Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetseges az, hogy a kisbabam...

Lehetseges az, hogy a kisbabam nem szeret? (2honapos)

Figyelt kérdés

Mar megviselt az is, hogy natur szerettem volna szulni, de csaszar lett belole, igy olyan mintha elvesztettuk volna azt a kozos elmenyt. :( Nagyon elkeseredett vagyok, reggeltol estig csak velem van, de az apjanak tobbet mosolyog, kevesebbet sir vele. Es sokszor olyan mintha csunyan nezne ram, a szoptatassal is vannak gondjaink, 80%ban csak lefejve eszi az anyatejet. :(

Egesznap az olemben van, teljesen el van kenyeztetve, de sokszor ugy nez mint aki haragszik ram. Tudom furan hangzik de brutal feleslegesnek erzem magam es altalaban mikor parom reggel elmegy dolgozni, sirassal kezdem a napot, nem tudunk beszelni errol, lerendezett azzal hogy hulyeseget beszelek. Nem tudom mi tortenik velem, nem vagyok depresszios alkat, lehet ez a szules utani depi most jon ki? Vagy tenyleg eltudja donteni egy 2 honapos hogy kit szeret es kit nem? :(



2021. jún. 17. 08:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

10# aki ilyen válaszokat tud csak írni, mint te, az ilyen témában inkább hallgasson. Amiket írsz, semmilyen téren nem támogató jellegű.

Tök mindegy hogy te hogy élted meg a császárodat. Irreleváns, mivel a kérdező nem úgy élte meg. És attól még hogy örül, hogy egészséges a gyereke, még a császárral kapcsolatos érzései lehetnek negatívak. És ezeket az érzéseket neked semmilyen jogod nincs elvitatni vagy bagatellizálni. Meg- illetve elítélni emiatt meg végképp nincs.

2021. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

Akkor hisztizzen csak és okozzon szorongást a gyerekének. A tejben kiválasztódnak a hormonok: oxitocin, ha nyugodt vagy, ez ellazítja a babát is. Adrenalin, ha ideges az anyuka. Ezt egy szoptatási tanácsadótól tudom.

Fogja szerencsétlen gyerekre, hogy az ő frusztráltsága miatt nyugtalan a kisbaba.

2021. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Akkor leszek támogató. A lányod, ha nem szeretne téged, akkor nem maradna meg egy percig sem a kezedben. Furán néz mert nem is lát még nagyon és neki minden új, illetve ők is érzik az anya hangulatát, ha feszült vagy érzi, ha boldog vagy azt is érzi. Azon nem tudsz változtatni, hogy császárral szültél ezt el kell fogadnod. Semmivel nem vagy kevesebb ettől mintha természetesen szültél volna. Ne úgy gondolj rá, hogy valamit elvesztettél, hanem hogy kaptál egy kis csodát. Feleslegesnek érzed magad most. Néhány hét múlva mikor kinyílik neki a világ egyik ámulatból esel a másikba. Valamint ne legyen egész nap ölben, tedd le játszószőnyegre és figyelgesd, lassan emelgeti majd a fejét, aztán jópár hét múlva oldalra fordul,aztán forog majd. Ne a megváltoztathatatlant sirasd, hanem éld meg az anyaságot. Az a picike a te húsod-véred, hogy milyen módon jött a világra az mellékes.
2021. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem azon múlik, hogy kötődsz e a babádhoz, hogy hogyan született. Persze az a természetes, ha magától bújik ki, de a kötődés nem ettől függ. Annyi minden lesz még ami nem az elképzeléseid szerint fog menni. Próbáld meg csodaként megélni a kisbabádat, tudom, hogy még friss élmény,a szülésed, de van egy örök emléked tőle, a heg amit mindig magadon hordozol, akkor is amikor kilométerekre lesz már tőled és esetleg a saját kisbabájât ringatja.
2021. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg igenis sirasd meg a megváltoztathatatlant. Gyászold meg! Meséld el olyannak, aki hasonlóan élte át. Add ki magadból. Csak egy a lényeg, ne ragadj benne. Nyugodtan mondd el, vállald föl, hogy neked ez a fajta szülésélmény negatív volt. Ettől még nem vagy önző. Az érzéseid validak és csak te tudod, hogy mit érzel.

Majd sorold fel azokat a dolgokat is, amiért hálás vagy. Pl.meg tudod adni neki a szoptatás élményét is ( és nem baj, hogy nem 100%ban) de ezeket te találd meg! Csak keresd és lásd meg!


Egész biztos vagyok benne, hogy éppen elég jó anyukája vagy ennek a pici kis embernek. Neki így vagy tökéletes. És az semmit nem jelent, hogy 2 hónaposan kire mennyit mosolyog. Ez egy hosszú távfutás, tele hullám hegyekkel és völgyekkel. Az amit beleteszel most, annak nem feltétlenül instant van ereménye. Ez tudom, hogy nagyon frusztráló tud lenni. Szeretjük az azonnali visszajelzést, reakciót. De sajnos a gyereknevelés nem ilyen. Magadban kell a legjobban hinned és tudnod, hogy jól csinálod. Ehhez a saját önbecsülésedet kell erősítened, mert csak akkor leszel képes egészséges énképet közvetíteni a gyereked felé. És nem fog tudni megborítani, ha nem mosolyog néha rád...vagy 10 év múlva rádvágja az ajtót. Én már babakorában is mindig mondtam a lányomnak, hogy akkoris szeretjük, ha épp dühösek vagyunk rá. Hisz a szeretetünk nem ettől függ, de a szeretet azt se jelenti hogy sosem lehetek rá mérges. De igenis lehetek. Ahogy ő is rám.


Az se gond ha most nem tudod 100%osan beleengedni magadat az "élvezd az anyaságot, a kis csodádat" érzésbe. Van ilyen is. De attól te még jó anya vagy. Maradj önazonos!

2021. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!