Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem és milyen könyvek...

Hogy kezdjem és milyen könyvekkel bevezetni a 8 hónapos kisfiamnál az olvasás szeretetét?

Figyelt kérdés

Szoktuk nézegetni a kemény lapos könyveket, olvasok neki mikor mit. Hol érdekli, hol otthagy.. Rágcsálja..

Tippek, ti hogy kezdtek ilyen idős korban?


2021. jún. 1. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Oh, ez még sokáig így marad. Ne várj sokat egy 8 hónapostól. Még nem fog fel belőle sokmindent. Ha éppen érdekli, akkor lapozgassátok, mutasd meg neki benne a hajót, cicát, fát, kislányt, stb.-t. Alvás előtt vagy csak simán "pihikor" olvass neki belőle. Majd megtanulja, hogy mi ez, hogy van ez és, hogy miért is jó ez. De még pici hozzá, hogy ténylegesen élvezze.
2021. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon korai. 15 hónapos kisfiam is még csak rágcsálja, tépi, nem érdekli. Nem engedi, hogy olvassam, lapozgatja.
2021. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Még kb. sehogy. Vegyél neki színes, képes könyvet, amit lapozgathat.

De a legfontosabb, hogy lássa tőletek, hogy könyv van a kezetekben és olvastok. Így fogja megtanulni és érdekelni.

Később vidd el könyvesboltba és hagyd, hogy ő válasszon mesekönyvet.

Ebéd után a délutáni alvás előtt, mi tartottunk egy csendes pihenőt, amikor "olvastunk". Olyankor mindenki kézében könyv volt.

Most 3 éves és van, hogy bemegy a szobájába és lapozgatja a könyveket.

2021. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon akarom a mesélést én is, de hisztibe fullad.


1 éves elkezdek neki olvasni, és mászik rám, venné el, és "bőg" (hisztizik) hogy adjam oda.


Utána meg szétrágja és eltépi.


Szóval én várok még ezzel.

Nem késünk el ha csak 2 évesen kezdjük el, akkor sem.

2021. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem kéne ráerőltetni semmit a gyerekre... Pláne ha nagyobb lesz és k*rvár* érdekelni sem fogja az olvasás..
2021. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
92%
Ennyi idős gyereknek nem mesélni kell, hanem énekelni, mondókázni. Képeskönyvet lehet nézegetni, amiben nagy, színes képeken számára ismerős dolgok vannak (állatok, növények, emberek stb) Rövid ideig, nem erőltetve.
2021. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sose szoktam erőltetni...

Sokat mondókázok neki, énekelek, imádja.

2021. jún. 1. 11:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ez nem így dől el. nekem rengeteget olvastak, én is sokat lappozgattam, mégse lettem valami nagy olvasó felnőtt koromra. unokatesómat a tv nevelte fel, könyvet kb iskolában látott először, ő lett a család legnagyobb könyvmolya. tesója utál olvasni.
2021. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén nem értem, mit vársz, egy 8 hónaposnak az a dolga, hogy szétcincálja és megegye az elé kerülő könyvet. Az összes ezt csinálja. Bőven elég 1,5-2 évesen elkezdeni mesélni, amikor már tényleg végig tudja hallgatni (gyerekfüggő, ki mikortól), az olvasás szeretete pedig nem ezen múlik sajnos.
2021. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is olvasós volt a család, és én várat meg házat építettem a könyvekből. Amikor el kellett olvasnom otthon az Egri csillagokat kisiskolásként,hogy gyakoroljam az olvasást akkor utáltam meg az egészet.


Ami változtatott ezen az az irodalom tanárnőnk volt aki néha ha jól haladtunk, tartott olyan órákat, ahol a mi kedvenc könyveinket kellett bemutatni, beszélgettünk róla, és ott egy csomóan ajánlgatták a Harry Pottert. Hát engem is beszippantott, és onnantól az este egy zsemplámpával a takaró alatt kucorgó típus lettem. Nekem az törte meg a jeget 13 évesen.

2021. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!