Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez biztos fogzás vagy valami...

Ez biztos fogzás vagy valami más állhat a háttérben? És meddig tart (hat) ez még?

Figyelt kérdés

5 hós kisfiam az utóbbi 2 hónapban teljesen megváltozott, napközben alig alszik, inkább csak félórákat, persze csak mellen alszik el. Ez annyira nem is vészes, de az éjjelek, az szörnyű, átlag kétóránként felkel sírva, ha megszoptatom könnyebben visszaalszik. Egész nap ölben lenne és szopizna.

Alul már kijött két foga, és úgy látom úton van a többi is, de már tényleg nem tudom mi baja lehet. Esetleg éhes, vagy szeretetéhes?

Van egy 3éves bátyja és emiatt alig jut rá időm, amit nagyon bánok.


2012. szept. 30. 15:13
 1/6 A kérdező kommentje:
A homeopátiás szerek nem használnak. De tényleg nagyon fárasztó napi kb. 3-4 óra alvással végigcsinálni az egész napot, napközben nem tudok pihenni, éjjel is több részletben megy ez a pár óra. Nehezen tudok visszaaludni...
2012. szept. 30. 15:16
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha vigasztal vannak ilyen babák, soha senki nem fogja tudni megmondani miért van ez, lehet a foga, de lehet, hogy nagyon érzékeny és nagy szüksége van a testközelségre. Egyébként a babák általában így működnek. Elhiszem, h fáradt vagy. Kitartást kívánok!
2012. szept. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát igen, már én is rájöttem, hogy ne keressek indokokat, fogadjam el, hogy ez van. csak azért jó lenne, ha tudnék rajta segíteni.

és félek, hogy ez a testvéri kapcsolatukra sincs jó hatással. így sem szereti még a kisöccsét, hát még ha azt látja, hogy egész nap vele foglalkozom....

2012. szept. 30. 16:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszolónak igaza van, vannak babák, akik egyszerűen csak jobban vágynak a testközelségre.

Amit tudok javasolni, az a hordozókendő/mei tai. Nekünk nagyon bejött. Nappal tudtam a nagyobbal foglalkozni, és az éjszakák is kicsit könnyebbek lettek (szerintem azért, mert jobban ki volt elégítve a testközelségre való igénye a nappali szinte egész napos hordozással).

2012. szept. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

és előre vagy hátulra kötöd fel? ha hátulra, akkor tudsz egy linket adni, ahová le van írva hogyan kell? köszi

én is szoktam magamra kötni, de a nagyobbik nem szívleli a dolgot és őszintén én annyira nem tudok bármit csinálni, vag ymég meg kell tanulnom

2012. okt. 1. 09:18
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Hátra kötöm már 2 hónapos kora óta, mert így könnyebben tudom tenni a dolgom, jobban tudok játszani a naggyal. Ha előre kötöm, akkor nem sok mindent tudok csinálni.


Itt egy videó a BWCC-ről, én általában ezzel a kötéssel kötöm hátra (kivéve, ha rövid időre kell, akkor batyuban).

http://www.youtube.com/watch?v=NMw-JL8ANng


De egyébként én nem videóról, hanem hordozós klubban tanultam, és szerintem mindenképp jobb, ha klubban/tanfolyamon/hordozós ismerőstől tanulod meg, mert ott sok apróságra felhívják a figyelmedet, ami a videón nem látszik, pedig nagyban megkönnyíti a hordozást vagy kényelmesebbé teszi.


Amíg nem megy biztosan, addig gyakorolj egy játékmacival, tükör előtt, aztán gyerkőccel az ágy fölött. Gyakorolni kell, és egy idő után már rutinból menni fog. :) Ha kérdésed van még, szívesen válaszolok. Sok sikert! ;)

2012. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!