Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkakuka mellett mi szól?...

Pelenkakuka mellett mi szól? Baj ha én nem használok, hanem csak simán a vegyes szemetesbe dobom?

Figyelt kérdés

Abszolut nem értem, miért kell a pelusokat külön gyűjteni.

Fogom magam, oszt csak beledobom a konyhai szemetesbe bármi is van benne, ahova minden más háztartási szemetet. 2-3 naponta úgyis kivisszük mert megtelik.


Tudja valaki, milyen érvek szólnak a külön pelenka kuka mellett?



2021. aug. 4. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert a pelenkának van szaga, ami érződik. Amikor a legkisebb unokatesóm született, akkor nagynéném is csak kidobta a kukába egy nájlon zacsiba (nem tudom hogy kell írni) tekerve, de úgy is volt szaga a konyhában. Főleg meg amikor a konyhában cigiztek... maga volt a földi pokol amikor a gyenge gyermeksz4r és a büdös cigifüst keveredett egymással🤢🤮
2021. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Semmi


Tényleg nincs haszna, legalábbis nem látom értelmét.

Mi is naponta visszük le a szemetet, ott meg csak gyűlne napokig..

2021. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Konyhai kukába semmiképpen nem dobnám, hogy ott bűzölögjön? Nekünk nincs külön pelenkás kuka, a fürdőszobai dobjuk, de az fedeles és nem árad ki belőle a szag.
2021. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az emeleten van a gyerekszoba. A felső szinten csak papírnak való szemetes van (tehát nem fedeles) a fenti fürdőben pedig egy pici kuka.

Így a szobájukban van egy pelenkakuka.

Ha a földszinten pelenkázok, akkor pedig kiviszem. A bejárat mellett van egy kis fedeles kuka, azt minden este kiűritem a nagyba.

Ikreim vannak, tehát a kakis pelzs kb kifolyna a konyhai kukából

2021. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem sem szól semmi mellette. Sima tetős konyhai kukába sem bűzölög és azt minden nap kiviszem.
2021. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk sincsen. A kakist az udvari nagy kukába dobom, a pisit a konyhaiba, de napi egy-kétszer ki is visszük a szemetet. Nem vagyok egy ökomami, de azért két-három napig szros pelust rohadni én nem hagynék a lakásban...
2021. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom kicsi még a gyerek, akkor még nem büdös. Majd ha már mindent eszik, átgondolod. 😄
2021. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Fedeles kuka van bent neki, naponta ürítem. Mióta mindent eszik, azóta viszont a kakisat csak a kinti, nagy kukába viszem. Nem tárolgatok bent napokig kakis pelust.
2021. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Volt AngelCare pelenkakukánk. Ahhoz képest, hogy milyen drága az utántöltő, baromi kevés fér bele úgyhogy egy kisebb kukánk van. Én azért sem akarom a kommunálisba dobni, mert lehet, hogy ott akár 3-4 napot is "rohad" a pisis-kakis pelenka, ami rettentően büdös lesz ilyen melegben és bent a lakásban a többi szeméttel keveredve fog bűzleni. Én most csak a pisist gyűjtöm a pelenkakukába, a kakis azonnal megy ki az udvariba. Általában 2-3 naponta cserélem a zacskót és minden cserénél befújom valami fertőtlenítővel a kuka belsejét. Havonta egyszer meg domestosos vízben szépen elmosom. Így nincs büdös a szobájában és a kuka is szép tiszta.
2021. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Pontozzatok le, de én nagyon hasznosnak találom. Panelban lakunk a 8. emeleten, legtöbbször két gyerekkel vagyok egyedül (8 hónapos és 3 éves). Olyan van nekünk, amibe a sima szemeteszsák kell, nem speciális utántöltő. Nekem jó, hogy nem a konyhában bűzölög fél napot a kakis pelus, mert nem viszem ki napi többször. Átlag 2 kaki van egy nap, ha nincs gond. Így simán elég 3-4 naponta levinnem - ahogy megtelik. A gyerekszobában van a pelenkázó mellett, tökéletesen zár. Az első gyerekkel nem volt, van összehasonlítási alapom.
2021. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!