Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiatok mikor kezdett el...

Kisfiatok mikor kezdett el beszélni? És viszonylag hirtelen történt, pár hét alatt, hogy beindult, vagy egy hosszú folyamat volt?

Figyelt kérdés
Kisfiam hamarosan 18 hónapos lesz, kb. ennyit mond: pá-pá, csüccs, hoppá, apa/papa, nyanya (ez az anya), sütő, tapéta, és pár szónak az első, vagy az utolsó szótagját (pl. ca a cica, pa, vagy ámpa a lámpa, stb.). Nem kevés ez? Egyébként mindent megért, még bonyolultabb felszólításokat is megcsinál.
2010. jan. 15. 21:52
 1/6 A kérdező kommentje:
most jutott eszember, hogy azt is mondja, hogy hamm-hamm és dédi. És utánozza az ugatást ha kutyát, berreg, ha autót lát.
2010. jan. 15. 21:54
 2/6 anonim ***** válasza:
A 2 és fél éves keresztfiam most kezdett el "normálisan" beszélni,bár még most is sokszor előfordul,hogy nem lehet érteni amit mond.Még egy csomó szónak elharapja a végét vagy az elejét.Pl:cumi=ci.Szóval szerintem nagyon ügyi kisfiad van.Az én kis drágám még messze van ettől.
2010. jan. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam pont annyi idős, mint a tiéd. Állathangokat tud utánozni, pl. hápháp, meg bú, meg miaú, és mindenkire azt mondja, hogy ada. Volt, hogy kimondott egy-egy szót, pl. alma, lámpa, de nem mondja rendszeresen. Ezt leszámítva folyamatosan beszél, de halandzsa nyelven, nem lehet érteni, mit mond, de hangsúlyoz is hozzá, és ha kérdezzük, válaszol a kis nyelvén, nagyon édes. Szerintem még ráér, nincs elkésve az enyém, a tiéd meg főleg. Két éves kor körül már többet beszélnek, meg alkatfüggő is. Ne siettesd, szép fokozatosan fog újabb szavakat felvenni.
2010. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ezek szerint minden rendben. Van körülöttünk egy-két kicsit idősebb kislány, ők már többet beszélnek, de tudom, hogy a fiúk kicsit később kezdik. Jó babázást, és mégegyszer köszi!
2010. jan. 16. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom tegnap volt másfél éves. A szomszéd kislánya is annyi. Az én lányom is első két betűt mond,vagy egy két szót teljesen. A szomszéd kislány meg egy vénség... Szia, mit csinálsz, mi az mi ez, hogy vagy... stb.

3 éves korig kell rendesen beszélniük,én ugy hallottam a védőnőtől. Ha addig nem beszél,akkor orvoshoz kell vinni.

minden gyerek más, beszélj neki,énekelj,és tanulni fog.

Nekem ma mondta először hogy hinta palinta. mondhatom sírva fakadtam

2010. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Az én kisfiam dec. végén volt 2 éves. Már mindent tud mondani, és rövid mondatokba rakja. Pici kora óta rengeteget beszélek hozzá, ugyanúgy, mint egy felnőttel, hisz mindent meg lehet beszélni velük, olyan kis értelmesek. Még panaszkodtam is neki, ha szomorú voltam:) Ő mindig próbált először egy-egy szót utánozni, aztán csak azt vettem észre, hogy tisztán, érthetően mondja őket, mondatba rakja. Sokat kotyog egyébként magában is, "gyakorol". Párom kiskorában nem beszélt semmit, aztán 2,5 évesen egy komplett mondattal indított. Biztos a Te kisfiad is jobban beindul majd, akkor aztán majd be nem áll a szája, majd meglátod:)
2010. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!