Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi állhat a háttérben?

Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Kedves anyukák! Nagyon kétségbe vagyok esve. Kb. egy hete kezdődött, hogy a két hónapos kisbabám hirtelen, villámcsapásszerűen ordítani kezdett, de annyira, hogy a hangja is elment, kivörösödött. A jelenség egyre gyakrabban előfordult. Ilyenkor kizárólag cicin nyugszik meg, hiába ringatom, vigasztalom. Anyatejes baba, van bőven tej, ügyesen növekszik, gyártja a pelusokat, más problémát nem fedeztem fel, nincs hànyás, hasmenés, láz stb. Mára odáig fajult a helyzet, hogy végigüvölti a pelenkázást, ha sétálni megyünk, 5 perc után fordulhatunk vissza. Ezeket korábban imádta. Ha wc-re megyek, üvölt, gyakorlatilag az egész napunk egy állandó szopizás, különben kétségbeesetten sír, vigasztalhatatlan. Tej az tényleg van, szó szerint csorog, mértem is, tehát meg vagyok erről győződve. Ügyesen böfizik, kijönnek a gázak, nem gyanakszom hasfájásra, de azért kap espumisant és bio gaiat. Ami még furcsa, hogy éjszaka teljesen rendben van, nincs ilyen gondunk... Két orvosnál is jártunk, ott is „bemutatkozott” a legényem, az orvosok meg értetlenül álltak a dolog előtt. Ők sem ítélték normálisnak a dolgot, de nem találtak semmi problémát, tanácstalanok voltak. Van valakinek hasonló tapasztalata? Nagyon meg vagyok ijedve.


Elfelejtettem belefoglalni, hogy nem nyugszik meg adamo hintában sem, már nem válik be a hordozás sem, hiába teszem a mellkasomra, nem vigasztalja a bőr-bőr kontaktus sem, hasra is tettem, tornáztunk, játékokat mutattam, énekeltem. :( Ezeket mind-mind szerette. Most meg mintha minden ijesztő lenne számára, 5 percig bírja csendben.


2021. máj. 27. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Neurológusnak kellene megmutatni, ha riadtan és látszólag ok nélkül sír.


Nyáladzást, szájba turkálást nem vettél esetleg észre? Az enyémeknek ilyenkor már bőven elindult a fogzás, 11-12 hetesen át is törtek az elsők.

2021. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A csalàdorvosunk is neorológushoz irányított. Amúgy nyálazik és valóban sokat van a szájában a keze. Az orvosunk szerint ennek nincs jelentősége, de nekem is feltűnt, a férjem is előhozta a fogzás témàt.
2021. máj. 27. 14:34
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Ez a hátránya az ISZSZ-nek, cuminak használ a baba. Valószínű annyi a baja, hogy hozzá lett szoktatva, hogy minden jelzésre cicit kap. Így ha bármilyen diszkomfortja van, akkor a cici a megoldás neki
2021. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Igazad lehet. Nagyon nehéz megtalálni a megfelelő irányt a gyereknevelés útvesztőjében. Sokat tűnődtem, hogy mi lehetne a kisbabám számára a legjobb, a 3 óránkénti vagy az igény szerinti szoptatás. Folyamatosan azt érzem, hogy valamit nem csinálok jól, bár igyekszem a legjobb képességeim szerint ellátni őt... Ha valóban ez a probléma, van bármilyen javaslatod, hogy mit tegyek? :( Szívesen fogadnék tanácsokat.
2021. máj. 27. 14:49
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Lehet növekedèsi ugràs, lehet, hogy a foga. Van aki az oltàst szenvedi meg, ès ilyen nyugtalan utana. Lehet, hogy egy mozgasfejlődèsi lèpcső előtt nyűgös, pl. àt fog fordulni nemsokàra.

Amìg cicin megnyugszik, addig nagy baj nincs, hagyd nyugodtan mellen.

2021. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem èrtem miert baj, ha cicin nyugszik meg egy baba. Az anyamell nem csak tàplàlèkforràs. Ha egèsz nap rajta lòg, majd kinövi, de most erre van szüksège.
2021. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hatos válaszoló, ne érts félre, nem az a probléma, hogy megterhelő a helyzet, hanem egész egyszerűen aggódom. Ötös, köszönöm a véleményed, megnyugtató. Mindenkinek ment a zöld pipa :)
2021. máj. 27. 14:59
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
De hát csak 2 hónapos. Majd megváltozik. Úgy bírom ezt a "cuminak használ" kifejezést. Te nem voltál még pl egész nap nyűgösen éhes, hogy úgy ennél valamit? Na, hát most képzeld el ezt úgy, hogy 2 hónapos vagy. Na mindegy.
2021. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Hát az én babám megfelelően fejlődik, boldog, mosolygós úgy, hogy nem ISZSZ. Az ISZSZ baba meg nyűgös, hisztizik. Akkor mégis melyik baba a kiegyensúlyozottabb?

Nem mondom meg neki, hogy mikor egyen. Tudom, hogy nagyjából mikor éhes, mivel jelzi. Általában 3-5 óránként kér cicit, szopizik és ennyi. Nem is kell neki a komfort. Bőven van a közelemben is, szinte egész nap hordozókendőben van, így megkapja a kellő közelséget is.

És igenis azért gond, mert az anyukának is szüksége van arra, hogy elvégezze a napi teendőit. Ha minden egyéb probléma nélkül csak cumizni akar rajtad, az nem helyes. Tudnia kell megoldani a kis problémáit :)

2021. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
En is nagyon hiszek abban h az iszisz valojaban egy oltari szivas... en nagyon befurodtem vele az elso gyereknel es 100%ig biztos vagyok benne h ezen csusztunk el. Most jon a kisteso 2 honap mulva es szeretnek idore szoptatni csak fogalmam sincs h lesz, ha mondjuk az elejen amig be nem all a rutin (kb) 3 orankenti eves es mondjuk 2 ora mulva ehes mit fogok csinalni
2021. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!