Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája előbb állt fel kapaszkodva, mint hogy másszon?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hó 2 hetes, két hónapja kúszik, most már csak váltott mozgással, magától még nem ült fel, ha felültetjük, úgy marad, de van, hogy kibillen az egyensúlyából és eldől. Egy hete ritkán látom, hogy néhány lépést tesz mászva. Viszont most már 2 hete, hogy kedvenc szórakozása, hogy minden lehetséges helyen feláll, és ha nem ültetem le, képes 5 percig is örülni magának. Sajnos lehetetlenség folyton a sarkában lenni, ha tehetem, ott vagyok persze. Volt ilyen baba itt? Hogyan alakult a mozgásfejlődése? Kell aggódni, fejleszteni?

#ülés #mászás #kúszás #kapaszkodva áll
2016. ápr. 14. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A férjem csinálta ezt babaként. Nem mászott, hanem felállt és ment. Neki enyhébb diszgráfiája volt, bár felnőttként nézve tudatos odafigyeléssel teljesen el tudta hagyni.

Más problémát én nem látok rajta, pedig őt nem fejlesztették sehogy sem.

2016. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a kúszás és a mászás egymással egyenértékű. kevés baba csinálja mindkettőt, vagy egyik, vagy másik van meg a nagymozgások között. az elég.

a kúszásból simán jöhet a felállás, kapaszkodva járás.


ültetni viszont nem túl szerencsés, amíg maga nem tudja.


miért nem álldogálhat?

amit a baba saját erejéből tud csinálni, az nincs korán!

(unokahugi nem egészen 6 hónaposan a kiságyban felállt. még nem is mászott/kúszott előtte egyáltalán, az csak utána jött)

2016. ápr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért ülteted le, ha őt nem zavarja, hogy áll?
2016. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet kihagyja a mászást. Majd azzal fognak riogatni, hogy tuti diszlexiás, diszgráfiás, stb. lesz.

Valóban gyakoribb a mászást kihagyó gyerekek között a tanulási zavar, de van olyan is, aki kihagyja a mászást és kutya baja.

A váltott karral-lábbal kúszás nagyon jó egyébként, mert a mászik-nem mászik ügy lényegében a bal és jobb agyféltekék összehangolásáról szól. Tehát a váltott kar- és lábmozgáson van a hangsúly elsősorban, nem pedig azon, hogy a hasa a földön van-e.

Gyógypedagógus vagyok, nem csak okoskodok. ;)

2016. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A fiam 9 hónaposan állt fel és 10 hónaposan kezdett mászni. Már 4 éves, tökéletesen egészséges.
2016. ápr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a váltott mozgás a lényeg. Szintén gyógypedagógus mondta, hogy egy éves kora előtt próbáljam megelőzni, megakadályozni, hogy felálljon, főleg azért, hogy minél többet, legalább 2 hónapot másszon (akkor még úgy nézett ki, a kúszást akarja kihagyni, rögtön kutyázott, "perisztartikusan" kúszott). Ültetni Z alakban próbálom, de mostmár kinyújtja a lábát. Ha akarna, szerintem fel tudna ülni, csak helyette sokkal érdekesebb állni, inkább azt csinálja. Viszont állásból leülni csak esve tud, nincs motivációja, hogy hajlítsa a lábát és ügyesen leüljön.
2016. ápr. 14. 09:20
 7/11 anonim ***** válasza:

"Szintén gyógypedagógus mondta, hogy egy éves kora előtt próbáljam megelőzni, megakadályozni, hogy felálljon..."

??? ez úgy baromság, ahogy van. a gyerekek jelentős része 1 évesen már vígan gyalogol.


amúgy az enyém a hátra fordulással volt hasonlóan, mint ti a leüléssel. Már rég mászott, kapaszkodva lépkedett, de még mindig nem tudott hasról hátra fordulni. szóval négykézlábra állt, és szimplán eldőlt :o :D

2016. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

8 hós lànyom se kúszni nem tud előtte ( körbe körbe vagy hàtra halad csak) se màszni. Felül magàtól és a fenéken halad előre. Ide oda mocorog és így megy. Hiàba teszem hasra mert bőg- visszafordul-felül.

Ne aggódj ha ő àllni akar akkor hagyd....

Ez a "díszes" dolog még olyan hogy vagy vagy...

Én se kúsztam màsztam mégse vagyok az...

2016. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát, jó, köszi
2016. ápr. 14. 12:29
 10/11 anonim ***** válasza:
A felállás után még simán elkezdhet mászni. Most ráérzett a felállás tudományára és ez most érdekes neki, de lehet 1-2 hét múlva elkezd mászni.
2016. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!