Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, mikor kezdett...

Fiús anyukák, mikor kezdett el beszélni a kisfiatok?

Figyelt kérdés
A tudatos beszédre gondolok, nem arra amikor pl mondogatja, hogy bababa. Kisfiam 14 hónapos lesz lassan, és mondja pl, hogy ap, de szerintünk nem apának mondja, mert mindenre ezt mondja :) Szóval ő még nem beszél semmit, és már az 1 éves vizsgálaton kérdezték hogy mondja-e hogy mama, papa én meg mondtam, hogy nem. 3-szor kérdezett vissza a nő, mire beírta a kiskönyvbe, hogy nem.
2010. aug. 28. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Állítólag én 3 éves koromban kezdtem el rendesen beszélni. Nem volt addig mondani valóm.:) De igyekszem bepótolni.:)
2010. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez összefüggésben van a mozgásfejlődéssel, függetlenül attól, hogy kisfiúról vagy kislányról van-e szó. A beszéd - és a mozgás nem tud egyszerre fejlőúdni. Gondolj arra vissza, h a babád milyen időben kezdett el kúszni, mászni,felállni, elindulni.... és ha ezeket hamarabb csinálta, akkor nincs okod az izgalomra.

Az én kisfiam 6 hónaposan fölállt,8 hónaposan elindult. Két hét múlva lesz 1 éves, de értelmes szót még ő sem mond. Én abszolút nem izgulok,mert tudom, h nagyon nagyon korán csinált mindent, majd elkezd beszélni is. Ő már nagyon sok mindent megért, sokmindent is csinál csak annyi h nem beszél. Ha a kisfiadnak a hallásával nincsen baj, akkor nem kell izgulnod, 14 hónaposan még egyeltalán nincsen lemaradva!

2010. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam pár nap múlva lesz 15 hónapos, 10 hónapos kora óta mondja, hogy apa, és jó pár szót még, amit szerintem sok baba is. pl. hamma-ennivaló, baba(minden gyerekre), mama(a felnőtteket hívja így),vau-vau stb.


De az öcsém 3 éves koráig egyáltalán nem beszélt, aztán egyszer csak elkezdte. Szóval ez is, mint minden más a gyerekek fejlődésében, teljesen eltérő lehet, és mégis mind rendes fejlődés.

2010. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én is olvastam, hogy ha egy baba a fizikai fejlődésben(mászás, állás stb) előrébb halad az "átlagnál", akkor az egyéb fejlődése,pl. beszédkézség esetleg lassabb lehet. Most ha ezt rávetítem a kisfiamra viszonylag később kezdett el mászni és járni önállóan, viszont a beszéd elég jól megy neki, és próbálkozik is rendesen.
2010. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Einstein 3 éves koráig egyáltalán nem beszélt, és ez nem kamu.
2010. aug. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 9 hónapos és mondja hogy anya,apa mama, papa,pápá!! 8 hónaposan kezdett el kuszni utánna rá pár nappal mászni most meg már feláll a butoroknál és megy!! Apát már előtte is mondta meg az anyát is az apát ugy ata igaz hogy még most is az anyát meg aja de most már szépen kimondja hogy anya!! A papát tatának a pápát meg tátának !! de boztos hogy apát mond mert ha meglátja az apát akkor már nyujtsa is a kis kezét és mondja hogy ata,ata!!
2010. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Erről még nem is hallottam, a mozgás - beszéd ilyen összefüggéséről, de nagyon érdekes a dolog.

Igen, ő nagyon hamar elkezdett menni, 11 hónapos és 10 napos volt, mikor megtette az első lépéseit, most meg már szalad. :)

De csak a menést kezdte ilyen korán, a többi mozgásformát nem, sőt inkább későn. 6 hónaposan fordult meg, nemsokára kúszott, de nagyon sokáig féloldalasan, az egyik oldalát jobban használta, aztán miután rendbe jött a kúszása, utána kezdett el csak mászni, már majdnem 11 hónaposan. (akkor már lépegetett kapaszkodva)

2010. aug. 28. 22:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves. Az első tudatos szavakat 12 hónaposan mondta (nem a papapa, mamama, bababa-ra gondolok, azt előbb, természetesen és szerintem az csak 'gyakorlás', nem tudatos beszéd). 14-15 hónaposan 15-20 szót használt. Most 2-3 szavas mondatokban beszél, és szinte minden szót mond utánunk.
2010. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, most olvastam a többi választ, lehet a mozgásfejlődéses dologban valami, ő viszonylag későn, 15 hónaposan indult el egyedül, nálunk úgy te ne látszik, a beszéd ment kicsit korábban (persze ahogy körülnézek, a lányoknál ez későnek számítana:)). De te ne aggódj, 14 hónaposan nincs lemaradva a fiad, az unokatesóm gyereke 20 hónapos, és nem beszél semmit, csak ö-ö-zik, max, berreg, ha autót lát, És nála sincs semmi baj.
2010. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia a fiúk jóval később beszélnek mint a lányok általában. Az én fiam 22 hós normál ütemben fejlődött a mozgása. Kb 8 hós korára ült mászott kúszott,9 hósan felállt, kb 4 hósan fordult meg. 11hósan már járt. Mond szavakat és szótagokat, tehát a répára nem répát mond hanem pá, de pl a pápá-t apát, papát , vau vau, cica és kiscica baba ezeket ki tudja mondnai, más szavakkal még csak próbálkozik, és van hogy csak én értem meg mit mond. Amit nem értek azt pedig elmutogatja. Tehát aggódalomra semmi ok. Majd beindulnak úgy hogy lelőni sem lehet őket és egész nap csak csiripelnek :)
2010. aug. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!