Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekem bele esett a kaktusz...

Gyermekem bele esett a kaktuszba, ha maradt benne tüske lehet baj?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek meséltem, hogy bele esett a kaktuszva a másfél éves gyermekem. Apukájával jo sokat eltávolítottunk, az én kezfejem is tele lett, férjemé is, s a babánkba is maradt amit nem tudtuk kiszedni, mert bőr alatt van.


Ismerősöm mondta, hogy a piros csik az alkaron elindulhat, (vérmérgezés), vagy a szúrás helyen kokárda szerű piros körök is megjelenhetnek mint a kullancsnál.


Mikor terhes voltam vele, akkor pont kaktusz szúrt meg, s fel kellett nyitni az ujjam kitakarítani, akkor kaptam tetanuszt, s a doki mondta, hogy a magzat is védve lesz ezáltal.


Nagyon beparáztatott az ismerősöm, mikor jelenik meg a piros csik vagy a kokárda? Most este 6 körül esett a kaktuszba,mar alszik. Jó kedvű volt, csak addig sírt mig kiszedtuk belőle.

Járt igy más is?


Válaszotokat előre is köszönöm.


- Egy aggódó Anyuka



2021. jún. 27. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel az ügyeletet hívd fel, ne a gyakorikérdésektől várd a választ, jó ég.
2021. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán értem, Te terhesen bementél az ügyeletre, mert maradt benned tüske, de a gyereket nem vitted be ugyan ez miatt? Miért?
2021. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem begyulladt napokkal utana azért voltam. S nem lohadt le.


Köszönöm a gyors válaszokat. Azt mondták, hogy nem feltétlenül lesz baj, holnap hívjam fel a gyerekorvost időpontért, s megnézik a tüskéket. Ha esetleg pirosodna betadinnal kell bekenni.

2021. jún. 27. 21:14
 4/5 A kérdező kommentje:

Gyerekorvos látta, s elmagyarázta, hogy nem feltétlen a kaktusztol, hanem bármilyen szúrástól elindulhat a piros csik ha nyirokeret ér el. (Nálunk ez nem fordult elő szerencsére). Amik benne maradtak majd kidobja a szervezet. Ha csipesszel nem tudjuk kiszedni, akkor celluxal próbáljuk, azzal szépen kijön. Ha 2-3 nap mulva esetleg lázas lenne, vagy begyulladnának a szúrás helyei, akkor telefonaljak, megnézik.


(Ha esetleg valaki később ide tévedne hasonló problémával, akkor jól jöhet az információ).

2021. jún. 28. 11:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve várandósan kapott tetanusz kb a gyermeket 6 hónapos korig védi , de a kötelező oltásokkal kap folyamatosan. 21 éves korig védve van tetanusszal. Nyilván ha valami nagyobb dolog történik(rozsdás vas áll a kezébe stb.), akkor adnak, de ilyen szúrásokkal nem kell egyből rohanni a sebészetre.
2021. jún. 28. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!