Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek volt már úgy, hogy a...

Kinek volt már úgy, hogy a babája előbb állt fel, mint ült?

Figyelt kérdés

Nálunk a helyzet az, hogy a babám nem tud egyedül ülni, valamint nem mászik még. Kúgyni kiválóan kúszik, négykézláb rugózik, valamint bútorra felkapaszkodva feláll.

Eléggé félek, hogy kimaradt esetleg a mászás, valamint az is aggaszt, hogy ezt ülés sem előzte meg... Nem eröltetek semmit pedig (9hós)

Van okom az aggodalomra?

Szívesen olvasgatok tapasztalatokat.

Csak egy hét múlva kell dokihoz mennünk, nyilván rákérdezek ott is.



2021. máj. 25. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs okod aggodalomra. Nálam is ez volt, mászott végül fél évig :) és ülni is megtanult mászás után egy héttel.
2021. máj. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem. Nálunk is ez volt. :) Vagyis majdnem ugyanez. Nem volt még 8 hónapos, amikor felállt, akkoriban még csak kúszott. 9 hónapos volt, mire azt mondhattam, hogy mászik - igazából addig is mászott néha, de nagyrészt kúszott, aztán egyre inkább elkezdett a mászás felé tolódni ez, és 9 hónapos volt, mire már CSAK mászott. Viszont ülni nem, az istenért sem. Ha én leültettem, úgy maradt, nem dőlt el, nem nyeklett össze, tehát végülis képes volt ülni, de önállóan abszolút semmi apró kis próbálkozása sem volt felé. A 9 hós státuszon mondtam a védőnőnek, hogy ez van, minden más megy, minden mást időben is tudott, de nem ül... Ő azt mondta, ne idegeskedjek ezen, vannak babák, akiknél az ülés az utolsó. 10 hónapos korig kell ülni, tehát adjak neki egy hónapot, és ha 10 hónaposan sem ül, és akkor is még azt látom, hogy abszolút törekvés meg próbálkozás sincs, akkor esetleg hívjam fel a Dévényeseket.

Hát kicentizte a lányom, konkrétan aznap amikor betöltötte a 10 hónapot, ült le először állásból. Viszont pár nappal később már mászásból is kiült, egy héttel később meg úgy ült, mintha már hónapok óta menne neki. Senki nem mondta volna meg róla, hogy még csak bő egy hete tudja egyedül ülésbe hozni magát.

Szóval ebből kiindulva én is azt mondanám, hogy adj neki egy hónapot, mert tényleg 10 hónaposan követelmény az önálló ülés. De ha megkérdezed a védőnőt, abból baj nem lehet :) Ja igen, és nekem extrán aggasztó volt ez az egész, mert van egy 5 éves bátyja, aki még nem volt egészen 7 hónapos, amikor már úgy ült egyedül, mint a cövek...

2021. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, 1 hónapra a felállásra elkezdett mászni majd ülni. A felállással egy időben kezdett el négykézláb hintázni.
2021. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2-ből 2 gyerekem előbb állt, majd abból ült és utána mászott.

Az elsőt heti szinten látta több szakember is, egyik se találta problémának.

2021. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan felállt és lépegetett a bútorok mellett. 1 hétre rá mászott. 9 hósan ült és 10 hónaposan elkezdett járni.

Nem minden gyerek mozgása fejlődik nagykönyv szerint

2021. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy ne maradjon ki a mászás. Az nem baj, ha előbb feláll.
2021. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyemnel is ez volt a sorrend kuszas allas negykezlab maszas járás. Bar a beszede csak most kezd beindulni 2 es fel evesen mas fura dolgot nem vettem észre
2021. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Az sem baj ha kimarad a mászás. Nekem is kimaradt. A védőnő mikor mondtam hogy áll a gyerek de nem mászik kérdezte kúszik-e. Azt mondta vagy kuszni vagy mászni kell tudnia
2021. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat!! 😊❤️


És külön örülök neki, hogy nem támadó jellegű válaszokat kaptam, alig mertem felrakni a kérdést😅

2021. máj. 26. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!