Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sót hány honaposan használhato...

Sót hány honaposan használhatok az ételeibe. Már 7 honapos a mano, mindenki azt mondja, hogy tegyek a kajájába egy csipetnyi sot. Tényleg kell? gyerekorvos azt mondta, hogy 1 éves kor után kell.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem kell só, én nem adtam az ételeikbe soha, és a cukrot is nagy ívben elkerültem. ismerjék meg az ételek valódi ízét.
2010. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1 éves kor után tanácsos először adni.
2010. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7 hós a kislányom, és én is úgy olvastam, hogy 1 éves korig nem jó adni, így én nem is fogok.
2010. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én magába a főzelékbe nem teszek, hanem a krumpli főzővizébe szoktam egy csipet sót tenni. Bár főzővízzel nem nagyon hígitok, de ennyi azért kell, amennyit ebből a krumpli átvesz. Ma a krumpliéba is tettem, meg a borsó főzővizébe is, bár most azért tettem a vízből is bele két evőkanállal. Most nagyon fini lett a brokkolis-borsós-krumpli főzelék husival. 9 hónapos.
2010. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én mindenbe teszek picit, így tanultam anyukámtól, az öcsém mégis nagyon sótlanul eszik mindent, szóval nem evett ezért nagyon sósan. Azt hallottam, azért nem illik tenni sót, mert akkor felnőtt korában el fogja sózni az ételt, mert nem érzi az ízeket rendesen. Nekünk nincs ebből gondunk. Az én fiam is 7 hónapos.
2010. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1 évesen már azt eszi, amit te, fura lenne neki annyi íz egyszerre. Tehetsz már finoman, kicsit, mindig más fűszerekkel ízesítve, először zölddel, petrezselyem, kapor, majd fokhagymapor, tárkony...
2010. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egészségügyi okokból kell kerülni a sót! Megterheli a belső szerveket,a vesét! A cukor meg gátolja a csontnövekedést! 1 éves kor után is kerülni kell vagy legalább a minimálisra törekedni!
2010. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia.


En nem hasznalok sot a mi eteleinkbe sem, mert a ferjem szivbeteg es nem ajanlott Neki (ezt eddig nem tartotta be, mert anyosom lusta volt ehez).

A cukrozast ugy oldottam meg, ha nagyon iztelen lenne az etele, fozok negy szem edesburgonyat es annak a vizeben keszitem azt az etelt amit cukroznek.Az edesburgonya nalunk mindig elfogy nasinak egy kis banannak/almaval :)

Igy edesebb lesz az etele, de nem cukroztam valojaban:)

Ez egy kis trukk :)

2010. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az elejétől kezdve használtam már sót, de csak csipetnyit. Dokink azt mondta, így főzzem a krumplit is. Most már javarészt azt esszük, amit ő, egy kaját főzök csak, és elég fura lenne, ha semmit nem tennék az ételbe (11 hónapos lesz). Természetesen nagyon keveset használok, mi sem szeretjük sósan az ételeket. De ahogy írták már előttem, általában egy éves korára teljes egészében azt eszi egy baba, amit a szülei. Akkor hirtelen tényleg sok lenne neki minden íz, ha addig semmi sót, fűszert nem kapna.
2010. aug. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi használunk sót, dokink tanácsára, csak egy kis csipetnyit (épphogy). De ahogy olvasom a bébiételek leírását, hogy mit tartalmaznak, van benne só a 4 hónapos kórtól adhatóban is.
2010. aug. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!