Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van koztetek olyan aki egyedul...

Van koztetek olyan aki egyedul neveli a babat? Mondjuk apa kulfoldon dolgozik vagy egyedulallo?

Figyelt kérdés

Hogy birkoztok meg igy egyedul mindennel? Mi szamotokra a legnehezebb egy napban?

A parom tavol kapott munkat, igy csak hetvegente lesz itthon, szeretnek felkeszulni lelkileg



2021. jún. 22. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%

3 gyerekkel vagyok otthon

Van egy 6 hónapos, 2 éves és 4 éves

Apuka külföldön dolgozik

3 hetente jár haza 1 hétre

Őszinte leszek a nehézség az maximum annyi hogy ha nagyon hisztisek nyilván nehezebben viselem és elegem van olyankor. De ennyi

Házimunka terén nem érzek nehézséget

Reggel indítok egy mosást

Amíg meséznek vagy játszanak az udvaron reggeli után addig takarítok, teregetek. Közben nyilván adok nekik inni esetleg nasit is.

Amíg alszanak délután addig főzök

Közben pihenek, kávézok

Délután mikor felkelnek amíg játszanak mosogatok, pakolok, aztán estig én is játszom velük vagy kint vagyok velük az udvaron

Vannak napok amikor ugye mindenki hisztisebb

Akkor azokon a napokon én sem akarom megváltani a világot

Olyankor hagyom a főzést és takarítást is

Másnapra mindenki kipiheni magát és kezdjük előről

Szóval különösebb nehézséget én nem érzek

2021. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a picit te hogy furdeted? eddig kozos furdes volt vele egy kadba, de igy nem fogom birni vele a ki/be szallast de a kis kadat gyuloli
2021. jún. 22. 15:20
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Akkor te nem ülsz be... Ennyi.
2021. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Elméletileg együtt neveljük, gyakorlatilag egyedül.

Ferjem reggel 6kor elmegy, akkor még alszik a gyerek, majd este 8fel ér haza, addigra tul vagyunk a fürdésen, mindenen.

2éves a fiam, 25hetes terhes vagyok.


Nekem eddig sztem nem volt olyan, hogy nehéz lett volna valami.

Mellette a háztartást viszem, naponta főzök, illetve van egy óriás telkünk, ennek a nagyrészet is én csinálom.


Nekem egyedül ami rossz ebben, hogy egyedül vagyok. Vagyis hogy nincs kivel beszélgetnem a gyereken kívül napközben.

2021. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Én egyik gyermekemmel sem fürödtem együtt 🤷‍♀️ először nekem megy a 2 nagyobbik együtt vagy külön, mikor hogy szeretnék, aztán amíg pizsamában mesét néznek az ágyban, kapnak kakaót estére, közben fürdetem a kicsit.

Első voltam

2021. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Igen, persze egy leányálom,2-3 gyerekkel otthon non-stop segítség nélkül.Én akiket ismerek és saját magam is azért nem vagyunk így elszállva, hogy mennyire fantasztikus, hogy kb reggeltől estig rohanás van és kb mindent magunknak kell rendezni, a legváratlanabbat is:D Miért kell így hazudni?
2021. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagyunk egyformák. Én nem értem miért fáj egyes embereknek az, hogyha valaki esetleg talpraesettebben old meg dolgokat, vagy van egy kialakult rendszer ami jól működik.

Azért mert valakinek nehezebben megy és a környezetében sincs példa arra hogy viszonylag könnyebben veszi az akadályokat akkor már mindenki más akinek viszont ez megy az hazudik?

Nekem 2 gyerekem van. Most 4 hónapos és 2,5 éves.

Nem mondom, hogy nincsenek nehéz napok. De nincs olyan dolog amit ne tudnék megoldani vagy elvégezni 2 gyerek mellett. Amikor az ember rá kényszerül, hogy megoldja a mindennapok akkor igenis ki fog alakulni egy rutin egy menetrend. Én is fáradok. Én is vagyok nyűgös. De úgy érzem a dolgok viszonylag gördülékenyen mennek.

Sajnálom ha valakinek ez nem megy.

2021. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Az ismeretségi körömben főleg olyan anyák vannak, akiknek a férje az enyémhez hasonlóan sokat megy így van viszonyítási alapom.Az egy dolog, hogy kialakul a rutin, meg az is egy másik dolog, hogy ez nem egy jó élet.Persze lehet önmagadnak is hazudni, meg eljátszani, milyen jó hogy így él az ember, de ez nem mindenkinek való és mégcsak azt se lehet mondani hogy bárkit boldoggá tenne.Azt se teszi boldoggá aki távol van a családjától és azt sem aki otthon van a gyerekekkel.Ez egy magányos élet.Persze ha szeretőt tartasz valamivel könnyebb:D Nem hiába van válás is bőven ilyen élet mellett, szerető és a többi.Persze ezekről nem illik beszélni:)
2021. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Én sokat voltam egyedül a gyerekkel, apuka külföldi munkája miatt. Egy gyerekkel nem volt nehéz, ami a gyerek körüli teendőket illeti. Inkább érzelmileg volt nehéz, hogy elvileg egy család vagyunk, és keveset vagyunk együtt. De, az utcánkban lakott az egyik barátnőm, neki 2 kicsi gyereke volt, meg otthon egy férje, aki nem segített semmit, annak ellenére, hogy alkalmi munkákból élt, sőt, kiszolgáltatta magát. Hozzá képest nekem arany életem volt.
2021. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, fél eve egyedul elek a gyerekeimmel. A gyerekek apja lelepett mielott a masodik gyerek megszületett. 3 hónapos most a kisebb es 2,5 a nagyobb. Rohadt nehez, de anyukam rengetegeg segit és apukam is ha tud, jön.

A volt parom pedig egyszer irt ram, akkor mikor megszuelett a kislanya, hogy gyönyörű a baba. Azota nem hallottunk felole, a nagyobbik gyerekem nagyon rosszul viselte eleinte, meg most is sokat kerdezi, hogy hol van apa. Soha nem gondoltam, hogy ilyen helyzetben leszek, de ez van.

2021. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!