Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha határozott szerződésem van...

Ha határozott szerződésem van és teherbe esek, akkor a munkáltató megteheti, hogy nem hosszabbítja tovább a szerződést?

Figyelt kérdés
3 és fél év folyamatos munkaviszonyom van.
2018. jún. 24. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

A teherbe esést követő egy- két hónapba ha kitudodik a munkahelyén,akkor igen ;/.

Nem a " terhességére" fogják.Csak egyszerűen nem hosszabbitják a szerződését.

2018. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti. A munkáltató soha nem köteles meghosszabbítani a határozott idejű szerződést.
2018. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megteheti, hiszen ilyenkor nem felmond neked, hanem lejár a szerződésed. Neki pedig nem érdeke egy kismamát tovább foglalkoztatni.
2018. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Megteheti minden jogi következmény nélkül. Ilyenkor nem él a felmondási védelem.


Hány hónapos terhes leszel mikor lejár a szerződésed? Ha korai terhesség, megpróbálhatod "titkolni" és bízni benne, hogy kötnek veled egy új szerződést mielőtt kiderül.


Ha terhességed végén leszel a szerződés lejártakor (pl. pl. 8 hónapos) akkor matekozhatsz azzal, hogy ha elmész állás keresési járulékra (3 hónap), és annak a folyósítása a szülés napján még él, akkor passzív jogon de fogsz kapni csed-et/gyed-et. (bár nem tudom az nem e csak kirúgás esetén jár e)

2018. jún. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetesen megteheti.

Ha jó munkerő vagy nem fogja. Nekem hosszabítottak terhesen és amíg gyeden voltam véglegesítettek.

2018. jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 3 éve dolgoztam havi szerződésújítgatással mikor teherbe estem, addig volt munkám amíg dolgoztam
2018. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 25. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!