Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kiságy jó a konvektor...

A kiságy jó a konvektor mellett, ha az ablak is ott van?

Figyelt kérdés

Januári lesz a babám, és eddig úgy gondoltuk, hogy jó lesz a konvektor mellett, mert melegben lesz. Most viszont az jutott eszembe, hogy ha meg szellőztetek, jön rá a hideg?

Vagy ez butaság, mert úgyis felöltöztetem addig kicsit jobban?

Köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 26. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Szia nekem is januári baba lesz, és eddig mi is úgy tervezzük hogy a radiátor elé rakjuk a kiságyat, ami felett az ablak van, mert az van az ágyunk mellett, talán ez a legpraktikusabb.

Ha szellőztetsz az első hetekben át viheted másik szobába, később pedig betakargatod

2010. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Boldog babavárást, első voltam
2010. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, neked is:)
2010. aug. 26. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem inkább keressetek valami más helyet a kiságynak, mert nem tudhatod hogy mikor szökik a gáz a konvektorból és azt nem biztos hogy észreveszitek.

Nálunk is konvektor van, de mi a szoba másik végébe raktuk a kiságyat hogy belássa a szobát és hogy nem közvetlenül megy rá a meleg.

2010. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sztem nem jó ötlet.

Eleve egy pici babának a szobájában 20-23 fok az ideális hő.Ha még oda is tolod a konvektorhoz nagyon melege lesz,meg amit fent is irtak konvektor,hát oda biztos nem de még radiátorhoz sem tolnám.

2010. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem sem jó, tapasztalat... az ablak melletti sarokban volt a kiságy, ablak alatt konvektor, sokáig nem értettem miért nyűglődik a babám, míg egyszer átrendeztük a szobát, onnantól nyugodtabban aludt.
2010. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen!


Ne tedd meleg közelébe, mert inkább a normál, 21-22 fok a legkellemesebb nekik.

És ha akkor szellőztetsz, amikor a konvektor épp megy, akkor a külső szellőzőjéből (vagy mi a neve), visszacsaphat a gázszag, és még a lepedő, takaró, matrac is átveheti a gázszagot...

Tedd minnél messzebb a konvektortól!

2010. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem jó fűtőtest és ablak mellett még egy felnőttnekl sem, nemhogy egy gyereknek. Mindenképpen próbáljátok meg inkább valahogy átrendezni a szobát, vagy a Ti ágyatokat tenni a konvektor mellé.
2010. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én sem tenném közvetlen hő mellé. elég neki a 21 fok, nem kell 25-26 fok a szobába, amit sajnos nagyon sok helyen tapasztalok. ekkora melegben még a felnőtt sem tud aludni és nem is egészséges.

amúgy a konvektor zárt égésterű fűtőtest, ami azt jelenti, hogy nem tud szivárogni a szobába belőle a gáz, mint ahogy valaki fent írta (szakmabeli vagyok, tudom).

nyilván szellőztetni pedig úgy kell, hogy leveszed a konvektort mielőtt kinyitod az ablakot, hogy az égéstermék ne jöjjön be a szobába.

2010. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!