Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónaposoddal ha nincs...

7-8 hónaposoddal ha nincs semmi dolgod, mindig együtt játszotok? Mennyit játszik külön, egyedül?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Á dehogy, ha mindig vele játszanék mi lenne a házimunkával meg a többi teendővel? Úgy próbálom meg beosztani a napot, hogy együtt is legyünk, játszunk is, de azért nagyjából jusson házimunkára meg egyéb teendőkre is idő.
2011. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha kész vagy a konyhával, a lakás rendben, és mondjuk lenne időd netezni, tévézni, vagy akármi, de a gyerek ébren, akkor játszotok? Vagy ő egyedül? A lazítás akkor van, ha ő alszik?
2011. nov. 10. 14:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálam úgy van, hogy ha kész vagyok mindennel és van időm, akkor játszok vele, leülök nézni a tévét és ő is ott van velem, játszom vele, közben nézem a tévét. Külön sokat van, ha ott vagyok vele a szőnyegen, akkor is el tud játszani egyedül.
2011. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy amíg főzök, takarítok, addig ott játszik a közelemben. Pl. kipakolja a fiókokat, a konyhaszekrényt. Mikor alszik, akkor én is lazítok. Ha nincs más dolgom, akkor leülök hozzá a szőnyegre, és közben játszunk és pl. tévézek.
2011. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is sokszor TV-zek vagy netezek, amíg a lányom játszik a szőnyegen. Amikor főzök vagy mosogatok, beleteszem az etetőszékbe, beszélgetek vele, adok neki érdekes (és biztonságos) konyhai cuccokat.

Amikor ő alszik, én netezek, filmet nézek.

Vannak napok, amikor meg kimondottan igényli a társaságomat, olyankor ha alszik, akkor főzök.

De amúgy ő jól elvan egyedül is szerencsére.

2011. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én kislányom még nem egészen 7 hós de kábé azt tudnám írni, amit az előttem szólók többsége. Szóval ő is nagyon szuperül eljátszik magában. Általában ha lerakom a játszószőnyegre, akkor picit ottmaradok vele, megvárom amíg felfedezi magának a játékait, meg minden nap szoktunk "gyakorolni" valamit (pl két műanyagot egymásnak koccantani, tapsolni, stb.) és azt is ilyenkorra időzítem. Aztán ha látom, hogy kiszúrt valami játékot magának akkor hagyom, hadd szórakozzon el vele. Ha megunta, akkor jön a következő játék, odakúszik hozzá és azzal játszik. Ha elege van a játékból akkor odakúszik hozzám :-) kivéve ha a másik helyiségben vagyok mert akkor általában nyafog, és akkor felveszem, kitalálom mi baja, vagy leülök mellé, esetleg berakom a pihenőszékébe hogy eljátsszon addig amíg csinálom a dolgomat. Amíg alszik addig általában én is pihenek, ritkábban főzök vagy mosok. Ha párom hazajön, fél 6 körül, akkor játszanak kettesben is, meg játszunk hármasban is. De ilyenkor sokszor már megy a tv közben , nappal nem nézzük.
2011. nov. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy nem tudom, most elkezdődött-e nála a szeparációs szorongás, vagy (1 hét nagyiéknál) elkényeztettük. Nemcsak én, apa is jó neki, de mindig kell valamelyikünk a szőnyegre mellé. Ha leülök az asztalhoz a gépemhez, akkor inkább feláll az asztalnál és néz. Ha kimegyek a konyhába, wc-re, akárhova, jön utánam. Eddig meg elvolt magában sokáig.

Nekem nem gond, ha ébren van, leülök vele játszani, a konyhában adok neki valamit, csak tényleg nem tudom, hogy most ez természetes folyamat, amit majd kinő, vagy ő már ilyen lesz.

2011. nov. 10. 16:44
 8/10 anonim ***** válasza:
7 vagy 8 hós? Mert 7 hósan még nem, de 8 hósan már akár lehet szeparációs szorongás is...illetve annak az előszele.
2011. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8 hós lesz 15-én :)
2011. nov. 11. 12:10
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, a felállással kapcsolatban van a szeparációs szorongás (mert hogy más szemszögből lát mindent, ami ijesztő lehet), és ő már pár hete feláll, akkor lehet, hogy arról van szó?
2011. nov. 11. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!