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, erre voltam kiváncsi. Szóval, akkor ne keverjük őt meg azzal, hogy hol igy szólunk hozzá, hol úgy. Annak idején mi is igy tanultuk, na de a bátyám lehurrogott, hogy ez hülyeség.
2010. aug. 24. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi spanyolorszagban elunk, a parom dominikai es nem beszel magyarul, igy o spanyolul beszel a kislanyunkhoz, en pedig csak magyarul szolok hozza. Igy mind a ket nyelvet folyekonyan fogja beszelni, es termeszetes lesz neki hogy anyuval csak magyarul. Persze a parommal en is spanyolul beszelek, de a csaladommal magyarul kell hogy beszeljen majd a kicsi, mivel ok nem itt elnek.

Szerintem akinek a szulei kulonbozo anyanyelvuek, ott termeszetesnek kellene lennie hogy a gyerekuk majd mind a ket nyelvet beszelje, mert ez egy nagy konnyebbseg lesz majd neki ha felno. Es a piciknek olyan a kis agyuk mint a szivacs, nekik meg nem okoz gondot a nyelvtanulas. Kesobb sokkal nehezebb lenne.

2010. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!