Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma jöttünk haza a kórházból,5...

Ma jöttünk haza a kórházból,5 napos a babám és fél óra alatt kétszer is becsipogott a légzésfigyelője. Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
Régebbi típusú Baby Control, nem lehet rajta érzékenységet állítani, de elvileg jól működik. A pici 39 hétre jött, elvileg makk egészséges.
2010. aug. 24. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az érzékelő padok jó helyen vannak a picurka matraca alatt? Arra gondolok hogy talán nem érzékelik a baba légzését!
2010. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg nézd meg, hogy nem szorul-e a matrac a kiságyban? Tehát ha van rácsvédőtök, akkor ne tuszakold be a matrac és a rács közé, hanem csak éppenhogy rajta legyen a matracon. Az a jó, ha a matrac és a rács között végig van egy pici hely, esetleg befér az ujjad közé, így biztosan nem fogja fel a baba szuszogását a szoruló matrac.

2010. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elem?
2010. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Tedd el jó mélyre a szekrénybe! Ha nem koraszülött a baba egyátalán nincs rá szükség. Ha pedig van, akkor ne ess abba a hibába, hogy ha esetleg baj van, ne tudd hogy mit kell csinálni. Nagyon sok anyukával beszéltem, akinek van az ismeretségi körömben és egyetlen egy tudta, hogy mit kell tenni ha a baba nem lélegzik!
2010. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó helyen van, megnéztem és az elemet is kicseréltük, Ez a szerkezet amúgy is csipogna, ha rossz az elem, eleve hibajelzést ad.
2010. aug. 24. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Oké, figyelmeztet, csipog, de tudod mit kell csinálni, ha nem vaklárma?


Én inkább azt tanulgatnám. Sajnos sokra mész azzal, hogy csipog, és nem reagál arra ha felveszed, és mire a mentő kiér...

Sose volt légzésfigyelőnk, azóta hogy megszületett nem tudok olyan mélyen aludni, hogy ne érzékeljem a szuszogását is, alapból nagyon éles a hallásom... És a megérzéseim

2010. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is mindig bejelzett(angelcare).Mi egymás mellé tettük a két érzékelő padot,tehát keresztbe nem hosszába és azóta tökéletesen mükődik.
2010. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, előfordult.

Sajnos ők még nagyon mélyen alszanak, és először iszonyúan megijedtem, hogy mi lehet.

Tényleges riasztásig - csipogáson túl - azonban soha nem jutottunk el, ugyanis az első csipogásnál álmomból ébredve is azonnal ott voltam a kiságynál, és megsimítottam a gyerek arcát.

Ekkor vett egy nagy levegőt, és aludt tovább.

Sajnos mást nem tudok mondani, nagyon rossz érzés így aludni, de legalább ott van a légzésfigyelő, és "szól" időben, ha baj van!


Nekünk ugyanilyen légzésfigyelőnk van, a három lapos változata, és soha semmi gond nem volt a készülékkel!


Mellesleg a www.babycontrol.hu-n van letölthető videó arról, hogy mit kell csinálni, ha tényleg baj van.


Nálunk szerencsére semmi más nem volt, csak az, hogy időnként meg kellett simizni a kislányomat, és akkor vette a levegőt rendesen.

Eleinte felkaptam, mert annyira megijedtem, de aztán erről sikerült magam leszoktatni, mert ő meg attól ijedt meg, hogy kirántottam az ágyból. Maradt a gyengéd simogatás.


Ja, és - egy előző válaszolónak írom - nálunk a mentő is gyors, 5 perc alatt kijöttek, sajnos - más okból - leteszteltük már egyszer.


Használd a légzésfigyelőt, nincs az a vizslatermészetű anyuka, aki "meghallaná", ha leáll a gyerek légzése!

Marhaság!

2010. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok először is a babádhoz és sok boldogságot kívánok. Nálunk is volt ilyen, bár picit később (nem 5 naposan), de ez nem számít.

Amit fontos tudnod: a babák tudnak olyan mélyen aludni, hogy "elfelejtenek" levegőt venni. Ilyenkor jó esetben a csippanásra vesznek levegőt. Emiatt soha nem fog kiderülni, hogy téves volt-e a riasztás v. sem. De ez még nem baj, természetes.

Nálunk olyan is volt, hogy a riasztás is beindult mire odaértem, de ugyanúgy nem volt semmi gond, aludt édesdeden...

Nálunk volt, amikor a feje alá tett textilpelust begyűrtem a matrac és a fejvédő közé és ez zavart be.


Ja, és a bármilyen neszre felébredő anyukát megnézném, hogy felébred a lakás másik végében, másik szobában alvó baba légzéskimaradására...

2010. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy jártunk, hogy igen gyakran beriasztott tévesen, bár sokak szerint nincs téves riasztás...hát közlöm, hogy van. A dokinkkal beszéltem erről, mert azért aggódtam, hogy ennyire felületesen veszi a levegőt, hogy ilyen gyakran beriaszt, ő azt mondta, hogy ha tudta volna, hogy használni akarjuk, lebeszélt volna. Szóval többszöri rohanás után meguntuk, és kikapcsoltuk. Elég sokat nyöszörgött pár hónapos koráig a lányunk, amire felébredtem, így tudtam, hogy lélegzik. Ez azért volt, mert hason aludt, illetve alszik, és ahogy fordította a fejét, minimum nyögött egyet. Most már leszereltük, visszakerült a dobozba, nincs képem eladni, majd elajándékozom, ha valakinek szüksége lesz rá.
2010. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!