Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes csecsemő fürdetése...

Pár hetes csecsemő fürdetése fontos minden nap, vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés

Nekem alap volt, hogy születéstől fogva minden este fürdés, már csak a napirend miatt is.

De lehet olvasni új irányzatokat arról, hogy az tesz jót a baba bőrének, ha hetente 1-2 alkalommal van fürdetve ha nem lesz koszos/kakis a nyakáig.

Szóval ha szükséges akkor fürdés, de ha nem izzadt, koszos a baba, akkor heti 1-2 alkalom az ideális, és később lehet növelni a fürdetések számát, ahogy aktív lesz és tényleg összekeni már magát.


Mit gondoltok erről?



2021. júl. 2. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden este volt fürdetés, de valóban nem szükséges. Főleg ha érzékeny a bőre nem is tesz jót neki a meleg vízben ázás és a fürdetőszer.
2021. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Minden este fürdött, a rutin miatt.
2021. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltak olyan alkalmak nálunk, amikor kimaradt és volt olyan is, hogy csak cicamosdás volt (novemberben született). Most, hogy már nagyobb, minden nap fürdik természetesen...főleg ilyen melegben.
2021. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A rutin kialakulása miatt minden nap fürdettem. Persze van, hogy egy-két nap kimaradt, de az nem probléma.
2021. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Pár hetes, hónapos csecsemőnél még nem fontos naponta fürdetni. Mi nem fürdettünk naponta. A rutin később fontos és nem az első hónapokon múlik, hogy ki tud-e alakulni. Mi 4-6 hónapos korától kezdtünk rutint kialakítani. De ami rutin meg most van 16 hónaposan, az se ugyanaz, mint ami 6 hónaposan volt...
2021. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az orvos+védőnő+gyógyszerész is azt mondta, hogy nem kell minden nap, mert pl az én babám bőrét borzasztóan kiszárította a víz (amúgy az enyémet is), 3 naponta fürdettem ha nem volt indokolt valamiért
2021. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Furdetem minden nap. Ne mondja senki, hogy ha vagy 5x kakil egy baba, azt nem jó lemosni legalább nap végén. Irányzat ide vagy oda. Nem áztatni kell a furdovizben egy kisbabát... A napi rutin miatt is fontos.
2021. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt javasolta a kórházban az újszülöttgyógyász, hogy heti két alkalommal fürdessem. Így is kialakult a rutin, most három hónapos. :)
2021. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi nagyon sokáig 3 naponta fürdettük, de naponta egyszer meg volt neki mosva a nunci & feneke (csap alatt 1 perc). Most már 1 éves, mindenhol maszatos estére, izzad is a melegben, indokolt a napi fürcsi.
2021. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(#6 vagyok, most látom, hogy elírtam, 2 naponta fürdettem)
2021. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!