Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Parod mennyit segit a baba es...

Parod mennyit segit a baba es a hazkorul? Milyen egy jo ferj?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Semmit nem segít, megosztjuk a közös háztartás és közös gyerek közti teendőket.

Amikor otthon voltam, akkor több házimunkát végeztem, mint ő, amióta mindketten dolgozunk, ugyanannyi házimunkánk van.

2021. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Ma már nem segités van, hanem kiveszi a részét. Általában fele-fele arányban.
2021. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bármit megcsinál a szoptatáson kívül.
2021. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hm de jo nektek az en parom nem sok mindenbol veszi ki a reszet.

Neha jatszik a babaval neha egyutt furdessuk es olykor-olykor ossze pakol itthon ha rendetlenseg van.

Parotok mennyi idot programozik egyedul es mennyi idot van tavol?

2021. aug. 7. 20:04
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Az én férjem nem programozik nélkülünk, pedig szoktam neki mondani, hogy mozduljon ki. Úgy néz rám mintha megőrültem volna 😄


Pihenésképp ő kockul, miután alszik a gyerek.


Egyébként mi is megosztjuk a munkát én ezt már 10 éve leakartam tisztázni vele, hogy senki cselédje nem vagyok, de nem kellett elmagyarázzam, mert valamiért neki ez magától értetődő volt.


Szóval kb felesben csináljuk, annyi, hogy most én vagyok itthon a gyerekkel így a házimjnka nagyrészét én megcsinálom, de ha elmarad, akkor sincs baj, megcsináljuk ketten.



Gyerek előtt feleztünk kb, én extrába bevállaltam a főzést, mert szertem csinálni.

Mikor a gyerek megy bölcsibe, akkor is felosztjuk igazságosan a munkát.

Ha délutános vagy szabad, akkor sokszor kel reggel a gyerekkel, hogy kialudjam magam, de nem mindig persze, mert ő is hajnalban kel ha délelőttös. Felváltva altatunk.

Ő fürdet, én qddig összerámolok este. Szokott mosogatni, szemetet levinni, konyhában seperni, pelenkázni, játszóterezni, bármit ha a munka mellett az ideje engedi.

2021. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

"De jó nektek"

?

Tudtad kinek szülsz. Ez nem szerencse, hanem választás kérdése.

Ha szétmentek, mert beleszakadsz, legközelebb jobban válassz!

2021. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
A házimunkát együtt csináljuk, a gyerekkel sokat van. El nem jár sehova, nincs rá igénye egyedül, csak együtt.
2021. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

6

Ne gondold,hogy ez ilyen egyszerű,könnyen dobáljátok ezt a frázist.

Saját példám..4 éve vagyunk együtt,3,5 éve együtt is élünk. Sok mindenből kivette a részét eddig,bár nem vártam el,szeretek főzni meg takarítani is,kikapcsol.

Amikor terveztük a babát,várta. Alapból gondoskodó,velem is,a szüleivel és a 80 éves nagymamájával is. Amikor megszültem,alig várta,hogy segíthessen. És akkor most.. egyszer nem fürdette,pelenkàzni kb.5x, nem eteti,kupit csinál,nem pakol el.. én kb.hazicseléd lettem és a gyerek is az én gondom. Szeret,az biztos és imádja a fiát. Csak valahol elcsúsztunk a dolgon,èn hülye megcsináltam mindent,de mindig mondtam neki,segítsen. Ma közöltem vele,hogy ha akar 2.gyereket lesz szíves kivenni a részèt mindenből mert hiàba vágytam én is mindig 2 gyerekre,magamnak nem fogok szülni. Nem tetszett neki annyira..A lènyeg,hogy nem ezt vártam,nem ezt beszéltük meg,előre ezt nem mindig lehet tudni. Amúgy nem jár sehová, dolgozik sokat de mindig itthon van velünk,csak míg én főzés közben rohangálok az 1 éves után,ő a kanapén telefonozik..

Most megy szabira és elbeszélgetés lesz,addig összeszedem a mondandómat.

2021. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Hasonlóan vagyok mint a 8-as. A gyerek születése előtt szó nélkül kivette a részét a dolgokból. Mondjuk én is lefektettem a szabályokat összeköltözés előtt, bár neki is magától értetődő volt. Aztán babatervezéskor ismét átbeszéltük, hogy attól, hogy otthon leszek és több munkát tudok majd elvégezni még ki kell vennie a részét, és ha ismét dolgozni fogok akkor pedig ismét a régi rendszert kell bevezetni. Egyetértett. Aztán ez valahogy teljesen elkopott, mindent tőlem várt, pedig nyertünk egy igazi többemberes babát aki az első 8 hónapban nem csinált mást csak sírt. És azóta sem egyszerű vele az élet, pedig lassan 3 éves lesz. Szeretem a férjem, ő is szeret és nagyon jó apa, de kizárt, hogy még egy gyereket szüljek (mondjuk nem csak ezért, de ez is közre játszik). Már rég dolgozom, és ellentétben vele nekem 5 percem sincs a gyerek nélkül itthon. Ő összevissza dolgozik, így sokszor egyedül van itthon hétköznap, kényelmesen ráérne tenni venni. Rengeteg beszélgetés, vita, veszekedés lett már ebből.. Mert kb semmit nem csinál. Nem mondom, hogy soha.. De nem erőlteti meg magát. Én meg nem győzöm egyedül, miközben a fiúnk ki sem száll a fenekemből..
2021. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Igaz, nem a férjem még, de annak is szuper lesz;) (több mint 10 éve vagyunk együtt) 1,5 éves a gyerekünk. Igazából a házimunka nagy részét én csinálom, de ha megkérem, elmosogat, elintezi a ruhákat, szemetet, akármi..inkább a kinti teendők az övé, terasz, kert ilyesmi. A gyerekkel kapcsolatosan, ha munkából hazaér "átveszi", hogy befejezzem a fennmaradó dolgom, vagy lefürödjek, akármi. Meg is fürdeti, lerakra aludni, ad neki enni, vagyis eszik vele. Minden ilyesmi. 7végente én megyek vásárolni, szeretem egyedül elintézni, kis "szabi". Természetesen addig ketten vannak itthon, de az sem zavarja őket, ha egész nap elvagyok. Én támaszkodhatok rá, ő is rám, akármiben. Segítjük egymást, ahol tudjuk. Most, kevésbé segít, de szigeteli a házunkat, szóval van épp elég dolga:)
2021. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!