Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor nem kell már altatni a...

Mikor nem kell már altatni a babákat? Mikortol tudnak egyedül elaludni? A fiam 2,5honapos de nagyon nehezen alszik el fél orát dajkálom és mikor lerakom kipattanak a szemei, mit tegyek?

Figyelt kérdés
mennyi idös korukba tudnak már maguktol aludni,hogy berakom az ágyába és ott vagyok mesét olvasni vagy simizem és alszik?Hogy tudnám megszoktatni hogy az ágyában aludjon el vagy mit tegyek hogy könnyeben elaludjon a kezemben?
2008. dec. 8. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Az én lányomat én még 1 éves korában is ringattam az ölembe, magamhoz bújtattam, ringattam dúdoltam, tök sötét volt.No ez nem példás, de mikor bölcsibe ment 1 éves múlt, és ott a dadusok szoktatták le...

2008. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. A mi kislányunk első perctől kezdve a saját ágyában alszik és nem ringatva altattuk el. Amikor láttam rajta, hogy már álmos beraktam a kiságyba, felhúztam neki a zenélő játékát, égve hagytam a kis éjjeli lámpát és ha esetleg elkezdett nyűgösködni, akkor ott maradtam az ágya mellett és csak simogattam, de nem beszéltem hozzá. Max 10 perc és aludt is. Ma már 4,5 hónapos és már nem kell se lámpa fény, se zene ahhoz, hogy elaludjon. De mivel neked a babád ahhoz van szokva hogy ringatod, csak fokozatosan tudod leszoktatni róla. A saját érdeked, hogy ne csak a kezedben tudjon elaludni. Gondolj arra, hogy amikor jó nehéz lesz, nem olyan könnyű ringatni és fel-alá járkálni vele. A mesélést majd csak jóval később fogják élvezni. Addig csak simogasd, de szerintem ragd be a saját ágyába.

Üdv

Üdv

2008. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy csak fokozatossan megy de hogy,rakjam az ágyába félálomba és simizzem vagy mik afokozatok?Más hogy szoktatta le ababáját?Már igen csak nehéz mert 6,30kg igy nehéz 30percig ringatni és föleg at a baj hogy nappal is igy alszik el mert ha csak napi 1szer kéne ringatni de minden alvás elött?!Irjátok le ti hogy szoktattátok le rola?Köszi.
2008. dec. 8. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem a lányom napközben csak babakocsiban alszik 2x 1 óra´t.me´g picivolt akkor egész nap max 3-4 órát aludt,de azt is kocsiban.Este pedig szopival.Most 10 hónapos,most tartunk ott,hogy nem alszik be szopi alatt,hanem elkezd me´g ja´tszani.

Egy hete ha szopizott megpuszilgatom,e´s beteszem a kisa´gyba.Oda rakom a katicáját mellé.Azzal szokott kicsit játszani,majd oldalra fordul.Ve´gig ott maradok mellette mert különben sírni kezd.Van,hogy gyorsan mikor lassan,de elalszik "egyedül".

te is maradj vele,simizd vagy dúdolj neki.

Ha nem megy,lessz még idödtök,--akkor vedd a karodba,ülj le vele az ágyra,e´s altasd úgy majd próbáld egy hétmúlva ismét.....

2008. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van morzsolgató kendője, vagy textilpelenkája? Az első perctől kezdve próbáltuk hozzászoktatni, és bevált. A lányom most 6 hónapos, napközben is több alkalommal alszik félórákat. Amikor kezd hisztizni, berakom a kiságyba, cumit a szájába, pelust az arcához, és percek alatt elalszik. Este 11 körül van nálunk fekvés, ha nagyon éber, akkor is betesszük az ágyába, 1-1 puszi anyától, apától, cumi, pelus, ránk mosolyog egyet, és kimegyünk a szobájából, magától elalszik kb. 5-10 percen belül. Szerintem mindez a cuminak, és a pelusnak köszönhető, mert megnyugtatja. Ennek ellenére mégsem ragaszkodik hozzá, mert minden másnap másik pelust kap.
2008. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

6 honapos korátol alszik el maga a kisfiam, ha már elég fáradt, beleteszem a kiságyba, iszik egy kis teát, kezébe adom a takaroja sarkát, és azt podorgeti. Persze, ha nagyon muszáj, melléfekszem.

Sokan ringatják késobb is a babát, vagy hagyják szopin elaludni, de nekem kevés volt a tej, tudtam, hogy nem tarthat sokáig, ezért probálkoztunk mással. Esetleg probálj ki egy játékot, vagy pelust nekiadni, az is segíthet.

2008. dec. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!