Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetseges az, hogy a kisbabam...

Lehetseges az, hogy a kisbabam nem szeret? (2honapos)

Figyelt kérdés

Mar megviselt az is, hogy natur szerettem volna szulni, de csaszar lett belole, igy olyan mintha elvesztettuk volna azt a kozos elmenyt. :( Nagyon elkeseredett vagyok, reggeltol estig csak velem van, de az apjanak tobbet mosolyog, kevesebbet sir vele. Es sokszor olyan mintha csunyan nezne ram, a szoptatassal is vannak gondjaink, 80%ban csak lefejve eszi az anyatejet. :(

Egesznap az olemben van, teljesen el van kenyeztetve, de sokszor ugy nez mint aki haragszik ram. Tudom furan hangzik de brutal feleslegesnek erzem magam es altalaban mikor parom reggel elmegy dolgozni, sirassal kezdem a napot, nem tudunk beszelni errol, lerendezett azzal hogy hulyeseget beszelek. Nem tudom mi tortenik velem, nem vagyok depresszios alkat, lehet ez a szules utani depi most jon ki? Vagy tenyleg eltudja donteni egy 2 honapos hogy kit szeret es kit nem? :(



2021. jún. 17. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Dehogyis, ezt felejtsd el. 2 hónapos, te. A hormonok játszanak veled. Nem kell mindjárt depressziót vizionálni. Egy 2 hónapost eleve nem lehet elkényeztetni. A ferjed pedig vállaljon kicsit tőbbet, hogy te tudj pihenni lehet, hogy a kimerültség is beszél belőled.
2021. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
88%
Fel sem fogja, hogy te vagy bárki más kicsoda/micsoda.
2021. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
76%
Az én kicsim mindig megérezte a hangulatom, ha én stresszes voltam akkor neki is sírósabb napja volt. 3éves múlt ,de mai napig ha nekem bajom van, akkor ő is nyűgősebb. Próbáld meg ezeket a gondolatokat elhesegetni és csak simán élvezni a babázást. Gyönyörű időszakon mentek most keresztül, élvezd és ilyenek eszedbe se jussanak hogy nem szeret. Neki te vagy a világ, és az édesapja. Mindenbizonnyal a saját szorongásod miatt érzel így.
2021. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
62%
Csak 2 hónapos, még csak próbál megitélni, de amúgy meg az apák mindig viccesebbek. Ha érettebb lesz belátja,majd, h az anyja lehet értelmesebb és többet tesz a boldogságáért.
2021. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Te depressziós vagy. A gyerekkel semmi baj.

Nincs olyan, hogy elkényeztetett csecsemő..


Menj pszichológushoz, dolgozd fel a szülésed. Kérj a családtól segítséget, hogy időnként vegyék át a babát.


Ha a szoptatás meg nem megy, nem akkora tragédia mint oly sokan hiszik..

2021. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam is jobban mosolyog az apjára. A nagyanyjára is. Pedig minden percét velem tölti kb. De pont ezért. Apa érdekesebb,mert ritkábban látja. Engem megszokott,én vagyok a stabil biztos pont. Nem vigyoroghat rám egész nap. Az,hogy morcos,csak úgy tűnik. Egyrészt tanulja a grimaszolást,másrészt lehet fáj a hasa, vagy egyszerűen "sz.ar" napja van,de el se tudja mondani. Ne legyél buta,olyan nincs,hogy nem szeret. A csm miatt pedig nem leszel kevesebb se az ő szemében,se máséban. Nekem is csm lett mert faros volt. Ne úgy gondolj rá,hogy ez a rosszabbik szülés,hanem úgy,hogy az ő érdekében történt. Ha meg nem tud rendesen szopizni,érdemes lenne megnézetni,nem feszes -e az izomzata vagy van lenőve a nyelve. Persze csak ha akarsz szoptatni,mert idővel cumizavaros lesz. Ha neked jó a cumisüveg,akkor soncs gond. Attól sem leszel rossz anya,ha nem szoptatsz. Ugyanúgy fog szeretni,hidd el. És még 2 hónapos,össze sem szoktatok igazán. Meglátod,idővel jobb lesz. Az enyém sem bújt sose,nem szerette ha simogatom. Kicsi még hozzá,most tanulja a világot. Nyugodj meg és élvezd ki,hogy anya lehetsz.
2021. jún. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tipikusan depressziós tünetek.

Egy ennyi idős baba még azt se tudja, hogy a világon van. Ő ilyenkor még azt hiszi, hogy ő és te egyek. A 4. trimeszterben van (ha nem hallottál még erről a fogalomról - nézz utána) Az igényeit szeretné kielégíte(t)ni, ezért sír. Az anyaméhben minden igénye már akkor kielégült, amikor még nem tudatosult benne, hogy van ilyene. Most meg mindenért szólnia kell :D És mivel te nagyságrendekkel többet vagy vele, arányaiban többet kapsz ebből az állapotból. Erre rátesz a feldolgozatlan szülésélményed (esetleg csekkold a Császárvonal segítő fb csoportját, plusz beszélj pszichológussal), a hormonok és a kimerültség, amivel egy csecsemő gondozása jár. Ezek mind viszonyalg természetes dolgok szülés után, de kezeletlenül/feldolgozatlanul nagy problémákat tud okozni.

Nem vagy ezekkel a problémákkal egyedül, nagyon sok nő átél ugyanilyen érzéseket a szülés után. Viszont az nem előrevivő, hogy mantrázod, hogy nem szeret a 2 hónapos babám. Kérj segítséget! Fizikait (legyen kire bíznod a babádat hetente pár órára) és lelkit egyaránt.

2021. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Beszélj szoptatási tanácsadóval. Én 2 hétig csak fejtem, majd sikerült mellre tennem. Most 3,5 hónapos, csak szopizik és nagyon szépen fejlődik (heti 200g-okat).
2021. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Elég szar anya lehetsz, ha a gyerekedben keresed a hibád magad helyett. 2 hónapos, felfogod??!
2021. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

2 hónaposan még nem is lát rendesen. Nem hogy csúnyán nézzen rád. Egyébként megérzi a hangulatodat. Teljesen feleslegesnek gondolod magad mert a kisbaba azt az érzelmet tükrözi amit belőled érez?

Ez a természetesen szerettem volna szülni, de császár lett megvisel? Az hogy viselne meg, ha megszülöd természetesen, de oxigénhiányos lett volna? Elvettek tőletek valamit? Mekkora önzőség ez már. Császárral szültem mert a lányom élete múlt rajta, hogy vagy szenvedek még x órát vagy kiveszik míg minden oké.

Néhány hónap múlva jön majd a szeparációs szorongás, na akkor kb egész nap a kezedben akar lenni és max 5 percet apával.

Az apjánál nem sír annyit, persze mert az apja nem agyal hülyeségeken és nem kerülgeti egész nap a sírógörcs. Már mióta tudatosan gagyog a gyerek ébredéskor mindig engem hív (mám), hiába látja, hogy az apja ott van a szobában. Persze örül neki mert nem látja folyamatosan, de neki akkor is én vagyok és voltam a világ középpontja.

2021. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!