Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy túléljem a...

Mit tegyek, hogy túléljem a kisfiam szeparációs időszakát? 3 hónap múlva bölcsibe kell hogy menjen és most nagyon anyás, velem akar aludni, mindent velem akar csinálni.

Figyelt kérdés
Rettegek, hogy fogja viselni a bölcsibe szoktatást és én nem tudom, hogy magyarázzam el az akkor már másfél éves fiamnak, hogy miért megy el anya? Mit lehet ilyenkor mondani? Mit tegyek?
2009. nov. 16. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan így voltam az első fiamnál, nagyon féltem, hogy lelkileg megsértem ,ő is nagyon anyás volt. De a beszoktatás 1-3 hét alatt teljesen megszokta az ottani légkőrt, a gyerekeket, gondozónőket, dadusokat. Sőt nagyon is szeretnek egymással játszani a gyerekek, ahogy eggyütt esznek, fogatmosnak,versikéket tanúlnak stb, ez mind tetszik a piciknek. Sok sírás volt az elején mindkettőnk részéről,de hamar túl lettünk ezeken a pityergős reggeleken és volt, olyan is ,hogy nem akart hazajönni.

Szóval nem lessz ott semmi gond, majd meglátod, hamar megszokja. És, ha látod, hogy jól érzi magát már nem is fog, olyan borzasztónak tünni. Az oviba viszont beszoktatás nélkül fog menni a dolog, mert ő már megszokta a közösséget és könnyű dolgod lessz ebből a szempontból. Légy erős az elején!! Jó egészséget a babádnak és neked is.

2009. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztató szavakat, csak lennénk már túl rajta...a szívem fáj érte...de muszály.
2009. nov. 16. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!