Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennek mi az értelme? Tegnap...

Ennek mi az értelme? Tegnap voltunk a védőnőnél behivatott hogy a gyerekorvos megnézze a kicsikéimet.

Figyelt kérdés
(nem ő a mi gyerekorvosunk, nem hozzá járunk ha vmi van), picit náthásak erre azt mondta hogy adjak nekik Nurofen szirupot nem ha nem lázasak vagy nem fáj semmijük! De akkor meg minek? Hátha biztos beleesnek még jobban ebben a nyavalyába. Ti mit tennétek a helyemben? Köszi.
2011. okt. 20. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem sem érthető... A saját dokiddal nem tudsz esetleg telefonon beszélni? Kiváncsi lennék rá,hogy mit mondana erre...

Amúgy mennyi idősek a picik? Csak mert ahogy most megnéztem a tájékoztatót 3 hónaposnál kisebb babák,vagy 5 kg-nál kisebb súlyúaknak nem lehet még adni.

Valószínűleg én nem adnék nekik semmit,míg nem lázasak..

Szerintem beszélj a dokiddal!

2011. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ez lemaradt: [link]
2011. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én biztos nem tömném őket feleslegesen gyógyszerrel. Ennyi erővel egész télen naponta lehetne adni a babáknak, ahogy tüsszentenek. Akkor adj nekik, ha lázasak, vagy ha fáj valamijük. Különben nem kell.
2011. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Én is teljesen egyetértek veletek hisz feleslegesen mi a fenének adjak gyógyszert.10 hónaposak és mondom csak annyit látott mert elég felszínesen vizsgál a drága,hogy folyik az orruk erre mondta a baby luffot kenegetni vele a mellkasát de kérlek bele van írva a tájékoztatójába hogy csak hátra szabad használni,tehát már itt gyanús volt a dokinénike majd mondta a orszi-porszivót azt használjuk de hisz ez természetes és ezután meg a nurofent na akkor majd hanyatt estem hisz nem tudtam hova tenni.De ezek szerint lehet túl öreg már a szakmájához:)persze a csicsás műköröm ott virított a körmén ami meg nem egy gyerekorvosnak való hisz csak matat a fejükön szemüknél,vagy a szájba belenéz.Na de ez már más téma....
2011. okt. 20. 14:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

baby luffot lehet kenni mellkasra is!!!!


védőnő

2011. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem bíztatni akarlak a Nurofen adására, csak leírom nekem egyszer mit mondtak. Kislányom nagyon taknyos volt,láza nem volt. Gondoltam veszek neki valamit, mint felnőtteknék a coldrex, vagy neocitran, erre azt a választ kaptam, hogy ekkora gyereknek azt nem adhatom (akkor volt 2 éves), de a nurofenben ugyan az a hatóanyag van, főleg ha melléje adok cebiont is. Ne a lázcsillapításos adagot adjam (5 ml), hanem a felét, napi háromszor, mivel gyulladáscsökkentő, és fájdalomcsillapító. A cebion pedig a gyógyulást segíti elő.

Gondoltam így kicsit érthetőbb lesz, miért mondta ezt, persze ha nem rossz a közérzetük és sem adnám. De cebiont mindenképp.

2011. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Védőnő:köszi szépen:)valahogy akkor lehet hogy én értelmeztem félre a betegtájékoztatót:(

Igen utolsó pont így mondta ahogy te írtad csak nem adott mellé ilyen magyarázatot...most így viszont már értem:)igen cebiont meg kapják mióta náthásak.Köszi szépen hogy írtatok:)

2011. okt. 20. 15:43
 8/14 TKI Ibolya ***** válasza:

Nurofen nagyon jó náthára.Én is használtam már elhúzódó nátha esetén.


3 gyermekes anyuka

2011. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A Nurofent nyugodtan adhatod 3 napig, tényleg jó pl ha a nátha miatt fáj a fejük, vagy a torkuk. Magunkról is tudjuk, hogy ez milyen rossz érzés. 3 napnál tovább semmiképp ne add, de én még elővigyázatosságból inkább csak 2 napig szoktam adni, vagy néha csak estére adom. Tesóm dializáló nővér (művese kezeléseket végeznek) és ő mondta, hogy egy 8 hónapos kisbaba került kezelésre, mert 3 hónapig folyamatosan adták neki a Nurofent. Őt már nem tudták megmenteni. szóval csak módjával, de 3 napig lehet nyugodtan adni.

A baby loofról meg annyit, hogy nekem is azt mondta a védőnőm eleinte, hogy lehet a mellkasára is kenni, a dobozra csak azért van ráírva, mert sokaknak bőrallergiát okoz. De a multkor szólt a védőnőm, hogy egy bronchitises gyerek befulladt a mellkasra kent kenőcstől, ezért inkább jobb ha csak a hátára kenem. Az én fiam is bronchitises.

Jobbulást!

2012. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál:))Kedves volt tőled,szép estét!!:)
2012. jan. 20. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!