Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bárányhimlő elleni oltás...

A bárányhimlő elleni oltás mióta van?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm állítja, hogy még két éve nem létezett.
2011. febr. 28. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
2 éve biztos hogy volt, de szerintem 5-6 éve is.
2011. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előz

Nagyfiam 6 éve-5 évesen- volt bárányhimlős (nem oltattam be), emlékszem, akkor beszétem egy nővel a munkahylemen, hogy az ő unokája megkapta, mégis beteg lett, kórházba is került

2011. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés :) Sokan állítják, hogy régen nem volt.


Nos 34 éves vagyok és a kiskönyvemben bizony benn áll, hogy megkaptam :)


Lehet, hogy egy időben már nem volt kötelező (amikor én baba voltam még elvileg az volt) és ezért ment ki a köztudatból?

2011. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 28 éves vagyok most én is megkaptam gyerekként ezt az oltást.Nem is lettem bárányhimlős,egészen 22 éves koromig.Ekkor egy oviba kaptam munkát és másfél hét munka után himlős lettem.Az egyik csoportba épp tombolt a himlő.

Rendesen ledöntött a lábamról vagy 3-4 hétig feküdtem otthon anyukámnál.

Én még nem döntöttem el,hogy beadatom-e a kisfiamnak,bár a gyerekorvos mindenképp tanácsolja,hogy mielőtt bölcsibe megy adassam be.A mi gyerekorvosunknak csak jó tapasztalata van a bárányhimlő elleni oltásról.Több beoltott gyerek is elkapta a bárányhimlőt viszont nagyon gyors volt a lefolyása.

2011. márc. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mostani a topic, azt látom. :D De kedves előttem szóló, az hogy te elkaptad az oltás ellenére, valószínűleg azt bizonyítja, hogy az oltás nem is olyan tuti módszer, mint átesni a betegségen.
2014. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!