Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telt otthon az első nap...

Hogy telt otthon az első nap a babával?

Figyelt kérdés

Mit csináltatok azután, hogy hazavittétek a babát? Mivel telt az első nap és éjszaka?


Az első babával


2021. jún. 15. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Eleinte tápszeres volt, szóval ment a szerencsétlenkedes a megfelelő hőfokkal meg a por mennyiségevel. Ezt éjjel többször megcsinaltuk, azt se tudtuk, hol vagyunk kb. Amúgy eleinte kb. evett meg aludt, szinte hangja se volt. Nem úgy, mint később. :D
2021. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ültem mellette és néztem.
2021. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Délben értünk haza a kórházból. A konyha kivitelezője 2 hónapos késéssel pont aznap kezdte el beszerelni a konyhánkat, de a csörömpölés ellenére is aludt a kicsi. Akkor jött anyukám, hozott ebédet nekünk és megcsodálta a picit. Elmentem zuhanyozni, aztán felkelt a pici enni. Utána aludt tovább. Belázasodtam, rettenetesen fájt a mellem, félrevonultam fejni, a férjem meg anyám addig a picit nézték ahogyan alszik. Este jött apám is megnézni az unokát. Maradtak 1 órát, aztán hazamentek. Ezután ébredt enni, szenvedtünk a szoptatással, majd ismét visszaaludt. Azt hiszem ez kb 8 órakor volt, mi is lefeküdtünk aludni, hátha nehéz éjszakánk lesz. Éjjel 3kor hirtelen felugrottam aggódva, hogy mi van a gyerekkel, miért nem kel enni, lélegzik e, mi baja van, de csak aludt... Ezután 2 órával kelt fel😅addig néztem őt. Evett és aludt tovább. Én viszont nagyon belázasodtam, 2 napig 39 fokos lázam volt.
2021. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Kb 4 nap nem alvas utan feltem h halucinalni fogok egy tervem volt tulelni es aludni! Nem tudtam a korhazban aludni a hormonok az uj helyzet miatt. Aludtam fejtem fajt a mellem nekem nem volt jo nap. Azt hittem rozsaszinu alomcukor vmi lesz hát nem :) nekem tulelosre sikeredett az eleje eskuszom most a 2 evessel nagyobb csodanak elek meg minden napot mint a pici babaval egyedul bezarkozva a negy fal közé télen :) csak sokan nem mondják el h ilyen ez es mást vársz!
2021. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Épp,hogy elaludt én is elvágódtam aludni.Én az első hónapot kb végig aludtam.Meg úgy ő is.Evés,pelus csere (nekem mosdó,vagy épp zuhany),büfi,aztán amint elaludt nyomás aludni.


Kifáradtam hamar.

2021. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

2 hetesen vihettük haza, akkorra kialudta magát és túljutott az eszik alszik időszakon.


A covid miatt napi 2 órát láthattam mert egyszerre csak 1 szülőt engedtek be ami baromság, mert bent voltam a kórházban 2 emelettel feljebb, és tesztelve voltam, mint mindenki. Szóval mivel az első 2 hetében bent volt, senki se tudta megmutatni mi mindent kell csinálni (nem volt babás ismerősöm, szülök anyósék messze laknak) így otthon csak bénáztam, meg youtube videókból tanulva próbáltam fürdetni, pelenkát cserélni stb.

Annyira bénák voltunk, hogy nem tudtuk hogy öltöztessük, mert nagyon sírt ha maceráltuk, alig mertünk hozzányúlni ezért néha inkább csak bebugyoláltam a fenébe 😣 hálisten nyár volt.


Mivel az első 2 csendesebb hét után kezdődött a sírás, ezért szinte semmit se aludtunk, és mikor ő aludt, gyomoridegem volt, hogy nehogy felkeljen. Nagyon kellemetlen visszaemlékezni az első napokra. Van pár kép amin rajta vagyok én is, úgy nézek ki mint egy halálos beteg, hatalmas karikákkal a szemem alatt, sápadtan, enni se tudtam elment az étvágyam.

Pocsék volt. Most hogy megvan a rutin már jobban menne.


A férjem a tenyerébe temette az arcát mikor a gyerek csak sírt sírt sírt, egyikünknél se nyugodott meg, és kimondta amit én is gondoltam, hogy ezt nem hiszem hogy teljesen átgondoltuk.


Akkor nagyon kiakadtam, de végülis túléltük, átlendültünk a nehezén, megismerkedtünk a fiunkkal, megszerettük (nem azonnal jött a kötődés, nem is mertem kötődni míg a kórházban tartották).


Most már minden rendben, nem cserélném el semmire az anyaságot.


Azért azt kijelenthetem, hogy rossz folyton fáradtnak lenni.

2021. jún. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Az első pàr hetet-honapot kb. vegigcicizte. Úgyhogy evett, aludt. De inkàbb az első. Első nap nyugis volt, aztàn felvàltva jött a szülésznő meg a vèdőnő meg a szoptatàsi tanàcsadò.
2021. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
..miért lett az utolsó lepontozva? :D
2021. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Gondolom azért, mert szoptatta a babáját. Ezen az oldalon az tilos, mert aki szoptat az debla ősanya.


Én adtam neki egy zöldet :)

2021. jún. 15. 18:54
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem csak a "végigcicizte" szó volt a rossz.
2021. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!