Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik egy napotok 6-7...

Hogy telik egy napotok 6-7 hónapos babával?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 7 hós, igény szerint szoptatott + hozzátáplál(gat)unk. Kíváncsi lennék hasonló korúakkal hogy alakul a napirend? Mikor eszik, és mit? Mikor, hányszor alszik? :)
2021. máj. 27. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Reggel 7 és 8 között ébred 7 és fél hónapos fiam. Öltözés, reggeli, amire most szokogat, csak turkálja a banánt és nevetgél. Utána játék, 9 és 10 körül mellen alszik kb 40 percet. Utána játék, dél és 1 között séta alvással. Utána játszik (vagy nyafog😄), míg én főzök. 3-4 között a nap fő étkezése. Utána még van egy alvás mellen 5 körül, kb fél óra. Este fél 8 és 8 között fürdés, elalvás mellen. Iszsz, így a szoptatásoknak nincs időpontja, elaludni mellen szokott.
2021. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aki ide jár lepontozni, anélkül, hogy választ írna az mit él át? Egyértelműen ez történt, mert én zöldet nyomtam. Nem itt kell levezetni a feszkót.


Köszi a választ amúgy.

2021. máj. 27. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

6 és fél hónapos a fiam. Kb 1 hónapja kezdtük a hozzátáplalást. Elég jó étvágya van, úgyhogy a tízórai és az uzsonna már ki van váltva. (Krumplival és zöldségekkel kezdtük)

6-7 körül felkel reggelizni (tápszert), de vissza is alszik. 8-9 körül ébred. Átöltöztetem és játszik. Addig elkészítem a tízóraiját és a reggelimet. 10 körül eszik főzeléket. Evés után általában alszik. Berakom a kiságyba, szundikendő, cumi és már alszik is (az esetek 80%ban van így, előfordul néha, hogy altatni kell). Fél órát alszik kb. Ha felkelt játszik én addig főzök, takarítok. Ha van ebédünk akkor közösen játszunk vagy sétálunk. 1 óra körül ebédel (tápszert). Ezután is szokott aludni egy fél órát. Majd közös játék vagy séta, ha délelőtt nem mentünk. 4 körül uzsonnázik (főzelék), majd alszik vagy nem 😅 Ma pl nem akart elaludni. Aztán, ha hazajött a férjem játszunk közösen egy kicsit. Majd átveszi a felügyeletet. Én addig megcsinálom ami napközben elmaradt meg fürdök...stb. 7 kor fürdetés. Fél 8 kor vacsi (tápszer) és alvás reggelig.

2021. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Huu ez az alvás reggelig..irigyellek :D kislányom kb 10x kel mostanában, pár hete. Eléggé nincs rendszer a napjainkban, és azon gondolkoztam, ha lenne egy napirendünk, talán jobbak lennének az éjszakák.


Leírom a miénket, hátha van valami ötletetek.


Fél-háromnegyed 6 körül ébred. Ekkor nem szopizik, mert éjjel eszik többször is, nem éhes ekkor. Fél 8-ig vagyunk el az ágyban, ekkor megy apa dolgozni. Én addig félig alszok, félig a gyerekkel játszom. Felkelünk, reggelizem, addig elvan szépen. 8-fél 9-kor le kell tennem aludni, általában cicivel. Vagy ekkor, vagy a délutáni alvásánál èn is alszom vele, attól függ mennyire volt gáz az éjszaka. Alszik minimum 1, de akár 2 órát is. Utána tízóraira kap gyümölcsöt kekszel. Utána elvan egyedül, játszik, én teszem a dolgom, főzök mosok stb. 13-14 között szokott elaludni cicin. 2 órát alszik. Aztán kap zöldség+krumpli kombót + utána cici de ekkor keveset eszik, inkább szomjas gondolom. Megjön apa 4-kor, de foglalkozni nem nagyon tud vele, mert itthon is dolgozik. Mi általában kinn az udvaron vagyunk babakocsizunk, nézzük ahogy dolgozik. Van, hogy itt is alszik fél-1 órát, ha mondjuk vásárolni megyünk délelőtt, és keveset tud aludni a kocsiban. 7 körül vacsi, tejpép+gyümölcs. 8 körül fürdés. Majd cici, alvás. 9-10 körül alszik el velünk a nagy ágyban, majd átviszem a szobájába, kiságyba. Éjfél-1 körül kel, cici. Ezután már csak a Jóisten tudja hányszor kel, de nem adok neki mindig cicit, legfeljebb 2 óránként. Kb hajnal 4-re szoktam megunni a folyamatos ugrálást, ekkor átviszem közénk a nagyágyba, ahol ő viszonylag nyugodtan alszik, én kevésbé, mert nekem nagyon kényelmetlen úgy feküdni, hogy vigyázzak rá, nehogy betakarjam a fejét, vagy ráfeküdjek. Férjem sem tud nyugodtan aludni, mert hiába van neki meg a fél ágy teljesen, mégis fél, hogy ráfordul meg ilyesmi.


Nap közben viszonylag sokat elvan egyedül is, nem nyűgösködik, csak ha tényleg fáradt, vagy éhes. Nappal egy álom baba. Éjszaka, meg mintha kicserélnék :(

2021. máj. 27. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!