Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő védőoltás, oltassa...

Bárányhimlő védőoltás, oltassak, vagy ne? Most jó az, ha átesik rajta, vagy nem? És a különböző oldalakon miért írják egyszer azt, hogy elég 1 oltás a kicsiknek, máshol meg azt, hogy kell ismétlő is? Nem értem én ezt.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
én azon vagyok hogy essen csak át rajta.
2010. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt van egy rakás tapasztalat 4 oldalon.

[link]

2010. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy éves volt a lányom, mikor átestünk rajta! Utólag örülök, bár valószínűleg gondolkodtam volna az oltáson... Rengeteg pöttye volt, de nem volt vészes az egész!

Az oltással kapcsolatban azt hallottam, hogy 10 évenként kell ismételni, de így nagyobb a valószínűsége, hogy felnőttként kapja el, vagy övsömöre lesz! A legveszélyesebb, ha terhesen kapja el vki!

Amúgy pedig nyilván nagy hangot kapnak a szövődmények, mert a gyógyszergyártó cégeknek ez az érdeke (lsd. H1n1), pedig a szövődmények elég ritkák! Én nem fogom beoltatni a leendő tesó(ka)t, legalábbis remélem, hogy nem teszik kötelezővé addigra!

2010. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

7 hósan átesett rajta a kisfiam. Hazahozta az oviból a nyagobbik gyerkőcöm. Nem is akartam oltatni,és a nagyobb sem volt beoltva. Én azt javaslom, h ha beteges a babád, akkor oltasd be, ha nem akkor essen csak át rajta. JObb lesz neki ha felnő, legalább védve lesz. Ha kislány akkor meg pláne. Hisz ha kismamaként kapná meg valahol, sosem bocsátanád meg magadnak, h akkor hezitáltál.

Én örülök h átesett rajta. (MIndkettő) Szövődmény csak azoknál alakul ki akik nagyon legyengült immunrendszerrel kapják meg. (meg ugye a kismamák az első 12.hétben...hisz a magzatt akkor ki van téve a fertőzésnek...és meg is halhat, vagy betegen születne.)

Fontold meg.

Ez megint csak egy jó marketing fogás.

2010. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Biztos nem oltom! 20 év a védettség, és utána? felnőtteknek sokkal veszélyesebb, és ha kislány, és akkor kapja el mikor épp terhes lesz?
2010. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Én beoltattam a gyerekem, mert egyre gázabb a bárányhimlő (ellentétben a skarláttal). Itt az övsömörről is írnak, de a lényeg, hogy az övsömört uaz a vírus okozza.

[link]

2010. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!