Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van,akinek késve fejlődött a...

Van,akinek késve fejlődött a baba mozgása?

Figyelt kérdés

Kisfiam júliusban lesz 11 hónapos. A probléma az,hogy se nem mászik,se nem ül,állni meg kb.mint Makó Jeruzsálemtől..

Dévényesnél voltunk 2 hónaposan ( végig farfekvéses,csm-es baba volt). Ott akkor mindent rendben találtak. Eddig minden rendben is volt,de 11 hónaposan már ideje lenne legalább stabilan ülnie..

Dévényeshez kérek időpontot, addig is kíváncsi vagyok,volt-e így más is? Aggódom. Kúszik amúgy szabályosan és forog is, de semmi egyéb. Védőnő is Dévényest javasolt.



2021. jún. 23. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
10 hónapig kell mászni, így elvileg csak 1 hónapot van elcsúszva, ami még simán beleférhet. Nézesd meg a biztonság kedvéért.
2021. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Legalább stabilan ülnie??

Az (majdnem) a legutolsó a sorban.

Mászás előtt teljesen irreális elvárás, hogy üljön, ugyanis leginkább azzal erősödik meg az üléshez kellő izomzat (medence környék, hát alsó szakasza).

Mióta kúszik?

2021. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Fú,ha jól emlékszem 8 hónaposan kezdett kúszni. Az megy is fénysebességgel.
2021. jún. 23. 13:50
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem is próbálkozik a mászással, üléssel? A felállás nem vészes, de másznia minimum kellene.

A kislányom egyébként 6 hónaposan nem fordult hasról hátra, elvittem Dévényre. A nyaka feszes volt, a többi része pedig hipotón. Most 9,5 hónapos (bő 2 hónapot dévényeztünk), mászik mint a villám, stabilan ül, feláll, most kezdett kapaszkodva oldalra lépegetni, szóval simán behozta a lemaradást.

Abból amit írsz én hipotóniára tippelnék, de fura, mert azt mondod voltatok anno Dévényesnél. Mindenesetre minél hamarabb nézesd meg szerintem.

2021. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Annyit szokott,hogy megemeli a fenekét meg negykezláb hintázik. De pár mp és inkább hasravágja magát és kúszik tovább. Ill.néha az oldalán fekve könyököl.
2021. jún. 23. 13:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A fenékemeléssel és a hintázással erősíti magát, az jó, nekem ezt mondta a Dévényes szakember. 4. vagyok.
2021. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi. Mindenképp elviszem.

Nekem mindenki hasznos,legyszi ne pontozzátok le egymást. Mindenkinek ment a zöld és várok még tapasztalatokat!

2021. jún. 23. 14:05
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Meztelenül tedd le járólapra, kisfiam így tanult meg mászni. Egy próbát megér.
2021. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam se ült, se mászott még ennyi idősen. Neki egy csecsemőkori (STNR) reflexe volt beragadva és ez gátolta a mozgásban. Mi is hordtuk Dévényre más okokból, de ezen nem tudott segíteni. A Tsmt torna oldotta meg, de így is kellett 3 hónap mire beindult. A mászás és az ülés, állás, fal mellett lépegetes egyszerre kezdődött nála és végül 17 hónaposan indult el.

Ősszel lesz 3, de már minden lemaradást behozott.

2021. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy mi is tsmt tornázunk a Dévény mellett. Nagyobb babáknak sokszor a tsmt hatásosabb, mint a Dévény.
2021. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!