Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik 1éves kor után...

Anyukák, akik 1éves kor után még sokáig/egy darabig nem adtatok tejet a babának válaszolnátok?

Figyelt kérdés

elsősorban nem olyanokat kérdezek,akik allergia/intolerancia/ekcéma miatt nem adtak, hanem csak mert manapság azt mondják minél később annál jobb és ezért.


szóóóval:

olyan ételt sem adtatok amihez kell tej, vagy csak innivalóként önmagába nem?és meddig nem?

pl palacsinta,krumplipüré,csőben sültek(mindegyikbe kell ugye egy bögre tej, ill besamel alapja is az és még sorolhatnám a hasonló kajákat)


2011. ápr. 28. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:

én adtam olyan ételt, amiben tej van, legelőször pl. tökfőzeléket stb. palacsintát is.

reggelre-estére még nagyon sokáig junior italt adtam, kb. 2-3 hónapja kap csak tejet(kakaót), most 2 éves 7 hónapos.

tejes ételeket kb. 1 éves korától vagy kicsit később.

2011. ápr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, 16 hónapos koráig nem adtam neki reggelire-vacsira tejet, viszont egy éves kora után már evett tejes ételeket (krémleves, palacsinta).
2011. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem most 13 hónapos a kislányom, és a gyermekorvosunk tanácsára 15 hós koráig a BEBA 3 tejitalt fogja kapni. Utána fogjuk bevezetni szép lassan a tehéntejet.

Viszont már kóstolta a palacsintát, sőt a zsemlegombócot egyenesen imádja, hozzáteszem egyiktől sem lett semmi baja.

2011. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólókhoz, 15 hós a lányom, tejitalt iszik, de kap olyan ételt, amiben van tej.
2011. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
lassan 20 hónapos a fima,de még megiszik napi fél liter tejitalt.egy éves kora után kapott olyan ételt,amiben van tej,de i
2011. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,véletlenül elküldtem.szóval inni még nem kapott és még nem is fog egy darabig
2011. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekunk is azt mondta a vedono, ha soha eleteben nem iszik tejet a gyerek, akkor sem lesz baja (amilyenek napjainkban a tejek....)
2011. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 21 hós korig tápszert adtam, utána szoktattam át a tejre.

Kb 15-16 hótól már kapott tejet a főtt kajában. Bár én ritkán használtam tejet főzéshez. Pl kb 3 hetente spenót (kevés tej), és kb 2 havonta palacsinta, néha egy kis süti, amihez kellett tej. Szóval hiába kapott tejet, ez olyan kis mennyiség, hogy szinte elhanyagolható.

Konkrétan tejet inni, tejbegrízt enni csak 21 hósan kezdett el.

2011. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16 hós a kicsim. Inni csak rízs és zabtejet kap, meg szopizik. A tejet még csak palacsinta formában kapta, semmi baja nem volt tőle, imádja. Illetve egyszer krumplipürét evett anyósnál 13 hósan, na attól szegényem ronda hasfájós hasmenést produkált. Azóta nem próbálkoztunk vele újra. Jól elvagyunk tej nélkül. Férjem se csípi. A tejbegrízt rizstejből főzöm, nagyon finom.
2011. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15 hónapos a lányom, olyan ételt evett már 1 éves kora után amiben van tej (krumplipüré, sütemények stb.), semmi baja tőle, de tejet még magában nem kapott és 2 éves koráig nem is fog, addig a tejitalt kapja.
2011. ápr. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!