Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nyomós indokkal adnád...

Milyen nyomós indokkal adnád bölcsibe 7-8 hónap körüli babád, ha beadnád egyáltalán?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Szia.

Én előbb végigkérdezném a rokonokat,ismerősöket...ha nem találok senkit aki vállalná akkor is inkább a babysittert választanám ennyi idős gyermekem mellé. Számomra jobb megoldás,de természetesen ha annyira nem lenne pénzem,hogy kifizessek egy babyysittert akko beadnám bölobe ez kétségtelen.

2010. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Most úgy gondolom, hogy semmiképpen nem adnám be, mert sokat hallottam róla mennyire nem foglalkoznak a gyerekekkel (nincs idejük sem...), meg nem tudnám elképzelni, hogy a 7 hós babám (pont ma ennyi:)nélkülem töltse ezeket a nagyon fontos hónapokat. Sok minden most alakul ki...

De biztos van olyan körülmény, ami indokolttá teheti, hogy valaki erre kényszerüljön: anyagi okok, egészségügyi probléma... Bár akkor már inkább azt választanám amit az egyik ismerősöm, elment dolgozni és egy 65-70 év közötti aranyos néni vigyáz a babára, megbeszélték vele, hogy mit hogyan szeretnének. De ehhez az kell, hogy megérje emellett elmenni dolgozni:))

2010. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem hiszem, hogy lenne ilyen ok. Ha mégis, akkor csakis végszükség esetén tenném, ha a gyerekeimnek nem tudnék enni adni.... Annyira pici még 7 hónapos, hogy nem bírnám elviselni, hogy más gondoskodjon róla egész nap. Biztosan én vagyok önző, de azt tudom, hogy a megfelelő kötődés és a gyerek biztonságérzete nehezen tud kialakulni akkor, a a pici gyerek nincs az anyjával eleget. Igen, külföldön ez máshogy megy. Hiába jönnek sokan azzal, hogy bezzeg ott fél év után dolgozni kell menni... Na, azért nem ennyire rossz ott se a helyzet! Van részmunkaidő, vannak munkahely bölcsődék, ahová le lehet járni szoptatni, van távmunka, az apa fizetéséből ki tud jönni a család... szóval azért ott se megy vissza 8 órában dolgozni a többség..
2010. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Külföldön félév után? Jó esetben... Az USA-ban 6 hét jár a kismamáknak szülés után hivatalosan. Nem is tudom hogy szoptatnak, valszeg sehogy, mint ahogy Franciaországban és Spanyolországban is tápszereznek, ritka kivétellel ismerősök szerint.

Én most két hónapos babával vagyok itthon, és ez a kérdés nekünk is égető lesz, igaz, kicsit később. Mivel a lakáshitelünk havi 110 ezerre kúszott fel, a létfenntartásunk miatt sokáig nem lehetek itthon, a férjem fizetése nem elég mindenre (előző házasságából született kamasz lányára is havi 40 ezret kell utalni, pedig nem is látjuk, és gyakorlatilag luxuskörülmények között él az új bankár apukával). Bele se merek gondolni, hogy fogjuk kibírni, hogy be kell adni, de én erre 14-15 hónapos kora előtt még így se gondolok. Nem beszélve arról, hogy még bölcsődét se találtunk.

2010. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Tudom, hogy nem rám tartozik, csak egy megjegyzés (ne vedd rossz néven kérlek). Én nem adnám bölcsibe a babámat azért, hogy a férjem előző házasságából született gyereket ki bírjuk fizetni. Nem tud ő másodállást vállalni inkább? (nálunk a férjemnek két állása van, így tudunk megélni)Tényleg elég gázosak a bölcsik!!
2010. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak mert volt egy hasonló kérdés, és ott azt írtam hogy szerintem kicsi egy 7 hónapos baba a bölcsihez, és hát teljesen le lettem hurrogva, pontozva. Az anyukának van két iskolás gyereke, és fáradt, kimerült, ezért napi pár órára szeretné beadni a kicsit, röviden ennyi. Szerintem még egy 1 éves is kicsi nemhogy egy 7 hónapos.
2010. aug. 27. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Én gyerekem 1 éves és igen, ő is kicsi még. Most történnek a legfontosabb dolgok és én nem akarok lemaradni ezekről.Én nem is hallottam még olyat, hogy 1 évesnél fiatalabb gyereket is be lehet bölcsibe adni. Biztos van ilyen, de nekem annyira durva. 7 hónapos gyerket bizts nem adnék bölcsibe, napi pár óráre se!! Ha annyira fáradt az anyuka én azt mondanám időnként bízza apukára vagy a nagymamára míg ő szépítkezik vagy csinál a barátnőjével valami csajos programot. De nem bölcsibe. Persze nyilván ez szülő függő, én nem tenném.
2010. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták amikor telefonáltam a bölcsibe h 20 HETES!!!??? kortól be lehet adni a csöppségeket!!Ez mondjuk ritka, de sajnos a szükség nagy úr!
2010. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!