Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hetes babátokat mikor...

6-7 hetes babátokat mikor fektetitek le? S reggel mikor kelt titeket?

Figyelt kérdés
Azért lennék rá kíváncsi, mert első baba, s eddig mindenhol azt olvasom, hogy 3 hónapostól felfelé este 7 és 10 között már alszik. DE ezt a rutint hogy lehet kialakítani. Én már próbálkoztam vele, de mindig máshogy jön ki. Ami biztos, hogy többnyire hajnal 3-4 között kell fel, s reggel 6-fél 8 közötti időkben. Ritka ha hajnal 2-kor is felkel. Este meg változóan alszik el. Esti fürcsi nálunk fél8-8 között van, s vagy előtte 6 körül eszik vagy utána 8 után. S mivel a párom nagyon sokszor este 22re ér haza, így hajnal 1ig fent vagyunk. Ha 22 és éjfél között fent van a fiúnk, még megetetem. Az baj, ha esténként nincs bevezetve egy időpont, hogy most alvás?
2011. márc. 18. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát igen baj. Tessék rászoktatni, hogy este fürdés, vacsora, aztán alvás! Annyi az egész h mindent ugyanabban az időpontban csinálj vele, és ő is rá fog állni! Nem egészséges, h egy csecsemő, hajnali 1kor alszik el. Tudom, akkor meg az apjával nem találkozik, de majd dögönyözi akkor, amikor "normális" időben van fent a ygerek.
2011. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én párom is későn jár haza, pl még most sincs itthon.

Eleinte 7 óra körül fürdettem, de mindig olyan hülyén jött ki, vagy előtte nem sokkal raktam le, vagy javában aludt. Most áttettem a fürdetést 8 órára. Utána eszünk, majd alvás. Tény, hogy nem egyszerű menet mire elalszik, de próbálkozunk, hisz még csak 2 hetes. Általában 11-éjfél-1 óra körül szokott ébredni (attól függően, hogy mikor sikerül elaludnia), ilyenkor szokta apuci megszeretgetni, eszünk, és alvás van kb. fél 5-ig. Ilyenkor megint eszünk, és 7-8körül szokott ismét ébredni. Párom is ilyenkor kel, ilyenkor szokta még megszeretgetni. Nekünk 2 hét után nagyjából ezt a napirendet sikerült kialakítanunk.

Szerintem próbálj meg te is hasonlót. (nekünk is első baba)

2011. márc. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy baj szerintem. Két gyerekem van a nagy 26 hónapos a kicsi 4 hónapos.

a kicsi fél 8 kor fürdés, vacsora és legkésőbb9 kor leteszem lefektetni és elalszik is magától..

A naggyal már más a helyzet ő el lett kapatva mert hát első baba meg minden és van mikor éjfélig is fent van. Nagyon kevésszer már aludt el 22:00 órakor de nem mindig van ez.

2011. márc. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Esti fürdés nálunk mindig változóan, 7-8 között jön ki, aztán mostanában fürcsi után nem sokkal vacsi. 21-22 körül elalszik, de éjfélig felkel, s sír. Olyankor etetem ismét, de van, hogy nem kell fel csak 2kor. Akkor ha este 8-9 közötti evés után felkel magától akkor ne etessem? Majd csak a hajnali ébredésekor?
2011. márc. 19. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!