Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt megteheti velem a munkalta...

Ezt megteheti velem a munkaltatom?

Figyelt kérdés

2 eves a kislanyom es nem szeretnek, de sajnos anyagi szempontbol muszaj visszamennem dolgozni(nem halnank ehen nyilvan, de na... gondolom nem kell magyaraznom) jelenztem a munkaltatomnak h visszamennek dolgozni erre kozolte h a poziciomra fevettek egy embert miutan elmentem es jelenleg nincs szuseg uj(milyen uj?!) emberre es amugy torvenyileg nem koteles visszvenni.

Ez tenyleg igy van?!?! En ugy tudtam h mar pedig muszaj visszavenniuk a gyerek 3.eleteveig

Elegge el vagyok keseredve

Azt mondja ez egy uj torvenymodositas


2021. máj. 25. 21:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Uhh bocsi a sok elirasert 😅 nagyon gyorsan gepeltem be😅
2021. máj. 25. 21:24
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg muszáj visszavenni a régi pozíciódba. Gyakorlatilag bármit kitalálhat.

Nálam "megszűnt" a pozícióm.

2021. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van a fbon egy csoport,

TB kisokos kismamáknak, lépj be. Ott szakértők válaszolnak. :)

2021. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es, kaptál végkielégítést? Azért kérdezem, mert félek, hogy én is így járok majd...
2021. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem szunt meg a poziciom, foleg h tobben is dolgoznak ugyanebben a pozicioban a cegnel. Ez egy eleg nagy ceg, csak ugy nem tudja ramondani h megszunt a pozim
2021. máj. 25. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Papíron visszavesz és azzal a nappal felmond neked. Nem köteles foglalkoztatni.


Arra figyelj, hogy közös megegyezést ne írj alá, mert bukod a végkielégítést.

Meg kell emelnie a béredet és azzal kell elszámolni a felgyülemlett szabadságaidat.

Tértivevényes ajánlott levélben jelezd a munkába állási szándékod, hogy ha kötözködni akar, akkor az ott legyen bizonyítékként. (Érdemes a levelet lemásolni és azzal együtt elrakni a tértivevényt)

2021. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Kaptam, mert ő mondott fel nekem. Közös megegyezést ne írj alá, ahogy a #6 írta.
2021. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nagy multinál úgy működik (csak írtad te is, hogy nagy cégnél vagy), hogy ideális esetben vissza tudnak venni a saját pozidba, mert csak határozott idejűre vettek fel valakit helyetted. Viszont, ha kénytelenek voltak valakit normálisan felvenni, akkor mivel a céggel vagy szerződésben (nem az adott osztállyal, csapattal stb), ezért felajánlhatnak másik, a profilodnak megfelelő pozit bárhol cégen belül. Ezt természetesen úgy, hogy a fizud nem csökkenhet és a beosztásod szintje sem.

Ha nem akarnak visszavenni, azt is megtehetik, de akkor végkielégítést kell fizetniük+a bent maradt/felgyülemlett szabadságokat is ki kell fizetniük. Szóval ez max blöff, ne írj alá közös megegyezést.

2021. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A közöst is aláírhatod, azért közös megeggyezés, mert közösen egyeztek meg benne, azaz mindent bele lehet írni (végkielégítés, felmentési idő stb.). Az a tapasztalatom, hogy a cégek ritkán mondanak fel, mert az indokot egy esetleges munkaügyi bíróságon komolyan alá kell támasztani. Ezért többségében közös megeggyezést írnak alá, csak nyilván el kell olvasni az egészet és nem aláírni azt amivel nem értesz egyet, hanem megegyezni.
2021. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem köteles foglalkoztatni. Az, hogy papíron felvesz, semmit nem jelent, mert aznap kivághat simán. Vagy épp csak "nincs számodra" munka.
2021. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!