Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül a bárányhimlő...

Mennyibe kerül a bárányhimlő elleni oltás és egyszer vagy kétszer kell beadatni? Amit az orvos felír az a két alkalomra elegendő vakcinát tartalmazza vagy újból meg kell fizetni a másik vakcinát?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A két vakcina a biztos védelem!!

Én bölcsi elött adattam be januárban és nyáron adatom a másodikat!

7000 forint durván a vakcina!

2011. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóban az van, hogyha 13 éves kora előtt beadatod, akkor 1 kell. Viszont a lányom 2-öt kapott, mert a doki azt mondta, hogy kapott egy körlevelet, hogy nem elég az egy mégsem. Ez volt 2 éve.

Most adattam be a 2. gyereknek, másik orvossal. Ő meg állította, hogy nem kell 2. Hát, remélem, hogy elég lesz neki.

Igen, 7000 Ft körül van, és 1 dobozban 1 db van. Tehát összesen 14.000 Ft, ha kettőt akarsz, 1 hónap különbséggel adták be a lányomnak.

2011. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 8000-ért vettem, de 9000 lett volna másik patikában, szóval szét kell nézni. 2 kell. Nekünk 1 hó különbséggel adja be a doki.
2011. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kettot mondanak, de mi csak 1X adtuk, mert anno nem mondta az orvos, hogy meg egy kell...., utana meg mar keso volt. Amugy kijott rajta a betegseg,amikor az oviban elojott a baranyhimlo, de csak 1-2 potty olt, eszre sem vette a lanyom.
2011. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem "olt", hanem "volt".
2011. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fiúnak beadatnátok?
2011. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kicsit OFF (bocsi)

Mennyi idős korban szokták ezt beadatni? Érdemes? Mi történik, ha nem oltják be a gyereket?

2011. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is OFF-olnék...


Felnőttnek is be lehet adatni? Neki 2 kell?

A férjem még nem volt bárányhimlős (35 éves) de félek, hogy ha kicsikénk oviba megy(még csak 1 éves), akkor hazahozza a betegséget. Azon még gondolkozok, hogy őt beoltassuk e.. Úgy tudom, hogy felnőttekre veszélyes igazán ez a himlő.. Szóval, ha a gyermekünk elkapja, akkor biztos, h apa is elkapná..

Ha tényleg érdemes oltatni gyerekeket is, akkor természetesen őt is beoltatnám. Habár én nem voltam oltva, illetve nagyon sok ismerősöm se, és semmi bajunk nem volt :) néhány viszkető pötty. Viszont tényleg felnőtteknél nagyon súlyos tüneteket okozhat..

üdv. 24/n

2011. máj. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont tegnap írtam ezzel kapcsolatban én is egy kérdést, mert azt hittem, hogy drágán vettem. Vagyis: 7.995.- Ft-ot fizettem érte. Ez egy vakcina. Azt mondta a doki, hogy ebből kell majd még egy. Csütörtökön fogja beadni a kicsinek, de eddig még nem mondta, hogy 2 kell.
2011. máj. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!