Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes baba nyugtalan,nappal...

6 hetes baba nyugtalan,nappal nem alszik csak sír?Miért nem tud el aludni?Normális? Adjatok valami tanácsot.

Figyelt kérdés

Nappal semmit nem alszik,max 5 perc aztis az ölömben fél óra ringatás után.Reggel 8tól ébredt fel,még most is fent van,peddig már este fél 11.

El van 20percet sírás nélkül,a többit végig orítsa,eszik rendesen minden 2.5-3 órába.

Ha el alszik ölbe pár perc után fel ébred és vagy fel sír vagy meg ugrik mint aki megijedt,volt hogy aludt 5 percet(tátott szájjal volt gondoltam na most kidőlt)megpróbáltam le tenni a kiságyba egyből felkelt és kezdtük előről.

Éjjel alszik 8órát kettőben elosztva.

Hulla vagyok,be szakad a hátam és el vagyok keseredve teljesen,4napja ez megy,az előtt éjjel nem aludt.



2021. júl. 6. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
A védőnő gond sűrűn jár és látja a babát. Tőle kérdezd meg
2021. júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos a babák nem olvassák a könyveket, hogy enni és aludni kéne. 6 hetesen van egy növekedési ugrás így általában ilyenkor többet esznek és nyűgösebbek. Próbáld máshogy, kösd magadra, babakocsi, hagyd magadon aludni.


Az én fiam az első 3 hónapot rajtam töltötte. Nem mondom, hogy minden pillanatát élveztem mert kb már belegyógyultam a fotelbe, szétszakadt a hátam. De csak így tudott aludni, mert olyan hasfájós volt. Az ébren töltött idejét ő is nagyrészt sírással töltötte, mert fájt a hasa és semmi nem segített, csak az idő. De nem marad így ne aggódj. Attól, hogy most magadra kötöd, vagy hagyod simán magadon aludni még nem fog 3 évesen is rajtad aludni. Minden időszak elmúlik. Próbálkozz különböző módszerekkel.

2021. júl. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy a 2-es írja. Ebben a melegben lehet gyakrabban is éhes vagy szomjas, nem derül ki hogy anyatejes-e, de ha igen, próbáld gyakrabban szoptatni.


Nálunk is a hordozás segített, amikor ilyen síros, nyugtalan volt.

2021. júl. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd, hogy rajtad aludjon, ne aggódj, nem fog hozzászokni. A lényeg ilyenkor a pihenés mindkettőtöknek, a síró baba kimerítő testileg is, de lelkileg még jobban. Próbáld meg, hogy ébredés után megeteted, tisztába teszed, és ébredéstől max. másfél óra múlva megpróbálod elaltatni, amikor látod, hogy fáradt, de még nem borult ki, ennél több időt ilyen pici baba nem tud ébren lenni. Biztos bekapcsol a Moro-reflex háton-ez a megrezzenés, az én lányom emiatt nem is tud hanyatt aludni, csak hason, vagy a pólya segíthet-csak ebben a melegben biztos nem sokan tűrik el. Ringasd az öledben, válladon, aztán ha elaludt, ülj le vele, lehet, hogy csak a közelséged kell. Készíts be enni-inni, telefont, hátha alszik 1-2 órát rajtad.
2021. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ami segített hasfájásra: Espumisan 10 cseppbés Co-Lactase 5 csepp minden etetés előtt.(Utóbbit orvos javaslatára). Illetve 2-3x szélcsöveztük. Most próbáljuk elhagyni a cseppeket, mert talán már fejlődött annyit az emésztőszerve.( Egyenlőre úgy néz ki látjuk a fényt az alagút végén, kopp-kopp 🤞😀) És valóban lehet növekedési ugrás, akkor ahogy az előzők írták. Ha anyatejes non-stop cici, hogy be tudjon állni a kereslet-kínálat, illetve nyugtatja is. És az együtt pihenés feltétlenül! Nálunk úszott a ház az első két hónapban, sőt raálltunk a menü rendelésre is. Pedig előtte pont olyan voltam aki mindent megakart illetve meg is csinált otthon, de már ezen is túltettem magamat, a gyerek fontosabb!Pénzben ugyanott vagyok csak így legalább van időm az 5 hónapos babámra, aki nappal a mai napig rajtam alszik és csak este alszik a kiságyában. Ő is csak másfél-két órát bír még csak egyhuzamban fent lenni, mert ha tovább fent van akkor túlpörgeti magát és egésznap nyűgös lesz, szóval muszáj elkapnom a megfelelő pillanatot alvásra. :) Fel a fejjel, mert nem marad így! Kitartást,sok türelmet,egészséget kívánok Nektek! ❤️
2021. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Egy babának az első 3 hónapban akár 18 órányi alvásigénye is lehet, tehát ha csak 1-1,5 órát van fent 2 alvás között az teljesen normális. Ha húzod az altatást, akkor sírni fog és olyan fáradt lesz, hogy nem fog tudni elaludni, emiatt még fáradtabb lesz stb stb stb. Ez egy saját farkába harapó kígyó. Nem baj ha rajtad alszik egész nap, nem fog hozzászokni. Az én fiam is 3 hónapos koráig ölbebaba volt, most meg ha nyújtom a karjaim hogy megölelhem, kikerül 😒 kis sząros.
2021. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!