Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babának adtatok már epret?

1 éves babának adtatok már epret?

Figyelt kérdés

Én akartam csak megkóstoltatni vele a hétvégén, nyilván nem sokat, de kb lekiabáltak h azt nem szabad! Bezzeg a lekváros linzert a kezébe adták. 🙄

Most meg olvasom, hogy féléves kortól mar lehet, ha nincs allergiás a családban és persze szezonja van.



2021. jún. 7. 12:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
A nagyinak mondd meg hogy ma már más irányvonalak vannak. Nyugodtan adj neki. Igazából minden allergént be kellene vezetni 1 éves korig. A méz az egyedüli tiltólistás. (Értelemszerűen a csípős, alkoholos, koffeines dolgok mellett.)
2021. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

*a méz és a füstöléssel tartósított hústermékek (ezek 1 év ÉS 10 kg alatt nem javasoltak)


Amúgy a lányom már amióta lehet kapni epret, azóta eszi. Most 10 hónapos. Először kapott egy nyalintást az én epremből, majd miután nem lett semmi baja, másnap már kapott egyet félbevágva. Kb 20 másodperc alatt tűnt el, csak a leve csorgott az ujjai között xD Azóta is nagy kedvenc.

2021. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Ahh, anyósom volt ilyen. Ne adj epret a gyereknek,nem volt 1 éves a fiam még és biztos kicsapja a bőrét, ne adj a gyereknek ezt se azt se.. Már a felére nem emlékszem, de kriminális volt.Hatalmas epres kertje van,de csak 5 db epret ehetett a gyerek, mert fájni fog a hasa. Elmentem a piacra, vettem ott, hát úgy ette volna a fiam, anyós meg nem adott. De ezt csinálja a tortával is, elég 1 szelet torta (12 évesnek) mert fájni fog este a hasa. 😑Csóri gyerek meg nem kapott. Mennyi ilyet tudnék mesélni..
2021. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Tényleg csak jót akart tudom, mert bennük még az van hogy aprómagvas, jaj azt nem szabad...

De azon meg megsértődött h mondtam h linzert sem kéne akkor a kezébe adni a gyereknek, mert mi még nem szeretnénk. De nem is ízlett neki. 😅

Mindegy, ez ilyen.

2021. jún. 7. 14:41
 15/17 anonim ***** válasza:
84%

9 hónaposan adtam először.


Ne csak magyar ajánlásokat olvass, meg fogsz lepődni hány baba éli túl sanyarú gyerekkorát, a szigorú magyar bullshit nélkül.


Egyrészt az eper nem tartozik a nagy allergének közé, másrészt a legújabb ajánlás hogy minden allergén legyen bevezetve 1 éves kor előtt.


Amit nem fogok adni vagy 2 éves koráig az a méz. Az elvileg adható 1 évesen, de méhészek inkább a 2 éves kort ajánlják.

2021. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
Épp ma kezdtem vele. 2 pici darabot kapott,holnap újra,aztán ha semmi baja nem lesz,mehet neki. 9 hónapos :)
2021. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem.
2021. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!