Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos fiam, aki egyebkent...

Csillka kérdése:

7 honapos fiam, aki egyebkent mai napig hasfajos HAROM napja ejszakai eves utan elkezd orditani es fesziti hatra a fejet, gerincet. Ezt edfig Nem csinalta es csak eves utan csinalja ha almaban eszik . Vajon miert csinaja?

Figyelt kérdés
Hasfajos szuletesetol, voltunk.ultrahangon, vervetelen semmit nem talaltak csak h lassu az emesztes es mivel tobbszor jon vissza a tej es nyeldekel reflux.gyanu de vegul azt sem allapitottak meg. Eves kozbe nagyon moho sokszor ureseket nyel hallom ahogy bugyog a pocakja es sokat pukizik, gondoltam mar kikellene nojje hisz 7 honapos. Amugy fogzik, alul 2 honapja kijott ketto felul kell borzasztoan rag, nyog , felsir es csak tapszerre alszik vissza es 3 napja muveli eves utan ezt a feszitest hatra, de ahogy letettem az agyaba tovabb nincs baj csak az olembe es kizarolag eves utan foleg ejjel almaba. Miutan evett rohanok az agyahoz minel hamarabb letegyem mert akkor nincs baj, eddig mindig bofiztettem ejjel meg sem merem probalni most mert kiugrik a kezembol. Amugy nagy jol fejlodo mosolygos, mozgekony baba szep lassan kezd maszni.
2017. dec. 1. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez rejtett refluxnak hangzik. Milyen gyakran kapja a tapszert, es egyszerre mekkora adagot? Probaltal kevesebbet adni sokkal gyakrabban? Probaltatok HA-s, vagy meg jobban lebontott tapszert? A rejtett reflux+ hasfajossag tejfeherje-erzekenyseg is lehet.
2017. dec. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hat altalaban 3,5-4 orankent eszik 150-et de kozte kap gyumolcsot, fozelekeket, tejpepet szepen eszi csak nem adok sokat mert volt h attol is fajt ejjel. Ejszaka 3szor eszik 100-at. Ha teljesen ebren van nem issza meg a 150et mindig huzza a labait es felul ra fel orara megissza a maradekot de mikor aludna el felalomba megissza az egeszet. Ar tapszert probaltunk semmi elteres nem volt csak annyi h belesult a kaki mert amugy szekrekedeses , 5 nap utan orvoshoz kerultunk mert sehogyse jott ki. A rejtett refluxot kinovi ? Orvos nelkul nem merem megprobalni a HA tapszert, milyen vizsgalattal allapitjak meg az allergiat ? Es ezt kinoheti ? Erdelyben elek itt nincs vedono, annyira sajnos nem vagyok tisztaba a dolgokkal :(
2017. dec. 2. 04:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A vedonok kozul sokan Magyarorszagon sem (sot, sok gyerekorvos sem). Gasztroenterologus a szakember neve, aki ezzel foglalkozik. Nekem szoptatott gyermekkel van tapasztalatom, le kellett allnom a tejtermekrol, tojasrol (atment az anyatejbe), illetve miota hozzataplalas megy, ezeket nem kaphatja, es at kellett allnunk a 2-3 orankenti szoptatasrol babakoraban a fel-1 orankentire. Ez a ket dolog+egy ideig emelle probiotikum azt eredmenyezte, hogy megszunt a nyeldekles, a bukas, a hasfajas, onnantol bufiztetnem sem kellett tobbet (kb 6-8 hetes koratol, most 1,5 eves, probaltuk azota a tejtermekeket, a reflux mellett bortunetei is lettek, igy egyelore megy tovabb a dieta).


Interneten is kereshetsz gasztroenterologus szakembert, en megneznem a helyedben facebookon a Tapszeres taplalas csoportot, es ott feltennem ezeket a kerdeseket, illetve ajanlom az igeny szerinti tapszeres taplalasrol szolo cikkeket. A sok levego nyelese eves kozben utalhat arra, hogy mar nagyon ehes, mire kap, ezert mohobban eszik, tobb levegot nyel a zaklatottabb eves miatt, ettol fajhat a hasa. De a tejfeherjetol is. Utobbinak szoktak lenni mas tunetei is (bar nem feltetlenul jon elo tobb), a leggyakoribb a pattanasszeru bortunet, nem szoktak piros pottyok lenni az arcan? Tunet lehet meg a hig, nyalkas kaki, az ekcema, koszmo, pelenkakiutes gombas valtozata, a sulygyarapodas leallasa is.

2017. dec. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sok éjjel 3x etetni.Állandóan tele lehet a hasa.Éjjel ne etesd maximum egy kis teát vagy vizet adj neki.
2017. dec. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Epp az h szekrekedeses 3 naponta kaki, arcan nincs potty popsijan neha de sztem a fogzastol, semmi nincs a biren kozmo alug volt 2 hos koraig onnan semmi...8 kg gyarapszik rendesen , tobb mint 75 cm ezzel nincs baj ezert nem gondoltam allergiara. Tudom h sok etetni de semmi folyadekot nem fogad el.... probaltam " becsapni" de elkezdett fuldokolni es nem nyelte le tobbszor is. Ha nem adom orditttt , ha adom ki se nyitja a szemet alszik vissza ha gyorsan beteszem az agyba. Nem tudom h tudnan ravenni h igyon barmit is, neha nappal par korty hipp teat iszik de az par korty. Ejjel kevesebb tapszert teszek tobb vizzel ennyit tudok csinalni. Pl este tizkor elaludt, evett 1 kor , 4 kor es fel8 kor most kilenc es meg alszik :D
2017. dec. 2. 07:49
 6/8 anonim ***** válasza:
ilyen mértékű szorulás simán lehet tápszertől. próbáljatok ki másik, HA tápszert. magadtól is próbálgathatod, nem lesz semmi baja. én éreztem, hogy a fiam laktózérzékeny, én is az vagyok, de a doki nem akarta elhinni. 5 héten át visított a fiam a laktóztól, aztán laktózmentes tápszerre váltottunk, megváltás volt. hallgass a megérzéseidre.
2017. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbáltál valami szélhajtó készítményt? Lányom 8 hós, éjszakára még mindig adom neki az espumisant.

Így is van, hogy nehezebb megy a levegő tőle.

Az én babám csak tápszerrel alszik el, de ha ébren van nem kell neki, igy én is etetem éjjel, hogy meglegyen az adagja.

Ő viszont "segit" magán, rögtön hasra fordul és maga alá húzza a lábait....

Ahogy vissza olvastalak, még arra gondoltam, hogy nálunk volt olyan időszak, hogy annyira tekergett etetés közben, hogy nem bírtam etetni. Ezt viszont a colief cseppek oldották meg.

2017. dec. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Negyedik tapszernel tartunk. Nekem is hason alszik csak etetes utan sir nyom hatrahuzza magat, ez van ejjel. Nappal megall es felul az olembe loki el a tapszert. Ha untakozik nappal is neha csinalja h hatrafesziti magat de az hiszti. Pl.ul a pihenoszekbe nyavajog h vegyem ki nem veszem kidobja az osszes jatekat ezzel szirakozik majd addig kinlodik mig hasra fordul h masszon ki :) egy hete csinalja. Ha megfog egy jatekot darabig jatszik majd zsupsz elsobja, kidobja. Adom az esput, probaltam az infacol, colief, biosun nem hasznaltak.
2017. dec. 2. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!