Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 es fel napja nincs szeklete,...

2 es fel napja nincs szeklete, aggodnom kellene?

Figyelt kérdés

Fel eves iszsz gyermek, ket hete kezdtem a hozzataplalast vedono, gy.orvos javaslatara.

Ket es fel napja nincs szeklete, pisis pelenka van, jokedvu, energikus.

Erdemes ezert felhivni a gyerekorvost?

Szerintem csak valami megfoghatta a hasat, vagy aggodni kene?


2021. máj. 31. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Az is normális ha egy hétig nincs széklete. Gondolom étkezés nincs kiváltva csak kóstol. Ha nincs semmi baja, miért parázol azon hogy nincs kaka? Ha szorulása lesz azt észre fogod venni
2021. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Mit evett?


Érdemes esetleg lazító kaját adni neki, szilva pl.


Illetve HT elején kezd a pocak is hozzaszokni a másfajta ételhez, ezért változik a széklet.


Érdemes váltogatva adni a hasfogó és lazító ételeket.

Pl banán + avokádó, mert a banán hasfogó, az avokádó lazító.


Illetve növényi olajat egy kiskanállal tehetsz a zöldségpürébe, pl olíva olaj.


Ha nem fáj a hasa akkor várhatsz szerintem.

Leavolac szirupot szoktak még javasolni, ezt nem árt tartani otthon

2021. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Iszsz babanal meg a 3 het is normalis. Olvass utana.
2021. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

1 hét, 3 hét? Jézusom!!


Aki ilyet leír, az belegondol abba, hogy 1-3 hét után hogy fog az a kaki kijönni? Mennyire be lesz keményedve?


Iszisz szoptattam a lányom. 2 évig. Az orvos tanácsára 4 naponta Laevolac sziruppal vagy Glicerin kúppal megkakiltattuk.


Látni lehetett a lányomon a megkönnyebbülést, amikor sikerült kakilnia.


Tudom, hogy leírnak ilyesmit, hogy 1-2 hét is normális (?) kaki nélkül.

De könyörgöm, ki az az anya, aki erre kárhoztatná a kisbabáját, hogy napokig, hetekig ne kakiljon??

2021. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

3 hét... Na nemár.


Egyebkent meg ez is egyedi, anyatejes kislányom HT előtt napi 6-8x kakilt, konkrétan minden szopinál.

Nála már 2 nap kimaradás is nagyon meglepő volt, és a mai napig naponta 1x,2x szokott.


Szóval ha a kérdező babája is ilyen, igenis gond, ha egyre több nap marad ki.

2021. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Igen, 3 het, mivel az anyatejet a baba kepes teljesen felhasznalni. Olvassatok utana mielott pontoztok. A gyerekorvos trljesen szoptatott babanak 17-20 nap utan kezd foglalkozni vele, ha nincs szeklet.


Ha mar kostolgat, akkor is normalis ha egy ket hetig nincs kaki, ha nem eszik mennyiseget.

2021. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

6!

Mint írtam, iszisz babámat 4! naponta kellett megkakiltatnom!


Te nem tudod, hogy mennyire szenvedett szegénykém a kakitól! És mennyire örült, mosolygott, amikor kijött!


Szerintem te még életedben nem láttál közelről szoptatott babát,csak okoskodsz!


Én 2 évig szoptattam, 6 hónapig kizárólagosan.

2021. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

7es ne agresszivkodj, 10.5 honapja szoptatok, epp a mellemen van a gyerek most is...


Azert mert nalad ugy volt, meg googlezhatnal egxet, hogy lasd, igazam van, az atlag olyan amit leirtam.


Es amit irtam, azt orvos utan mondom, mivel nalunk a leghosszabb kakimentes idoszak 24 nap volt. Mindent felhasznalt a babam szrvezete.


Nem tudom mit agresszivkodsz. Nem korulotted es a te gyereked korul forog a vilag, vannak mas esetek is.

2021. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Erdekes sogornom is, ferjem unokatestvere is, anyukam is szoptatott, es naluk is volt idoszak, mikor nem volt szeklet akar 2-3 hetig.


Nem tudom, nalatok lehet masabb a levego. 😅

2021. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Kedves mindenki, mivel lepontoztatok lefujjogtatok, hogy azt irtam 2-3 het is belefer, rakerestem a temara a helyi szoptatast tamogato csoportban facebookon es a kovetkezoket osszegeznem az olvasottak alapjan, amit anyukak es a tanacsadok irtak:


- tobben irjak, hogy kb10 naponta van kaki a babajuknal, persze ekkor nagyobb a mennyiseg is

-tobbekknel 4-5 napot olvasok

- egy esetben irt egy anyuka 32 napot, amikor is konzultalt orvossal mar tobb hete, de mivel a baba kozerzete jo volt, nem avavtkoztak kozbe

-tobbek irjak, hogy naponta van szrklet a babajuknak, de vannak idoszakok, mikor ritkabb.


Errol ennyit, eroltessetek meg magatokat es csatlakozzatok egy szakertoi csoporthoz facebookon. Mert itt csak fujjogo anyakra talalhat az ember, ha kicsit tajekozottabb es mast mer irni.


Szep estet 🙄

2021. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!