Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csípőprobléma. A gyerekorvos...

Csípőprobléma. A gyerekorvos szerint laza a lányom csípője és van egy plusz ránca. Ha az ortopédián ez beigazolódik mit adnak rá?

Figyelt kérdés
Mit kell hordania vagy hova kell járnunk majd? A babaúszás segíthet rajta? November közepére van időpontunk.
2011. okt. 21. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is ez volt a baj a lánykám csipőjével.Terpesz rugit javasoltak,olyan mint egy gumibugyi.Én a pelus felé adtam,és arra öltöztettem fel,igy nem látszott.Viszont éjjel nappal hordania kellett 6 hétig.Mindig csak fürdés előtt vettük le róla egy órácskára.Teljesen helyrejött tőle.Sokat segit ha tornáztatod,felhúzod a kis lábát a hasáig,és kör alakban feszited szét óvatosan.Sokat legyen hason is a babád.A babaúszás nem tudom segit e.
2011. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sokat legyen hason? Hát ez az ami nem megy, de próbálkozunk. Ugyanis a fejecskéjét sem akarja emelgetni. Már 2,5 hónapos, de ordít ha hasra fektetem.

Köszönöm.

2011. okt. 21. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Kislányom kora baba,ezért laza és fejletlen a csípője.(ez a fiam előtti állapot)Mi először 6hetes korában voltunk az orthopédián.Akkor terpesz pelust kapott,amit egész nap viselnie kellett(ruha fölé kellett ráadni).De ez sajnos nem segített ezért Otto Bock készüléket kapott,-kengyelt-ez az--- [link]

Már 1hónapja van rajta és még 2hét van a kontrolig.Egész nap rajta kell lenni...

2011. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Sajnos az én lányom sem szeretett hason lenni,de muszály erőltetni kicsit.Hidd el pár nap és megszokja.Naponta többször tedd hasra pár percre.Nagyon hamar emelgetni fogja a kis fejét,kinyomja majd magát.
2011. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Muszáj hasra tenni! Pont azok a babák ellenkeznek általában ellene, akiknél ez problémás.

Kezd el egyik nap 5 percre, legyél mellette, énekelj neki, simogasd, bohóckodj...stb. Sírni fog, de tarts ki!Aztán 2-3 nap múlva emeld 10 percre az "adagot", fokozatosan meg fogja szokni.

Fontos, hidd el!

konduktor-anyuka

2011. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!