Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti 1 éves kor alatt adtatok-...

Ti 1 éves kor alatt adtatok- e a babának házi tejet?

Figyelt kérdés
ha igen miért, ha nem miért nem?
2012. okt. 9. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
a fiam 8 hónapos volt, amikor a bolti 2,8-as tasakos tejet felforraltam, és azt adtam neki "békebeli" védőnő tanácsára. Az is tehéntejnek minősül, csak már hőkezelve. Semmi baja nem lett, lekopogom, a mai napig issza. De viszont ha háztól venném a tehéntejet, frissen, amit akkor fejtek le, 8 hónaposan még nem adtam volna neki. Igazából a tehéntejjel az a baj, hogy nem lehet tudni, hogy egy fertőzött kullancs nem-e csípte meg, amúgy nem maga a tej allergizál, max nagyon erős a zsírtartalma. Bocsi a regélésért:-) még mielőtt lepontoz valaki: nem csak egy védőnő mondta ezeket, hanem mi is körbekérdeztünk mindenkit, aki érdemleges választ adhatott!
2012. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem adtam egyik gyerekemnek sem egy éves koruk előtt tejet. Sem házit, sem boltit. Ekkor még javában anyatejesek voltak, a hozzátáplálást megoldottam tehéntej nélkül is. Különben is ott az egész élet előttük, hogy tejet tudjanak inni. Néhány hónap miatt miért ne tartanám be az ajánlást, amivel akár megelőzhetek egy későbbi problémát.
2012. okt. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
1 éves kor előtt semmilyen tejet nem adtam neki, nem is szabad.
2012. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
11 hónapos volt a kisfiam mikor már utálta a tápszert így adtam neki 1-2kanál felforralt házitejjel készült krumplipürét,1/3 tej 2/3víz tejbegrízt,hogy szoktassam hozzá,szépen fokozatosan imádta, a doki is mondta hogy egyátalán nem baj ha elkezdem 1 éves korára az egyik tápszeres étkezését már tejre váltottuk,bár még higítottam,13 hónapos korától higítatlan tejet kap tápszert nem,1,5 éves imádja a tejet a kakaót vagy házi tejet vagy 2,8%os rendes bolti tejet kap de sohasem tartós tejet.Egészséges,jóe vő kisfiú.
2012. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!